Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Probaido alatt (nehany nap...

Probaido alatt (nehany nap utan) felmondas hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Kaptam egy kedvezobb lehetoseget es szeretnek eljonni arrol a helyrol ahol e honapban kezdtem dolgozni. Nem mondtam még fel probaido alatt, ilyenkor is van kilepo papir stb vagy eleg ha csak dobok egy telefont hogy heloo nem megyek tobbet? Mert ertelemszeruen nem akarok azert elmenni odaig hogy ezt elmondjam ha megtehetem nem szemelyesen is

2023. jan. 8. 14:15
A kérdező szavazást indított:
Be kell menni papirozni
Nem kell bemenni papirozni
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Én próbaidő alatt (3napig dolgoztam), annyit mondtam, hogy holnap nem megyek be melózni, csak a két papíromért. Ennyi volt.
2023. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen két papír?
2023. jan. 8. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Rózsaszín, meg volt valami lap, már nem emlékszem arra, nem mostanában volt.
2023. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaj jaj igen ertem. Koszonom
2023. jan. 8. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

"Nem mondtam még fel probaido alatt, ilyenkor is van kilepo papir stb vagy eleg ha csak dobok egy telefont hogy heloo nem megyek tobbet?"


Naponta többször leírom, hogy írott megállapodást írásban lehet csak módosítani, megszüntetni. Ezt írja elő a munka törvénykönyve.

Mivel a munkaszerződés is egy megállapodás, ezért ha írásba foglalták, akkor azt jogilag csak és kizárólag írásban lehet megszüntetni (felmondani).


Próbaidő egyébként kizárólag akkor van, ha azt a munkaszerződésedben ki is kötötték. Ha nem kötöttek ki próbaidőt, akkor az nincs. Ilyenkor egy felmondás esetén van felmondási idő.


Azt, hogy mi dolga van a két félnek egy munkaviszony megszüntetéssel, és milyen határidőkhöz kell igazodniuk vele kapcsolatban, mindig a felmondás jellege, valamint a felmondás közlésének napja határozza meg. A felmondás akkor közölt, ha azt a másik fél tudomására hozzák-> írásban átadják neki a felmondó levelet.


Az, hogy mások ezt a jogilag nem elhanyagolható dolgot nem szabályosan lépik meg, ne legyen példa előtted. Ahogy szoktam mondani, "addig nincs baj, amíg a szabálytalanság mindkét félnek megfelel".

2023. jan. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mikor 4 nap után felmondtam, a felmondást elküldtem e-mailben. Egyrészt nekem se volt kedvem emiatt bemenni, másrészt felmondani se akartam ott mindenki előtt.

Magát a felmondást ebben a formában elfogadják, azonban a kilépőpapírokért be kell ugrani egy 5-10 percre. Nekem ekkor lejött a főnök is és érdeklődött mi volt a gond, plusz a felmondásomból kaptam vissza egy olyan példányt amit ők is aláírtak.

2023. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én mikor 4 nap után felmondtam, a felmondást elküldtem e-mailben. Egyrészt nekem se volt kedvem emiatt bemenni, másrészt felmondani se akartam ott mindenki előtt."

Tehát írásban tetted meg a felmondásod...


"Magát a felmondást ebben a formában elfogadják,"

Ez így igaz, az MT is nevesíti az elektronikus formában történő felmondást. De csak akkor vált ki "joghatást" a felmondásod ebben az esetben, ha a címzett nincs akadályoztatva az elektronikus levél megnyitásában...


"azonban a kilépőpapírokért be kell ugrani"

Nem kell beugrani. Ha már nem állsz munkaviszonyban a munkáltatóval, akkor semmiféle kötelezettséged nincs felé. Ha önként és dalolva nem mész be a leszámolási papírokért, akkor a munkáltató a munkaviszony megszűnését követően legkésőbb az 5. munkanapon köteles azt a nyilvántartásában szereplő címedre továbbítani...


"plusz a felmondásomból kaptam vissza egy olyan példányt amit ők is aláírtak."

A munkáltatód ismerve a jogszabályt, igazolta a felmondásod átvételének idejét, ugyanis a felmondás akkor vált ki joghatást, ha azt a másik féllel közlik (írásban átadják részére). A felmondás napja fontos dátum! Minden további tennivaló, határidő ahhoz kötődik, ezért nem árt azt tudni - adott esetben - igazolni. Például egy jogvita esetén, amikor perre megy valamelyik fél...

2023. jan. 24. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!