Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki egy mindenki által...

Ha valaki egy mindenki által büfészaknak titulált diplomával máris talált bruttó 600-ért állást egy multinál (noha még nem is végzett...) akkor az büfészak?

Figyelt kérdés

Még nem is végzett államvizsga csak jan 27-én lesz, de épp pénteken írta alá a szerződést egy multinál kezdőbér bruttó 570.000 ft.

Végzettség: politológia -szociológia szakpár.


2023. jan. 22. 10:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

11, nem tudja párban felvenni. Ez két külön felvételi időszak, két államvizsga, stb.

Szóval igen, van ennek köze a kérdéshez, ugyanis max az egyiken fog államvizsgázni, a másikon majd máskor. Szóval nincs szakpáros diplomája, nem is lesz. A kérdés egy nettó marhaság. Kár volt kiírnod (tudjuk, hogy több nickes idiot vagy)

2023. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%
Annál azért lehetne több eszed, hogy ezen a büfészak kifejezésen lovagolsz. Főleg, hogy olyan emberek használják, akiknek a szellemi értéke erősen kérdőjeles. Tképp most egy rettenetesen primitív rétegnek jampiskodsz, ami azért elég szánalmas.
2023. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
56%

A szociológia mondjuk soha nem volt büfészak, lévén a fele statisztika.


Arról már ne is beszéljünk, hogy attól, hogy valami intézményileg bölcsészettudományi kar alá tartozik, nem lesz bölcsészkar. Mindkét terület társadalomtudományi, amit senki sem hív büfészaknak, aki látott egyetemet belülről is. A pszichológus is a társtudhoz tartozik, 700-800 bruttókat keresnek egy multinál szakképzett hresként.

2023. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nem lesz bölcsész szak*


Szóval tulajdonképpen azt bizonyítottad be magadnak amit mindenki más már rég tudott rajtad kívül, csak neked nem volt önbizalmad megrázni magad és elfogadni a tényeket.


Hurrá?

2023. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
16%
Az a nagy kérdés, h 5 év tapasztalattal mennyi fizuhoz tud eljutni. Meglesz-e a br. 2,5m?
2023. jan. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
66%
Lehet büfészak, ha nem politológusnak vették fel, hanem pénztárosnak :D
2023. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%
Ha talalsz jo illatu szart, akkor altalanossagban jo illatu lesz a szar?
2023. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Én kommunikáció és médiatudomány szakon végeztem, tipikus büfészak, az emberek 90%-a semmire nem megy vele. Én a 10%-ba tartozom, a kérdésben említett bruttó 600-nál több a bevételem. Igaz, magamnak köszönhetem, nem alkalmazottként értem el. Ettől függetlenül a kommédia valóban büfészak, azért végeztem azt, mert a kis tapasztalatlan fejemmel még hittem a mesékben, hogy az álmodat kell követni blablabla. De legalább kihoztam belőle a legtöbbet, még ha az álmom nem is az volt, amit végül kezdtem vele.
2023. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt az nettóban nem nagy kaland, másrészt nem szakmában dolgozik feltételezhetően. Szerinted?
2023. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem… nettóba kellene ennyit keresnie egy diplomásnak, ne vicceljünk már…
2023. jan. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!