Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt erdemes beleirni az...

Ezt erdemes beleirni az oneletrajzba?

Figyelt kérdés
Ha egy munkahelyen egy hónapot se dolgozok, azt érdemes beleírni az önéletrajzba? Ha nem írom bele akkor kvázi november óta nem dolgozom és úgyis megkérdezik hogy mit csináltam. De ha beleírom akkor ez nem néz ki szrul hogy egy hónapot se húztam le, nem vet rám rossz fényt?

2023. jan. 10. 11:09
A kérdező szavazást indított:
Ird bele
Ne ird bele
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a nem felé hajlok, mert releváns tapasztalatot nem jelent, de kellemetlen kérdéseket felvet, hogy miért nem töltöttél el egy hónapot sem.
2023. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Pályakezdőként érdemes lehet mindent felsorolni, később már én is kihagytam a párhónapos helyeket. Aztán a végén már elég csak a releváns tapasztalatot beleírni.
2023. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne írd bele. Ha megkérdezik, mit csináltál, megmondod, hogy alkalmi munkát vállaltál. De egyébként az sem szégyen, ha azóta keresel állást. Az egyik legpiacképesebb iparágban dolgozom, mégis elment 2 hónapom álláskereséssel. Az ünnepek miatt eleve a legtöbb helyen úgy ahogy van, kiesett a december.
2023. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha rákérdeznek, alkalmi munkát mondanék, és nyilván nem nevesíteném a helyet, hiszen - ahogy magad is utalsz rá - valószínűleg nem pozitív dolgokat mondanának rólad.

Amúgy (mivel anonim az oldal, itt leírhatod), te nem bírtad a helyet, ahol ilyen röviden voltál, vagy téged nem bírtak (elviselni)?

2023. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne írd bele, jól nem jössz ki belőle
2023. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor ha fölvesznek nem szokták elkérni az előző munkahely adatait?
2023. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
El szokták kérni az előző munkahelyi papírokat (tb kiskönyv, kilépő papírok), de miután felvettek,senki sem fog már azon lovagolni, hogy "de hát erről XY nem beszélt az állásinterjún!". CV -ből én is kihagynám, alkalmi munkát mondanék én is,ha megkérdik miért üres az adott időszak.
2023. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4-es, a hellyel es a kollegakkal sem lett volna baj alapvetoen de kiprobaltam a 12 orazast (+1 ora szunet szoval 13 ora) es nem nekem valo, ezert eljottem.
2023. jan. 10. 17:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek, nem irom bele akkor :)
2023. jan. 10. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!