Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erről a német álláslehetőségrő...

Erről a német álláslehetőségről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet korrekt? Van-e esetleg tapasztalat?


[link]



2022. dec. 28. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Hulladék, a magyarokat felejtsd el, ha kimész, undorító balkáni tolvaj nép.

Meg mi ez, hogy saját autóval kell furikáznod? Lehet, hogy ki sem fizetik.

2022. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Ja meg a nyomorult 1500-1600 Euróból még 300-400-at elkérnek szállásra? Ennyit így itthon is meg tudsz keresni, ráadásul magyarokkal leszel körülvéve. Ennek így semmi előnye nincs.


Ha jót akarsz magadnak, ezt elengeded.

2022. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Itt Magyarországon hol tudnék ennyit megkeresni? Én nem tapasztaltam sehol hogy 4-500 ezreket dobálnának nettóban itthon. Szállásért meg jó hogy kell fizetni, itthon sincs ingyen az élet. Magyarokkal lenni először könnyebb is lenne a kevés nyelvtudás miatt, később ha az ember tenne félre lehetne menni onnan másfele, meg ha fejlődik a némete. Ugródeszkának gondoltam tökéletes lehet, na meg nem kéne ebben a pusztulat országban lennem.
2022. dec. 29. 00:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Sopron mellett lakok,ilyen futár melókat német postára meg egyéb helyekre szoktak itt is hirdetni a határ túloldalán. Erdemes netán ebben os gondolkozni. Innet a fél környék napi szinten ingázik ki, nem lehetetlen összehozni. És még sem olyan mélyvìz elsőre, elég a munkanyelvet elsajátìtani elsőre nem az van, hogy egyszerre ott van minden a nyakadon az autobiztositastól kezdve az önkormányzati ugyeken át netán az orvosi.
2022. dec. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze ha netán érdekel akkor vannak ilyen burgenlandi állásokat hirdető facebook csoportok ott körbe lehet nézni.
2022. dec. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyebkent a saját autóval való furikazas miatt gondoltam a futár melóra bocs. Később olvastam csak el a hirdetest. Persze találni itt mast is .
2022. dec. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Jó hát akkor menjél, mit érdekel engem. Szefintem ilyen 1500 Eurós betanított szarokra nem érdemes kimenni, meg a lepusztult, agyonhasznált Sopronba költözni.

De hát ti jól érzitek magatokat ebben a közegben, szívesen activityztek a németekkel...

2022. dec. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sopronnal az a baj, hogy eléggé lepukkant, túlzsúfolt hely, mert mindenki ott összpontosul, aki Ausztriába akar ingázni, beszivárgott a kelet-magyarországi proli réteg. Az önkormányzat szarik az egészre, most pl. a tömegközlekedést szüntették meg, ha autóval jársz, elég nagy dugók vannak, meg parkolási gondok. Bécs már 1,5 órányira van, az már nagyon megterhelő, a határmenti kisebb városokban meg csak ilyen alja munkák vannak, és egymást marják értük a magyarok.
2022. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. minimálbér (esetleg pár centtel magasabb), ami pont megfelel annak, amit te nyújtani tudsz: nem beszéled a nyelvet, nincs elfogadható (honosított) szakmád, egyszerű betanított- vagy segédmunkás leszel. Annak ez a bére. Ilyen szempontból korrekt.

Segítenek neked szállást keresni/találni, ami pozitív, mert a mezei német munkavállalónak a kutya sem segít ilyesmiben. Magánügy. Hogy mit találnak és mit kérnek érte, az képezheti vita tárgyát, de senki ne várja el, hogy ingyen fogsz lakni. Persze olyan lehetőség is van, jellemzően a román és bolgár idénymunkásoknak, akik gombokért melóznak.

A munkábajárást mindig te oldod meg, és mivel nyilván legalább két műszak van, a tömegközlekedés kiesik: hajnali fél ötkor, este tizenegykor nem nagyon lesz busz, vonat. Egyes munkaközvetíők biztosítanak kisbusszal fuvarozást, de nem ez a jellemző.

A német bejelentés alap, kötelező, anélkül szóba se állj senkivel. És győződj meg róla, hogy valóban bejelentenek, kapsz társadalombiztosítási és adóazonosító számot, vonják a vonni valókat.

Fontos tudni, hogy a jelenlegi szabályozás értelmében maximum 18 hónapot maradhatsz egy munkáltatónál közvetítőn keresztül, utána vagy elküldenek, vagy át kell hogy vegyenek. Ez utóbbi szinte esélytelen, ha addigra nem beszéled a nyelvet elfogadható szinten. Ez nem nyelvtani helyességet jelent, nem is akármilyen nyelvvizsgapapírt, hanem gyakorlati és tényleges kommunikációs képességet. Ha elküldenek, vagy keres neked a munkaközvetítő másik munkát, vagy szevasz, viszlát.

Abban igaza van az előttem szólónak, hogy a magyarokkal jobb vigyázni Németországban. Van nyilván kivétel, de nagyon sok az ostoba, suttyó, vagy bármivel lehúzni próbáló honfitárs.

A nyilvánosan elérhető adatok szerint a közvetítőt kilenc éve alapították részben magyar tulajdonossal, aki azóta kiszállt, és a legutóbbi - két éves - beszámoló alapján veszteséges volt. Ezt érdemes szem előtt tartani, de nem feltétlenül jelent rosszat. Érdemes "Passaui magyarok" vagy hasonló facebook csoportban érdeklődni, véleményeket kérni. Akár a felkínált munkáról is.

2022. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! :)
2022. dec. 29. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!