Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehetséges, hogy külföldö...

Hogy lehetséges, hogy külföldön egy szakmunkával kb. 2-szer annyi pénzt lehet félretenni, mint pl. programozással?

Figyelt kérdés

Több külföldi szakmunkás (vagy akár csak egy takarítói / éttermi) álláshirdetést nézve, azt látom, hogy szinte mindegyik helyen a szállás és étkezés ingyenes, azaz a munkáltató biztosítja - szobában lehet esetenként nem egyedül lakik így az ember, de akkor is csak max. 2 fő jellemző, de több helyen meg 1 személyes szobákban lehet lenni. A fizu pedig nettóra ilyen 2000 euró környékén megvan, még a takarítónál is (nettó 1800 - 1900 euró pontosan). A nettó 1800 euró az ugye alsó hangon is nettó 720 ezer Ft. És ezt félreteheti az illető, mivel szállása + kajája megvan, max. útiköltsége van (bár lehet még azt is támogatják), esetleg ha a támogatott étkezések mellé még pluszban enne, de akkor is bőven megmarad. Ezzel szemben pl. egy medior programozó fizetése kb. bruttó 4 ezer euró, aminek a nettója (most nézzük pl. Németországot és úgy, hogy egyedülálló az illető és nincs gyereke) kb. 2580 euró..ebből lejön a szállás + kaja + utazás (utazást mégis kiveszem, ha netán otthonról dolgozna az illető), szállásnak is csak a legolcsóbb környéki 1 szobás lakásokat nézem csak. Szállás tehát legyen (rezsivel együtt): 600 euró / hó, kaja legyen: 500 euró / hó. Azaz 1100 euró lejön havonta, azaz: 2580 - 1100 = 1480 euró, ami így megmarad havonta, ami átszámítva kb. 592 ezer Ft.

Összevetve tehát, sima takarítóként simán félretehet kint az ember havi 700 ezret, míg medior (tehát nem junior, hanem több éves tapasztalattal rendelkező mediorról van szó!) programozóként kb. 600 ezret havonta. Életminőségben persze oké, a programozó saját lakásban lakik, de a takarítónak se olyan rossz szerintem, ha "csak" külön szobája van, esetleg van egy szobatársa. Hát nem durva ez? Szóval hogy a kétkezi munkának ekkora az értéke külföldön? Én nekem kb. a világnézetem változott meg, amikor ezt realizáltam magamnak nemrég..Ti mit gondoltok erről? Durva? És pl. programozóként nagyobb a stressz, határidők, szívatós kollégák, ezek jobban benne vannak a pakliban, mint pl. egy takarításnál, ahol kb. egyedül dolgozol anélkül mindenféle buta mézes-mázaskodó jópofizó meetingek nélkül..



2023. jan. 13. 16:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
70%
20 év külföldi munka egy lyukban nyomorogva vagy idegenekkel összezsúfolva. Családalapítás? 45 évesen?
2023. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
70%

Ott kezdeném hogy almát hadonlítasz körtéhez. A munkásszálló meg a rendes albi nem ugyan az a kategória. És nem élhetsz életed végéig munkásszállókon.

6 millió forint az 15 ezer euro. Németbe a lakásárak közel 200 ezer euróba fájnak és akkor nem Bécsbe vagy Münchenbe mész. Nem hiszem h 14 évig munkásszállózik valaki egy lakásért.


Továbbra is ajánlom a schonherz.hu , ott konkrétan látod a gyakornok fejlesztői fizukat, amik 300-500 ezer körül vannak.

A junior fizuk meg kb 650-750 körül kezdődnek.

2023. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
#11: ejha, bocsi, de ha ezt tudtad csak írni a kommentjeimre, akkor inkább nem fognék beszélgetésbe. Maradjunk annyiban, hogy: igen, Neked van igazad. ;)
2023. jan. 13. 21:03
 14/30 anonim ***** válasza:
55%

13: már így is több mindenre reagáltam az agymenésedből, mint amire érdemes. Csak egy megkeseredett ember vagy, akinek nem volt elég esze ahhoz, hogy IT pályára menjen, így utólag próbálja magának megmagyarázni, hogy jobb is így.


Ismerek jó pár fejlesztőt kinn Európa különböző szegleteiben, a többségük évi 150 ezer EUR felett keres. Te meg 20 év munkásszállózás után vennél Magyarországon egy panel-garzont. Tényleg nincs miről beszélni.

2023. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

#12: egy lakást rezsivel együtt bérelhetsz kint 600 euróért. Ezt is levonva félre tudsz tenni havi félmilliót takarítóként, csak jó helyet kell találni..most szakmunkát már direkt nem írom, meg ahhoz azt előbb el kell végezni. A lényeg, a lehetőség él. Lakást venni Németországban? - butaság, elég bérelni, az meg megoldható bőven. A munkásszálló kiindulási opció, az első hónapokra, de akinek meg tetszik, marad ameddig akar - nekem is tetszett, sőt..jó kis társaság volt, szóval buli..aki nem élt külföldön, fogalma sincs mennyi élményből maradt ki..ez az igazság..nem is tudja úgymond "felfogni", milyen lehet kint, mennyivel másabb, és azt, hogy mekkora önállóságot igényel ez, de emiatt a szabadság érzésed is hatványozódik..én 3 országban éltem és dolgoztam már..legszebb időszakaim ezekből vannak..komolyan. Most aki egész életében 4 fal között püfölte a billentyűzetet, az mit fog mesélni az unokájának? :D Na ugye. :DD hogy milyen szépen is szólt az Asus Tuf duplahűtéses ventillátora, amikor már a TF2 -vel 6 órányi játék után sem tudta befogni, hiába hűtöttem még külön alulról..:DD hát, ebből is lehet tanulni végülis.


És csak pontosításképp még egyszer: a takarítás csak egy példa..ha takarítóként félreteszed a havi fél millát, akkor pl. villanyszerelőként nyilván legalább a dupláját..nekem még nincs ilyen szakmám, de még lehet.


Most direkt megnéztem a gyakornoki fizukat ahol írtad #12: tényleg itt vannak a fizuk, csakhogy bruttóban..és inkább a 300-hoz közelebb. A junior fizuk, amiket írsz, egy teljesen kezdő egyszerűen..szóval nem ez a jellemző..de mindegy..pláne vidéken.


Mondjuk még tudom, van helyem nekem is az IT-ban, de nem tudom még akarom e ezt a pályát folytatni, majd meglátom.


Aki benne van és jól érzi benne magát, kívánom, hogy őbelőlük legyenek a jövő vezetői és / vagy seniorai, és tudják megtartani jófejségüket, mert ez a legfontosabb, nem a pénz! (azt úgyis megadják mindenhol) Ahol dolgoztam, volt olyan senior is (1 személy), aki aránylag jófej volt..tök csendes is volt, nem igazán fikázott engem...őt tiszteltem a legjobban az egész brigádból, és felnéztem rá..tudattam is vele, hogy tudja, milyen sokat ér, mivel nem nagyon dicsérte senki, pedig bőven kijárt volna neki..technikailag tőle tanultam a legtöbbet.

2023. jan. 13. 21:27
 16/30 A kérdező kommentje:
#13: ejha, bocsi, de ha ezt tudtad csak írni a kommentjeimre, akkor inkább nem fognék beszélgetésbe. Maradjunk annyiban, hogy: igen, Neked van igazad. ;)
2023. jan. 13. 21:28
 17/30 A kérdező kommentje:
#14: a Te értelmező képességed már legendás! Ezért nem tudok rá mit mondani, ne haragudj. Sokkal szívesebben olvastam volna, ha Te vagy Európa különböző szegleteiben, és Te keresel évi 150 ezer euró felett. De nyugi, tudom mi böki a csőröd, de azt nem írom le ide. Megkeseredett? Nem, inkább csalódott. Nem fikáztam az IT-t, mint szakmát. Tudod, nemcsak az keres jól, akinek tényleg esze is van hozzá, hanem az is, aki jól tud segget nyalni. Bízom benne nem az utóbbiba tartozol.
2023. jan. 13. 21:34
 18/30 anonim ***** válasza:
17: minek menjek világgá, ha itthon is havi egymilliót tudok félretenni? Van lakásom, van kocsim, vannak gyerekeim. (Most tekintsünk el a hazai szellemi posványtól, a kérdés is csak az anyagiakról szólt.)
2023. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Nekem is van lakásom Pesten..kocsim nincs (lehetne), mert nem szeretek vezetni, de tömegközlekedni se, ezért mindenhová taxival járok. Tudod, egyetlen dolgot nem láttam soha egyetlen fejlesztőn sem itthon: hogy boldog és szereti a munkahelyét. Én nem láttam..de ha van ilyen, az jó, de én nem láttam. Ezzel asszem mindent elmondtam. Nekem többet ér, hogy éljek, élményeket gyűjtsek, de a legfontosabb, hogy pozitív emberekkel vegyem körbe magam, máskülönben megette a fene. Néha időt kell szánnom arra, hogy felfogjam, sok emberből mennyi életkedv kiveszett már, és egyre inkább közeledik egy vasbeton cölöp érzelmi szintjéhez. A legtöbben csak álmodnak olyanokról, amiket én megéltem. És én sem vagyok csóró. Amikor pl. valaki dolgozik valahol, és azt mondja, sok hülyével dolgozik, akkor az a rossz hírem, hogy valószínűleg aki mondja, ő az egyik (vagy jó úton halad, hogy ő is az legyen), de csak akkor, ha nem megy el onnan..mivel ha elmegy, az azt jelenti, tényleg zavarta az a "sok hülye", másképp valójában teljesen rendben neki ott mindenki..én ezért fogok elköltözni idén Magyarvagisztán országból.
2023. jan. 14. 00:41
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

8# K&H-s ismerős mondta, hogy ennyi a kezdő junior fizetések most.


Van jó pár cég, ahol picit magasabb is.


Persze itt arra a juniorra gondolok, aki egyetemre járt és ott nyílván szerzett pár hónap gyakornoki tapasztalatot, különben nem is kapott volna diplomát.


Bootcampes, otthon tanultak esetében ötletem sincs.

2023. jan. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!