Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Inflációs korrekció?

Inflációs korrekció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam egy lehetőséget a munkahelyemen, miszerint részt vehetek egy tanfolyamon ingyenesen, viszont alá kellene írnom egy 1 éves szerződést, ergo ha ezt kifizetik nekem, 1 évig nem mondhatok fel. Én csak akkor lennék ebben benne, ha kapnék valamilyen inflációs korrekciót, mivel egész éven nem volt, és ugye az infláció egész nagy. Ezt hogy vezessem fel a HR-nél? Nálatok volt a cégnél? IT területen dolgozom



2022. dec. 9. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt hogy vezessem fel a HR-nél?"


Úgy, ahogy ezt a kérdést leírtad.

2022. dec. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A röghöz kötés megérheti, ha amúgy hasznos tudást kapsz, amit később máshol is tudsz használni és ha a jelenlegi helyeden jól érzed magad. Nekem is fizetett a cég egy tanfolyamot+vizsgát, cserébe kitolták a felmondási időmet 3 hónapra.

Szerintem IT területen a dolgozónál van az előny, szóval bemégy és egyszerűen közlöd, hogy vállalod a tanfolyamot és a röghöz kötést, ha legalább az infláció mértékével emelnek. Hidd el, ha jól dolgozol, meg fogják adni.

2022. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy megmondod, hogy téged érdekel a tanfolyam, de az 1 éves szerződést csak bérrendezés után írod alá.
2022. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad: Akkor írod alá az egy évet, ha előtte bért emelnek és kész.
2022. dec. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
25%

Majd írd meg, hogy ha ezeknek a tanácsoknak megfelelően bementél a HR-hez, mi volt a válasz.

Gondolom annyi lesz: "Ezek szerint nem akar a tanfolyamra menni. Részünkről rendben".

2022. dec. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Ez csak attól függ, hogy most milyen pozícióban és milyen színvonalon dolgozik...


#4

2022. dec. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát IT-ban vannak drága tanfolyamok amik adhatnak olyan certificatet ami jól jöhet, szóval ez a része mérlegelendő. Illetve kérdés hogy amúgy mennyi tapasztalatod van, ha kevés akkor érdemes lehet akár kicsit kevesebbért is dolgozni, ha olyan tapasztalatot szedsz össze ami jól mutat a CV-ben. Másrészt viszont IT, ha tanfolyamra van pénz, akkor legyen már bérre is, simán fel lehet vetni ezt a HR-en, ők se vakok és süketek, nyilván tisztában vannak azzal hogy minden munkavállalónak lesz ilyen igénye, jogosan.
2022. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!