Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet ,hogy kb 10 év...

Hogyan lehet ,hogy kb 10 év alatt 3 szorosát keresi egy kereskedelmi dolgozó?

Figyelt kérdés

Amikor én középiskolás voltam, 10 éve, még egy árufeltöltő nettó 60-90 ezer közt keresett, hónap végén már nem volt mit enni-e. Akkoriban minket középiskolásokat fenyegettek, ha nem tanultam éhen fogtok halni, árufeltöltőként.


Ma egy árufeltöltő a net szerint 250-300 nettót vagy még többet keres, ami azért elég jó pénz. Mi lett, hogy ennyit emelkedett a kereskedelmi dolgozók bére az elmúlt években?



2023. jan. 25. 20:33
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
83%
Nekem meg 30 ezer volt a kezdő fizetésem 20 éve. Szerencsére nem maradt úgy 😁
2023. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

"Infláció és főleg az, hogy ma 3 ember munkáját végzi el ugyanaz a kereskedelmi dolgozó, nem véletlenül nagy a fluktuáció!!!!!!!"

Ha 3x annyit lenne a munkahelyen az 3x8=24óra. Vagy beköltözik?!

Ha meg még mindig 8órát van a munkahelyen ami sokkal valószínűbb, akkor korábban a 8óra kétharmad részét ami több mint 5óra lealudta, elpletykálta vagy elunatkozta...

Szóval aki azt állítja hogy 3 ember helyett dolgozik, az vagy hazudik vagy korábban lopta a napot.

Na most akkor melyik?

2023. jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező téged sem az eszedért szeretnek.

Közben a megélhetés is 3x-ra nőtt.

2023. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
83%

#12

"Szóval aki azt állítja hogy 3 ember helyett dolgozik, az vagy hazudik vagy korábban lopta a napot."

Egyébként nem, ha már ennyire szó szerint akarod érteni, akkor amihez 500 évvel ezelőtt 10 ember kellett, mert annyi bírta felemelni a raklapokat, azt most 1 ember targoncával megoldja.


A technológia miatt sok ember munkája megszűnt és nem hazugság azt állítani, hogy valaki jelenleg mondjuk egy gépen olyan számításokat végez másodpercek alatt, amit 50 évvel ez előtt egy halom tudós végzett napokig.

2023. jan. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

7-eds: Tegnap az Auchanban 119 Ft-ért vettem egyetlen sóskiflit!

Finom volt, de qrva drága, nem is veszek többet.

2023. jan. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
68%

Többiek leírták inlfáció, plusz a kormány elzavarta a magyarokat így bizonyos területeket nagy a munkaerőhiány.


Egyébként nettó 250-300-ból Budapesten most is éhenhalsz, vidéken meg sokkal alacsonyabb a fizetés.

2023. jan. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
77%
nálunk a kifli 169.-
2023. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval aki azt állítja hogy 3 ember helyett dolgozik, az vagy hazudik vagy korábban lopta a napot."


Egyik sem!


Régen pl. külön ember volt a boltokban a pénztáros, külön egy csemegés, kenyeres, zöldséges, takarító, rakodó stb.


És nem az volt, mint ma, hogy 1 személy villámkézzel kasszázik, rohan pékárut sütni, 20 kilós kutyatápokat hegyekbe rakni és felmosni, amit a kedves vevő kiöntött vagy összetört s mindezt 12 órán keresztül váltogatva őrült tempóban és munkaidőkeretben azaz kövi hónapban ki sem fizetve össze-vissza időbeosztással meg átszakázásokkal megroggyantva az egészségét és tönkre téve a családi/magán életét miközben a kollégái sorra felmondanak, így orrba-szájba túlórázik, mert valakinek el kell végeznie a munkát és igen, másokét is!


Régen is dolgoztak az emberek, csak nem facsarták ki őket ennyire és nem volt felpörögve betegesen ez a világ!

2023. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
53%

#14 Kereskedelemről van szó, nem kutatásról meg tudósokról, úgyhogy ezt kár volt idezagyválni. Egyébiránt a gépek humánerőforrást váltanak ki, ez tény. Tehát nem arról van szó hogy egy ember csinálja még másik kettőét is, hanem a gép (pl. targonca) KIVÁLTJA két ember munkáját.

Azért a kettő között lényeges különbség van...

#18 Érdekes, ennek ellenére számos esetben látok bolti dolgozókat traccsolni, unatkozni, megy a lecse-fecse meg a pletykálkodás.

Napközben kezdik el föltölteni az árut a nagy vásárlótömegben, van ahol reggel 8-kor még mindig az előző napi másnapos kifli rohad. Össze-vissza középen hagyják egy gurulós szekéren az árut, de sokszor a csomagolás szemetjét is, semmire nem figyelnek, hogy véletlenül se lehessen elmenni mellette. A zsúfoltságban meg csak les a vásárló hogy merre tudna elmozdulni.

Szóval nem értem hogy van az hogy a pletykálkodásra mindig van idő, a fenti alapproblémák mégis általánosak.

Arról nem is beszélve, ha keresek egy adott terméket, félóra mire valaki arra szédeleg, de a harmadik bolti dolgozó az aki egy keveset tud legalább. Volt hogy hónapok óta nem lehetett valamit beszerezni, nekem kellett a gyártó igazgatójával felvennem a kapcsolatot, mert a bolti dolgozók teljesen tájékozatlanok. Műszaki részlegeken sok esetben képzetlenek is, kb. mintha ott sem lennének...

2023. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
21%

"Érdekes, ennek ellenére számos esetben látok bolti dolgozókat traccsolni, unatkozni, megy a lecse-fecse meg a pletykálkodás."


Valszeg akkor nem ugyanarra a helyre járunk vásárolni, mert én meg tök mást tapasztaltam!


Nem azokból a butikokból, műszaki osztályról kell kiindulni, ahová vevő alig teszi be a lábát, de menj be pl. egy forgalmasabb Lidl-be, vagy más élelmiszerboltba, ahol hajtják a dolgozókat, mint a lovakat és vevőként meg téged, hogy fizetés után kapkodd már le a szalagról a cuccost és takarodj a csába!

2023. jan. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!