Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Kevés pénzzel ha nem tudsz...

"Kevés pénzzel ha nem tudsz bánni, sokkal sem fogsz tudni" nem hazugság?

Figyelt kérdés

Amíg átlagbérből éltem, addig az szinte mindig elment megélhetésre, de aztán amikor lett diplomám és jobb fizetésem, és a korábbi fizetésem 2 majd 3 szorosát kezdtem el megkeresni, akkor érdekes módon minden hónapban megmaradt 100-300 ezer forint a számlámon azután hogy minden szükségeset megvettem, kifizettem.


Szóval ezt a "kevés pénzzel nem tud bánni" dolgot gondolom nem a minimálbérre vagy átlagbérre értik.



2022. dec. 23. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Az hogy nem tudsz megtakarítani az nem jelenti azt hogy nem tudsz a pénzel bánni, főleg ha épphogy annyit keresel amiből meg tudsz élni.


Viszont ismertem olyan embereket akik kb kölcsönből kölcsönbe mentek mert hó elején elköltötték a fizetésüket, ezek valszeg 2x annyi pénzből se fognak jobban gazdálkodni.


Ha nagyot ugrik a fizetés akkor figyelni kell az élet minőség inflációra, azaz hogy többmindent engedsz meg magadnak és drágul az életed. Ez addig nem gond amíg emellett megvan a megfelelő félretett pénzed.

Én pl jól keresek és félreteszem a nettó fizetésem 20-25% át, azért hogy vehessek később lakást és legyen nyugdíjas éveimre megfelelő háttér. Ha mondjuk valmiért emelkedne a fizetésem nettó 300 ezerrel akkor annak az emelésnek legalább a felét hozzácsapnám a megtakarításaimhoz.

2022. dec. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván van olyan összeg, amiből nem igazán tudsz spórolni, bár ez is relatív. Nekem van olyan ismerősöm, aki anno tök kevés fizetést kapott. Én nem is értettem, hogy tud egyáltalán kijönni annyiból, de ő pár hónap alatt több százezret megspórolt belőle. Mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy kb. üres kenyéren élt. Én viszont amikor nagyon sokat kerestem, akkor is kifolyt a kezem közül, és azt sem tudom megmondani, hogy mire ment el, mert semmit sem tudok felmutatni belőle. Most már évek óta írom, hogy mire költök, de spórolni így sem tudok. Egy fillér megtakarításom sincs. Nem tudom mi lenne, ha rengeteg pénzem lenne, de sztem ugyanez.
2022. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem hazugság. A pénzügyi tudatosság nem függ a kezelt vagyon nagyságától. Ha valaki hülye a pénzügyekhez, akkor sajnos mindegy, hogy mekkora a jelenlegi vagyona, nagyobb valószínűséggel szenved el feleslegesen nagyobb költségeket és ér el rosszabb hozamokat, azaz kevésbé nő a vagyona, mint egy pénzügyileg pallérozottabb illetőé.


Olyan szempontból is igazat adok a mindásnak, hogy ha valakinek, aki nem bánik jól a pénzzel és ölébe hullik egy nagyobb vagyonelem, akkor abból definíciószerűen nem fog sok pénzt csinálni, hogy aztán azzal bánjon rosszul.

2022. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

# 3


de az önköltségem is vagyonnak számít?

2022. dec. 23. 13:29
 5/13 A kérdező kommentje:

# 3


például ha valaki minimálbért keres és nem tud megtakarítani akkor mondhatjuk neki hogy neked drága albérleti szobát fizetni, inkább vegyél egy sátrat egy havi bérleti díjból, és utána aludj az erdőben, és máris megtakarítassz 11 havi bérleti díjat.


És megtakarítottál.

2022. dec. 23. 13:32
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is baromság. Sosem értettem ezt a költségminimalizáló hozzáállást. Én nem minimaliztálam a költségeket: ha volt pénzem, utaztam belőle, beleraktam egy projektbe, elmentem belőle egy tréningre. Sosem arra fókuszáltam hogy a költséget minimalizáljam, hanem hogy a bevételt maximalizáljam. Jelenleg 750 EUR napidíjam van, és tele vagyok klienssel. A bevételeim negyedét sem költöm el, akármit is csinálok kábé. Szerintem ez picit jobb stratégia, mint kuporgatni.
2022. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

#6 Te tökéletes példa vagy arra, hogy valaki tud a pénzzel bánni. Nem a megtakarított pénz mennyisége jelzi a pénzzel való bánás készségét, hanem pont amit írtál: bevételek maximalizálása sokkal fontosabb.


A lottó nyertesek sokszor elveszítik az összes pénzüket, mert a költés fontosabb, mint a fialtatás.

2022. dec. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Az önköltséged nem vagyon.

A vagyonod definíciója az az irányításod alatt álló eszközök adóssággal csökkentett része. A “kevés meg sok pénzzel való bánás” a vagyongazdálkodásra vonatkozik. Átfogóbb kérdés maga a gazdálkodás, hogy milyen költségek mellett működsz hosszú távon. Ezt érdemes minimalizálni, mert akkor kevesebb erőfeszítésedbe telik egy életen át megélni. Értjük, hogy a bevételeket kell növelni, köszönjük captain obvious, mindenki törekszik a bevételeinek növelésére… a végső kulcs azonban a megtakarítási ráta, azaz az összbevételből mennyi lesz a vagyonnövekmény. Ezt a vagyont utána érdemes minél jobban kezelni (erre vonatkozik a kérdés), mert önmagában a vagyonkezelés eredménye, a tőkejövedelem elegendő lehet a megélhetésre egy idő után, azaz a nyugdíjba vonulásra. Minél jobban kezeli valaki a vagyonát, ez annál hamarabb jön el, és minél kisebb költségek mellett működik valaki, annál nagyobb a megtakarítási hányad, és közben annál kevesebb felhalmozott vagyon elég a visszavonuláshoz. Ez mindenkinél egyéni, van aki luxusban szeretne élni, neki nagyobb eséllyel kell magasabb bevételért hosszabb ideig hajtani; van aki minél hamarabb szeretne nyugdíjba vonulni de nincsenek nagy igényei - neki ugyanazzal a bevétellel, mint a luxusigényű, kevesebb ideig kell bérbeadnia a szabadidejét, vagy kevesebb bevétel mellett is ugyanakkor vonulhat nyugdíjba…

2022. dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

#6


Mindkettő egyaránt fontos.

Hiába maximalizálod a bevételed ha a költségeid utolérnek. 750 euró soknak tűnik de ha te baromságokra költöd el, mint 6 auto a garázsban, túlárazott ruhadarabok akkor ugyan úgy 0 ra fogsz kijönni és elég egy rossz hónap, ne adj isten rossz év és megesznek a költségeid.


Az hogy tudsz a pénzel bánni nem egyenlő azzal hogy sanyargatnod kéne magad. Persze lakás helyett kivehetnék egy szobát is és megtakaríthatok vele x forintot ugyanakkor az életminőségem nagyban romlana.

Más a helyzet ha nem engedhetem meg magamnak hogy lakást vegyek ki, akkor bizony vagy keresni kell jobban fizető munkát vagy lejjebb kell váltani.

A cél az hogy maximalizáljad az életminőségedet amellett hogy felelősségteljesen költekezel.

2022. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nem az. Amíg havi bérből élsz, addig nem vagy azon a szinten, hogy "tudsz bánni a pénzzel"
2022. dec. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!