Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha szeretek nyelveket tanulni...

Ha szeretek nyelveket tanulni és jól is mennek, akkor milyen álláslehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
17/L vagyok, a suliban németet és angolt tanulok, de pár éve elkezdtem egyedül a koreait is, és lehet, a nyelvvel szeretnék később is foglalkozni. Milyen munkák vannak, amihez kell a jó nyelvtudás?

2018. nov. 17. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Manapság szinte minden munkához kell jó nyelvtudás.

Ha valaki szakmunkás és nem akar külföldön dolgozni, akkor se árt neki a jó nyelvtudás ha sok itt élő külföldi egyikéhez megy munkát végezni (esetleg nem is itthon, hanem külföldön helyezkedne el).

A multinál dolgozó irodista is rendszeresen kapcsolatban külföldi beszállítókkal/vevőkkel/partnerekkel.

Ügyfélszolgálat szintén.

Szóval attól nem kell tartanod, hogy nem fogod tudni használni a nyelve(ke)t amit tanulsz, ha akarod - hacsak nem egy állami hivatalban vagy bolti eladóként, raktárosként, könyvelőként vagy vmi hasonló munkakörben szeretnél dolgozni. De akkor nem tanulnál nyelveket...

2018. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
Ahogy az 1-es mondja, plusz a kimondottan nyelvi munkák is vannak. Tolmács, fordító, idegenvezető. Ez utóbbiból amennyire tudom nehezebb megélni, míg egy jó szakfordító aki idegen nyelven is ismert a szakszavakat az már jobb lehet. Illetve tolmács is egy jó helyen amit azért ki kell fogni az jól is keres. Ha egy fordító még gépírni is tud akkor elég nyert ügy, mert gyorsan le tudja írni az anyagot, mondjuk egy tárgyalás hangfelvételét. Ma már vannak eleve fordító cégek amit neten is meg tudsz nézni, ők akár kb mindennel foglalkoznak, de pl weboldalakat is fordítanak, könyveket. Anyanyelvi szintű nyelvtudással már más lehetőségek is vannak az előző válaszoló lehetőségein kívül.
2018. nov. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mire te kikerülsz a munkaerőpiacra, kb. elvárás lesz a 2 idegennyelv magas szintű ismerete, most is már angol nélkül szinte nem lehet jól fizető munkát kapni állami szektoron kívül. Sokkal több értelme van egy JÓL fizető szakmának, amivel aztán pl. mehetsz külföldre.
2018. nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy elvárt a kettő nyelv, de tanulok koreaiul is, meg majd később japánul vagy franciául is szeretnék. És én még a légiutas kísérőn gondolkoztam, oda kell a sok nyelv tudása?
2018. nov. 18. 08:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Stewardesskent angolul mindenkepp kell tudnod, plusz elony, ha a ket orszag (amik kozt repkedsz) nyelveit beszeled. Ez X orszag legitarsasaga eseten X nyelve (ami altalaban ugyis a stewardess anyanyelve), es ha mindig ket orszag kozt repkedsz, akkor a masik orszag nyelve meg elonyos.

Arra nem feltetlenul kell szamitanod, hogy egy Szoul-Tokio jaraton mit kezd az utaskisero a francia turistakkal.


Altalanossagban nyilvan ha tobb dologhoz ertesz, az jobb, mint ha kevesebbhez.

2018. nov. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ^^
2018. nov. 19. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!