Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Magyarországon dolgozó...

A Magyarországon dolgozó ukránok fizetése a minimálbér alatt van?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretik inkább az ukránokat foglalkoztatni a magyar vállalkozások, főleg például a gyárak. Én mennék akár minimálbérért is dolgozni gyárakba, akár 3 vagy bármilyen műszakba is, csak sokszor inkább az ukránokat preferálják. Emiatt mindig kénytelen vagyok úgymond más szektorokban nézni munka után, ahol nem annyira tudnak érvényesülni az ukránok.


A kérdés amúgy adott: az ukrán munkavállalókat a magyarországi minimálbér alatt képesek alkalmazni a magyar cégek, hogy ennyire inkább őket preferálják? Vagy más áll e ukránszerelem hátterében?



2023. jan. 23. 16:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Minimálbér az minimálbér, egy rendes gyár nem engedheti meg, hogy illegálisan dolgoztat.

De neked aztán nagy életed van, hogy egy csöves gyárba minimálbérért mennél dolgozni és sírsz, mert nem vesznek fel az egyik legcsövesebb állásba...

2023. jan. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Sokszor még jóval több is.
2023. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#1: Amikor fiatalabb voltam kellett a pénz/munkatapasztalat, a gyárakon kívül más nem jutott eszembe, ahova érettségivel felvehetnek. És nagyon furcsálltam, hogy inkább az ukránokat preferálják a magyarok helyett. Pedig elvileg mindkettő minimálbéren foglalkoztatható, csöves körülmények között.
2023. jan. 23. 17:22
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Most akkor múlt időben beszélsz vagy jelenről?

Az ukrán kevésbé fog pofázni, főleg ha még magyarul se tud.

Tipikusan az, mint Németországban a magyarok, minden csicska melót elvállalnak minimálbérért, mert azzal is többet keres mint itthon egy rendes munkával, beszélgetni sokszor nem tud kivel, mert a német nyelvről gőze sincsen.

2023. jan. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

#3


Ugyanúgy a minimálbért kapja az ukrán is. A különbség annyi, hogy te uniós állampolgárként (ha van eszed) bármikor dobbantani tudsz, mivel az ukrán unión kívülről jön oda tudják láncolni. Kap a munkahelytől vízumot, amennyiben az ukrán elmenne ugrik a munkáltató által szponzorált vízum is.

2023. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#4: Múlt és jelen... Vannak ismerőseim gyárakban, tudom, hogy még mindig inkább az ukránokat favorizálják.


Én max annyira pofázok, hogy szeretnék még túlórázni, mert kell a pénz. :D


Amúgy ha ennyire kell az ukránoknak a pénz és mindenképp külföldön akarnak pénzt csinálni, akkor menjenek inkább Németországba, ha ennyire rosszak Magyarországon is a bérek.

2023. jan. 23. 17:37
 7/20 A kérdező kommentje:
#5: Viszont, ha inkább ukránokat preferálják a magyarok helyett, akkor önszántukból dobbantják még a hűségesebb dolgozóikat is.
2023. jan. 23. 17:40
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

#7


És szerinted ez érdekli őket?

2023. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Általában nincsenek 8 órába bejelentve de 12-14 órákat dolgoznak és zsebbe kapnak 120-130 körül. De már ők is keveslik ezért hoznak indiaiakat meg filippínókat.
2023. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Most mondott fel flexes mérnök ismerős, mert az ukrán, aki magyarul nem tud, angolul makog, azt a bért kapja, amot ő 18 én után.
2023. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!