Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy működik ez a Munkaügyi...

Hogy működik ez a Munkaügyi Hivatalnál?

Figyelt kérdés
Kb. akkor regisztráltam, amikor lediplomáztam, tehát úgy 7 hónapja. 8 nappal ezelőtt kaptam tőlük először levelet állásajánlatról. Amit ugye elvileg el kéne fogadnom, vagy törölnek. Ez az állás a városomtól 40 km-re van, oda kéne bejárnom (ezt kicsit nem értem, hogy miért ezt találták nekem, de vállalom, már aznap dobtam nekik az önéletrajzomat). Fel fognak hívni hogy mi a tervem azzal? Ugyanis ahogy az eddigi jelentkezéseim 95%-ára, erre sem válaszoltak azóta. De ha törölnének is, SEMMIT nem veszítenék azzal, mert támogatás pályakezdőnek nem jár, csak TB fizetési kötelezettség.

2023. jan. 21. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

"Amit ugye elvileg el kéne fogadnom, vagy törölnek."


Miért kellene elfogadnod? Főleg 40 kilométerre lévő állást.


Én 3 állásajánlatot is elutasítottam. Meg kellett indokolnom írásban, hogy miért. Álláskeresési járadékot is kaptam, tehát nem volt mindegy, hogy "törölnek", vagy sem.


1./ Óvodás gyerekemért nem érnék be az óvodába zárás előtt a munkaidő vége miatt.

2./ Önéletrajzom elküldése után nem jelzett vissza a munkáltató, hogy érdekelném.

3./ A tömegközlekedés arra katasztrófális, munkakezdésre nem érnék be, maximum előtte 1,5 -2 órával. Nem tudom megoldani...


Elfogadták, kaptam végig az ellátást. Aztán én találtam magamnak megfelelő munkát.

2023. jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Olyan bérigényt kell adni, amit nem fogadnak el. Tapasztalat, de mondjuk amennyit mondtam, vállaltam is volna. Középfokú végzettséget igénylő meló lett volna, nettó 350e-et kéretem tavaly, Budapesten.
2023. jan. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Együttműködési kötelezettséget teljesen kielégítő, hogy el ész interjúra és megbeszélitek, hogy nem te vagy az emberünk, vagy elég egy telefon. Ők jelzik a munkaügyi felé hogy nem te vagy az emberünk és ennyi, nem fognak törölni.
2023. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!