Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egyetemen (demonstrátorként...

Az egyetemen (demonstrátorként vagy doktoranduszként) végzett kutatómunka általánosságban releváns szakmai tapasztalatnak számít az adott területen, ha a feladatkör majdhogynem ugyanaz, mint amit az állásnál várnak?

Figyelt kérdés
Legutóbb azzal indokolták, hogy a junior bér legalját ajánlják, hogy belekötöttek a meglévő végzettségembe is, mondván, hogy nem releváns (adatelemző munkakör, a tárgyaim fele programozás és statisztika volt a szakon, de nem informatikai szak, hanem természettudomány) és a tapasztalatomba is (2 év ipari tapasztalatom van fejlesztői munkakörben, ami "azért nem teljesen ez a munkakör" és másfél éve foglalkozom kutatással a tanulmányaim mellett, aminek nagy része adatelemzés és machine learning, de az meg ugye azért nem számít, mert a tanulmányaimhoz köthető). Az volt a konklúzió, hogy nagyjából 1 év a releváns tapasztalatom és jövőre szerzek csak szakirányú végzettséget (azon a szakon, ahova most járok), ezért ennyi az annyi. Tartok tőle, hogy ha jövőre doktori képzésre jelentkezek informatikai területen, azt a 4+ évet is semmisnek fogják tekinteni és kezdhetem újra a tápláléklánc alján 30 évesen. Nemrég kezdtem el újra állást keresni, szóval ez csak az első tapasztalataim egyike volt, a kérdés arra vonatkozik, hogy mennyire általános az ilyesmi.
2023. jan. 11. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
nem igazán
2023. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már hogy a f*omba ne számítana? Ne hülyéskedjünk már, pont data science, ML területén? Gondolom próbáltak mutyizni és nem voltál elég magabiztos, hogy ne nézzenek baleknak.


Ismerősöm nemrég végzett doktorin, senior szintről indult végzés után az iparban, pedig neki sem volt előtte túl sok tapasztalata. Valószínűleg nem fog ugyanannyi időt számítani, mint amennyi ténylegesen volt maga a képzés, de legalább 2 évet biztos rá lehet számolni.


Nekem is az az általános tapasztalatom, hogy összeadják a kettőt, bár én még csak részmunkaidős állást kerestem doktori mellé. Majdnem mindenhova felvettek, ahol 5-8 év tapasztalatot vártak, pedig csak 3 évig dolgoztam, bsc végén és msc alatt (diákként).


Sőt, több (külföldi) cégnél van kialakítva egy rendszer erre, ahol elkülönül például a senior statistician I és II. Az I, akinek van PhD végzettsége és <2 év ipari tapasztalata, a II, akinek több van még a titulus mellé.


Hosszú távon pedig egyértelműen előnyben leszel, mert ezzel jogosultságok is járnak, ami bizony kell a cégeknek is. Kutatást nem vezethet mezei msc-s és nem is pályázhat meg bizonyos pályázatokat a cég, ha nincs PhD végzettségű kolléga.

2023. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
semennyire nem szamit szakmainak. ez csak egy tankonyv alapu oktatasi intezmeny, semmi koze nincsen a piachoz, munkahoz.
2023. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Kutatásról beszélünk továbbra is, nem klasszikus képzésről és tárgyak teljesítéséről. Egyetemmel folytatott munkaviszonyt jelent, amiért fizetést kapunk, nemcsak hallgatói jogviszonyt.

2023. jan. 11. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!