Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jellemző, hogy az Aldiban...

Jellemző, hogy az Aldiban diplomások is dolgoznak, vagy inkább különleges eset?

Figyelt kérdés

Mármint mindenes-kasszás-árufeltöltőként.

Ahol lakom, egy huszonéves (tudtommal humán diplomás) lány is dolgozik, elvileg angolul is tud, de nem tudom, mennyire beszéli, csak látásból ismerem vmennyire, és meglepődtem, hogy ott dolgozik.


Azért vhol még kínos - nem megbántva az ott dolgozókat - ha vki felsőfokú angollal, diplomával ott pakolja az árut olyanok között, akik semmilyen piacképes tudással, végzettséggel nem rendelkeznek, tisztelet a kivételnek.



2023. jan. 16. 06:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Piacképes tudása valószínű a bölcsésznek nincs ezért dolgozik kasszásként.

A bolti eladó az egy piacképes szakma.

2023. jan. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Aldiban német nyelv előny. Nem gáz, ha diplomásként nem a tanultaiban dolgozik, az ilyeneket hívják pályaelhagyónak.
2023. jan. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Diploma csak egy papír, nem jelenti, hogy valakinek piacképes tudása van, mivel a képzés csak egy jó alapot ad. Arról nem is beszélve, hogy sokan bukdácsolva mennek át és valójában nem is érdekli őket a képzés, csak papír legyen, ami így annyit is ér.
2023. jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
Persze, ráadásul egy ALDI eladó jobban keres mint a közgazdások többsége
2023. jan. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
nem jellemző
2023. jan. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is Aldiban dolgozok közigazgatás-szervezőként
2023. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 NTBS ***** válasza:
100%
Biztosan előfordul, de a diplomások a dolgozók között nincsenek többségben.
2023. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Senior Séf ***** válasza:
96%
Miután ma boldog-boldogtalan diplomáig tanul, nem csoda, ha ilyen helyekre is kerül néhány.
2023. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
Magyarországon nem becsülik meg az értelmiségi szakmákat, nem csak anyagilag, emberileg és erkölcsileg sem. Úgy van vele az átlagpolgár, hogy amitől nem leszel izzadt és vagy saras vagy szénporos, az nem is igazi munka.
2023. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
Én is diplomásként fogok Lidlbe menni. Egyetem mellett diákmunkaként elkezdtem dolgozni egy Lidlben 2 éve, jobban megtetszett, mint amit tanulok és ha elvégzem az egyetemet maradok ott teljes állásban, idővel meg vezető helyettes leszek. Szerintem nincs ebben semmi, ha valaki meggondolja magát, most éppen nem a “szakmájában” akar elhelyezkedni vagy szimplán jobb a pénz/karrierlehetőség egy olyan helyen, ahol többnyire diploma nélkül dolgoznak.
2023. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!