Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondás újra?

Próbaidő alatti felmondás újra?

Figyelt kérdés
Fél éve dolgozok kb a mostani cégnél ahol vagyok, sajnos nem nagyon tartották a megígért kifizetéseket (jól meg is szivattak 1-2 alkalommal) most viszont január 1.-el változott a cégnév és a telephely. Kaptam felmondó papírokat és felvételit is az újhoz, amibe beleírtak 30 nap próbaidőt. Úgy fest a dolog, hogy lesz új állásom, kérdésem az, hogy megüthetem-e a bokám ha egyik nap bejelentem, hogy köszönöm de nekem ennyi elég volt? Hivatkozva az újra próbaidő alatti időszakra.

2023. jan. 21. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidő az próbaidő, technikailag egy teljesen új cégnél vagy
2023. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 30 nap alatt bármikor felmondhatsz, ha nincs benne apróbetűs rész.
2023. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetik ki a szerződésben szereplő bért, akkor lehetőséged van azonnali felmondásra is, abban az esetben, ha a levonás nem jogszerű.
2023. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Kaptam felmondó papírokat és felvételit is az újhoz, amibe beleírtak 30 nap próbaidőt."


Tehát az előző munkáltatónál a munkaviszonyod megszűnt, a mostani munkáltatónál áll fenn a munkaviszonyod, ahol van 30 nap próbaidőd.

A 30 nap alatt indoklás nélkül felmondhatod a most élő munkaviszonyodat, ami azonnali hatályúnak fog minősülni, tehát még aznap a munkaviszonyod is meg fog szűnni.


Csak szólok:

MINDIG írásban mondunk fel! Törvény írja elő. A felmondás közlésének napja (munkáltatónak történő írásbeli átadás napja) határozza meg, hogy a munkáltatónak milyen kötelezettségei vannak még, és milyen határidőkhöz kell tartania magát.

2023. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Akkor nem kell tartsak ettől.


#3 Sajnos ez nem volt papírra levetve, a szerződésben sincs. Én voltam hülye, hogy ezt nem kértem írásban. 24-es beosztásban vagyok, akkor váltottak könyvelőt és a "mindent tisztán akarunk" címszóval hiszékeny módon gondoltam, hogy ez így is lesz, ahogy mondták.

2023. jan. 24. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!