Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet az oka, hogy vezető...

Mi lehet az oka, hogy vezető gyógyszercégnél Budapesten, gyógyszerészként kevesebbet keresek, mint egy sima pub-ban dolgozó pultos?

Figyelt kérdés
2022. dec. 23. 13:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Naaa azért a Richter Gedeont semmiképpen nem raknám egy szintre ezekkel pl Amgen, Gilead, Moderna 😅
2022. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ennyi penzt kinalni netto 350kezdonek szerintem nagyon nem okes foleg a mostani inflacio mellett… ez a 350 jo volt 3evvel ezelott valoban. Ma mar ez kb semmi amikor egy l tej 1000ft..a minimalber is folyamatosan emelkedik mig a multik kezdo fizetese megrekedt a netto 300-350nel ugy 2-4 evig fixen ezt a fizetest kapod majd, jovore mar 40% az inflacio mikozben minden valamirevalo ceg folyamatosan emeli a bereket 10-15-20%-al. En biztosan nem fogadnek el ilyen kezdo fizetest 2023-ban..

Mivel jol tudom, hogy ki mennyit keres szeles ismertsegi koromben…es az a fizetes mar maximum csak ilyen-olyan bolti eladoknak okes.

2022. dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

22, igen, sajnos a megélhetés költségei + ingatlanárak kilôttek az elmúlt évben.


Persze, az említett két cég sosem volt arról híres Hogy túlfizetné a dolgozóit. Egisnél ilyen 5-600ft bruttót fizették pár éve diákmunkára.

2022. dec. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
*5-600ft/óra 😅
2022. dec. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
#22 Nagyon ferdített számokat közölsz, amit leírtál abból semmi sem igaz.
2022. dec. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdés. A helyes kérdés az, hogy miért van az, hogy az általános orvostudomanyi karok már évtizedek óta felülteti a hallgatókat a magas lóra és nem látjá mi van alattuk, egyebként én is gyógyszerész vagyok.


Azért keres egy jól menő étteremben a pultos annyit, amennyit, mert olyan kompetenciákra van szüksége ehhez, amivel a körülöttem lévő orvosok és gyógyszerészek kék és zöld személyiséggel egész egyszerűen nem rendelkeznek. Magyarul egy pörgős helyen munkavégzésre a lassusaguk és a mindent tulbonyolito attitudjuk miatt sok esetben alkalmatlanok. Életem szerelme például egy Romhányi szakkolis csajszi volt, ember, lényegében NEM LETEZETT kommunikációs verbális intelligenciája. Ha te hallottál diákköri konferencián fapofával előadni valakit valamit, az sem volt semmi ahhoz képest amit a csaj lenyomott. Kritikán aluli volt. Alkalmatlan bármilyen munkára, ahol beszélni kell vagy embereket kezelni és vele is az a gond fejben hogy szerintem meggyőződése hogy például egy Mekiben az ember nem csinál semmit, és bár életében fizikai munkát nem végzett vagy be nem tette a lábát egy pult mögé, szerintem ő is azt hiszi mint nagyon sokan, hogy ha ő alkalmas orvosnak, és le a kalappal ugyanis MDphd hallgató, akkor ő igazából azért nem pultos mert ő többre képes. De nem így van. Azért nem pultos mert arra alkalmatlan, ahogyan a pultos azért nem orvos mert alkalmatlan (vagy orvos lesz és alkalmas mindkettőre de az ritka, én sem lennék alkalmas egy nagyon durván pörgős Balatonparti munkára 800 nettó fizetésért).


És az az oka az ilyen idióta kérdéseknek, hogy általában a mai napig nem jönnek rá az emberek hogy 9 féle intelligencia létezik. És bizony attól, hogy valakinek az egyik jó, nem biztos hogy jó lesz a másik is. Az említett lánynak például nagyon magas a matematikai logikai intelligenciája és az audiovizuális is, de alacsony a kommunikációs verbális és átlagos az intraperszonális. Meglepő módon az interperszonális ismét nagyon magas.


Ennyi. Illetve nagyon sok pénzért nagyon durván sokat is kell dolgozni, ezek lecsontozós munkák, szóval harminconévesen már romlik mindenki munkateljesitmenye ilyen munkák téren, negyven felett pedig vége. Ezért kapnak sokat érte.

2023. júl. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Illetve megvalami. Tipikus társadalmi probléma hogy ma mindenki menedzser akar lenni! Lényegében egy vezetői pozícióra például kereskedelemben már hosszú ideje nem alulfizetik a vezetőket, hanem ott tart a dolog hogy sok esetben a kedvezőbb életvitel miatt kevesebb pénzzel is beérik, hogy elmondhassák magukról hogy vezetők. Ez nem az én véleményem, hanem tényállás. Egy csomó diploma anyagi szempontból értelmetlen mert diploma nélkül bádogosként többet lehet keresni, arról van szó, hogy anyagilag az embereknek többet ér tiszta munkát végezni mint jobban keresni. Aki ma pénzt akar keresni, az lekapja a sportzakot. Te is ha gyógyszerészként pénzt akarsz keresni, megvan a mód rá, menj el helyettesíteni, és meg fogsz tudni keresni 2 millió nettót is. Csak ehhev autoba kell ülni és sokszor nem fogsz otthon aludni, mert egész országban menni kell nemcsak régióban. Úgy csak egymillió nettót tudsz.
2023. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

26. 27.


Köszönjük Hogy ezt így levezetted. Azonban ettôl függetlenül az EGIS-ben és a Richterben gagyik a fizetések, pláne 2023-mas árszínvonalakhoz képest.

2023. júl. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!