Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehetséges, hogy külföldö...

Hogy lehetséges, hogy külföldön egy szakmunkával kb. 2-szer annyi pénzt lehet félretenni, mint pl. programozással?

Figyelt kérdés

Több külföldi szakmunkás (vagy akár csak egy takarítói / éttermi) álláshirdetést nézve, azt látom, hogy szinte mindegyik helyen a szállás és étkezés ingyenes, azaz a munkáltató biztosítja - szobában lehet esetenként nem egyedül lakik így az ember, de akkor is csak max. 2 fő jellemző, de több helyen meg 1 személyes szobákban lehet lenni. A fizu pedig nettóra ilyen 2000 euró környékén megvan, még a takarítónál is (nettó 1800 - 1900 euró pontosan). A nettó 1800 euró az ugye alsó hangon is nettó 720 ezer Ft. És ezt félreteheti az illető, mivel szállása + kajája megvan, max. útiköltsége van (bár lehet még azt is támogatják), esetleg ha a támogatott étkezések mellé még pluszban enne, de akkor is bőven megmarad. Ezzel szemben pl. egy medior programozó fizetése kb. bruttó 4 ezer euró, aminek a nettója (most nézzük pl. Németországot és úgy, hogy egyedülálló az illető és nincs gyereke) kb. 2580 euró..ebből lejön a szállás + kaja + utazás (utazást mégis kiveszem, ha netán otthonról dolgozna az illető), szállásnak is csak a legolcsóbb környéki 1 szobás lakásokat nézem csak. Szállás tehát legyen (rezsivel együtt): 600 euró / hó, kaja legyen: 500 euró / hó. Azaz 1100 euró lejön havonta, azaz: 2580 - 1100 = 1480 euró, ami így megmarad havonta, ami átszámítva kb. 592 ezer Ft.

Összevetve tehát, sima takarítóként simán félretehet kint az ember havi 700 ezret, míg medior (tehát nem junior, hanem több éves tapasztalattal rendelkező mediorról van szó!) programozóként kb. 600 ezret havonta. Életminőségben persze oké, a programozó saját lakásban lakik, de a takarítónak se olyan rossz szerintem, ha "csak" külön szobája van, esetleg van egy szobatársa. Hát nem durva ez? Szóval hogy a kétkezi munkának ekkora az értéke külföldön? Én nekem kb. a világnézetem változott meg, amikor ezt realizáltam magamnak nemrég..Ti mit gondoltok erről? Durva? És pl. programozóként nagyobb a stressz, határidők, szívatós kollégák, ezek jobban benne vannak a pakliban, mint pl. egy takarításnál, ahol kb. egyedül dolgozol anélkül mindenféle buta mézes-mázaskodó jópofizó meetingek nélkül..



2023. jan. 13. 16:05
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
#20: lehet ez sem volt mindegy akkor igen, hogy még nem volt kezében a diploma (csak folyamatban volt). Nekem azért ennyire fura ez, mert ahol voltam, ott egyikünknek sem volt olyan hűdenagy fizuja..a senioroknak sem..na mindegy..én csak 1 helyen voltam, így a többi helyen lehet más a szitu ill. a legtöbb helyen már tényleg olyan, mint írtad, meg írta itt valaki más is már. Akkor ez frankó.
2023. jan. 14. 01:14
 22/30 anonim ***** válasza:

#15 600 euroért Németben max valami pici garzont kapsz, különösen a nagyvárosokban.

Nekem bőven elég volt egyetem alatt a lakótársazás, arra hogy egy random ember ugyanabban a szobában aludjon biztosan nem lenne kedvem.

Ha meg fizetned kell az albidat, akkor jobb esetben is max 6-700 eurot teszel félre, feltéve hogy nem mész sehova kimozdulni.


Ezt a programozós 4 falas dolgot nem tudom honnan veszed. Persze napközben egyértelműen gép előtt vagy, viszont én azt látom hogy pont hogy jobban utaznak az emberek mint az átlag. Szinte mindenki megy minden évszakban valamilyen helyre utazni. Megyünk koncertekre, eljárunk enni helyekre stb stb.

Technikailag élhetnék bárhol, de nekem elég az ha 1-1 hetet elutazhatok a világban bárhova.


Gyakornoki fizu az ennyi, az átlag a br 380-400, viszont azt tudják a cégek is hogy nem kell TBt fizetned, plusz 25 év altt nincs szja se, tehát az esetek többségében a bruttó a nettód. Ha bootcampet tol valaki akkor ne számítson 700 as bruttó junior bérre, de ha valaki egyetemet végzett akkor simán megvan. Ha vidéken nincs opció akkor bizony fel kell költözni vagy remote munka kell ami közel sem lehetetlen.


Én teljesen meg vagyok elégedve a programozói élettel. Nem cseszi szét a testemet, bárhonnan dolgozhatok és kb bármikor, a munka változatos és nem utolsó sorban jól fizet

2023. jan. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

#22: oké.

Szerencsére Németországban nagyon jó árban vannak az albik, egy 1,5 szobás lakás bőven elég egy független embernek, és 500 euró alatt megvan rezsivel együtt. Így 1200-1300 euró lesz inkább, amit félre lehet tenni. Ez pedig nem rossz pénz.


A programozós meló szerintem akkor jobb, ha irodában vagy. Otthon egyrészt nem leszel olyan motivált, hamarabb elviszi "ez az" a figyelmed, plusz a főnökeid is kb. több teljesítményt várnak el tőled, mintha az irodában lennél. Míg ha az irodában vagy, ott rögtön láthatják, hol tartasz, plusz legalább látják, hogy tényleg ott ülsz a gép előtt. :D Érted, ha otthon dolgozol, akkor a nap 24 órájából legalább 17-18 órát otthon fogsz tölteni (tisztálkodás + evés + munkaidő). A maradék 6-7 órában mondjuk még mindig kimozdulhatsz (de nem fogsz :D).


És ha ráadásul bejársz az irodába, akkor tényleg jó eséllyel nem cseszi szét a tested a sok ülő munka..míg ha otthon vagy, akkor muszály nap közben beiktatnod (azaz saját magadat kell rávenni, hidd el nem megy mindenkinek:D) mozgást, hogy ne kapj pár év múlva gerincsérvet / stroke-ot / keringési problémákat / szembetegségeket, stb..az ülő munkának is megvannak a maga hátrányai, úgy, mint az előnyei is. Ki mit preferál. Ez ennyi.


A fizu az ok. Csak mint írtam, a fizunál vannak, amik fontosabbak. A legjobb, ha a munkahelyed is jó. Na az már verhetetlen kombó! Én itthon nem találtam meg a számításaim az IT-ban, és sajnos az országban sem, ezért megyek ki újra, de már "végleg", a lakásom marad csak itt, azt majd később valamikor eladom, oszt annyi. Lehet kint majd újra rátalálok én is az IT-ra, egy már jobb csapat részeként..majd kiderül..ettől függetlenül tudom, hogy itthon is sokaknak bejött ez a pálya, azoknak grat., nem vagyunk egyformák, az én személyiségem nem magyar honba való, túl határozott vagyok ide, és itthon ezt kevesen tolerálják. Pl. amikor egyszer bent voltam az irodában, azt vettem észre, hogy már majdnem én mondtam meg a projektmenedzsernek, hogy mit csináljon - persze ez engem nem zavart volna :D de amint észrevettem, hogy ez nem szimpi neki, azonnal visszább vettem..hát na..nagy arcom van, nagyon, de nem szégyenlem. :D

2023. jan. 14. 03:00
 24/30 anonim ***** válasza:

"Én itthon nem találtam meg a számításaim az IT-ban" - ennyi. És ezért csinálsz úgy, mintha kint a takarítóknak is kolbászból lenne a kerítés.


Ha nem láttál még boldog, munkáját és munkahelyét szerető ITst, akkor nyilván csukva van a szemed, mert ha random eldobok egy követ a Deákon, eltalálok egyet. Még egytől se hallottam, hogy inkább budit pucolna Bécsben.


PS: az 500 eurós albival megintcsak azt bizonyítod, hogy fogalmad sincs a helyzetről.

2023. jan. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

500€ nekem nem tűnik továbbra se realisztikusnak, főleg hogy testvérem 800€ ért bérel és már arra azt mondta h örül h talált ennyiért.


Neked sztem nagyon rossz élményed lehetett valahol, mert a legtöbb helyen nincs ez így. Nekem nem igazán volt problémám home officeban, főnökeim ugyan úgy látták hogy rendesen dolgozok, annak én nem látom viszont értelmét hogy ha nincs mit csinálni akkor ott malmozzak csak azért hogy lássa valaki hogy "dolgozok". Ha előbb kész vagyok akkor megyek a dolgomra és ennyi.

Home officeban megvan a rendes 2 monitoros setup, rendes minőségi székkel és álló asztallal pont a hátam egészsége miatt. Plusz ahogy néztem szinte mindegyikünk jár edzeni heti 3-4x.

De irodával sincs bajom, alapvetően szívesen bejárok, de ha végeztem a dolgommal akkor hazamegyek, ha meg kicsit több idő kell akkor maradok 1-2 órát.


Ha egy hely nem jó akkor váltani kell és ennyi, ha én ilyennel találkoztam volna akkor elég gyorsan ugrottam volna másik lehetőségre.

2023. jan. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Ki bántott kérdező?
2023. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Ja, meg a legfontosabb. A programozóknak nagyon jó egyéb juttatásokat adnak.


Pl.: Év végi bónusz? Egyik cégnél ahol interjúztam azt mondták garantálni tudják a fizetés 2x-ét bónusznak, de attól függően milyen jól teljesít a cég nagyobbat is, így tavaly 3szoros volt.


Meg a privát egészségbiztosítás, amivel kb bármilyen problémádat ingyen ki tudod vizsgáltatni villámgyorsan pl.: a Medicoverben.


Plusz amúgy home office és nagyon menő iroda, de a home officehoz sok helyen támogatást is adnak, ami havi +20-30 ezer lehet. Ezt többnyire azért mert otthon használod az áramot, meg talán jobban fűtesz, mert nem jársz be.


Meg persze ez olyan szakma, amiben realisztikusan simán nyugdíjig kibírod. Munkásként +40 felett, esetleges egészségügyi problémákkal, akár a munka miatt kialakult krónikus problémákkal nem lehet valami jó.

2023. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

A fizeteset nem tjudja teljes egeszeben felretenni mert nem szallas+ kaja van hanem csak szallas, esetleg nehany helyen van ingyenes etkezes ebedszunetben. A munkas nem fog sok fizetesemelest kapni, igy nehez elorejutni az eletben. A szallas a mjunkasszallon van idegenekkel. Mi van ha csalados ember vagy gyerekkel? Akkor kenytelen vagy alberletbe menni mert munkasszallora nem vihetsz magadon kivul senkit.

A fejlesztok sokkal jobban keresnek, raadasul tavmunkaban is tudjak csinalni. Dolgozhatsz Nemet cegnel es egy magyarorszagi faluban laksz minimalis koltsegekkel.

En festo vagyok USA-ban es nem tudok tavmunkaban dolgozni. Napi 1-1 orat utazok munkaba, jo esetben is legalabb fel ora oda, fel ora haza. Fizetesemeles meg kb evente 1 dollar plusz orankent. Ezzel nem vagyok kisegitve mert hiaba van tapasztalatom, nem honoraljak. Egyik kollegam alig 3 eve fest, de csak 1 dollarral kap kevesebbet, a munkaja sem olyan szep.

2023. jan. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
#28: hogy tudtál kimenni USA-ba festőnek? Zöldkártyásként vagy hogy?
2023. jan. 16. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én wc amortizációs díjat is kaptam mert home office-ban az otthoni wc-t használom.
2023. okt. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!