Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet ,hogy kb 10 év...

Hogyan lehet ,hogy kb 10 év alatt 3 szorosát keresi egy kereskedelmi dolgozó?

Figyelt kérdés

Amikor én középiskolás voltam, 10 éve, még egy árufeltöltő nettó 60-90 ezer közt keresett, hónap végén már nem volt mit enni-e. Akkoriban minket középiskolásokat fenyegettek, ha nem tanultam éhen fogtok halni, árufeltöltőként.


Ma egy árufeltöltő a net szerint 250-300 nettót vagy még többet keres, ami azért elég jó pénz. Mi lett, hogy ennyit emelkedett a kereskedelmi dolgozók bére az elmúlt években?



2023. jan. 25. 20:33
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
27%

@13:56


"Napközben kezdik el föltölteni az árut a nagy vásárlótömegben, van ahol reggel 8-kor még mindig az előző napi másnapos kifli rohad."


Tudod akkor tudják feltölteni az árut, amikor a kamionról lepakolják, és fizikailag ott van az áruházba. Előbb sajnos nem lehetséges.


"Arról nem is beszélve, ha keresek egy adott terméket, félóra mire valaki arra szédeleg, de a harmadik bolti dolgozó az aki egy keveset tud legalább."


Talán mert messze nem csak az az egyetlen dolga, hogy az önérzetes magukat úrnak képzelő plebejusok minden bajával foglalkozzanak.


"Volt hogy hónapok óta nem lehetett valamit beszerezni, nekem kellett a gyártó igazgatójával felvennem a kapcsolatot, mert a bolti dolgozók teljesen tájékozatlanok."


Aki lent flangál az áruk között, az nagy valószínűséggel nem árubeszerző, így nem tudja ezeket, nem is kell tudnia. Bár én néha utána járok, hogy tudjak valamit mondani a hőbörgő püffedt fejű proletároknak.


Egyébként bírom az összes ilyen okostojást, mind jobban tudja, hogy minek milyennek kéne lennie egy áruházban, csak azt nem értem hogy akkor miért nem áruházigazgatók. Ja, lehet mert oda nem elég a "mindenhez is jobban értek" diploma.

2023. jan. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
42%

"Tudod akkor tudják feltölteni az árut, amikor a kamionról lepakolják, és fizikailag ott van az áruházba. Előbb sajnos nem lehetséges."

Ezt én értem, de sokszor nem ez a helyzet. Nagynehezen találok egy eladót, kérdezem mi van xy termékkel mert mondjuk akciós és nincs kirakva. Azt mondja reggel feltöltötték ami van az ki van rakva, meg hogy miért este megyek, jöjjek másnap reggel. Megyek másnap reggel, megint üres a polc... Ismét kérdezek egy eladót hogy mi van. Ez legalább veszi a fáradtságot, megnézi a cikkszámot azon a csipogós gépén. Azt mondja, elvileg van raktáron. És láss csodát fél óra keresés után meg is találták.

Szóval egyáltalában nem biztos hogy azért nincs kirakva mert nem érkezett meg. Sőt az egyik eladó hanyagsága miatt nekem 2x kellett bemennem ugyanabba az üzletbe...


"Talán mert messze nem csak az az egyetlen dolga, hogy az önérzetes magukat úrnak képzelő plebejusok minden bajával foglalkozzanak.Aki lent flangál az áruk között, az nagy valószínűséggel nem árubeszerző, így nem tudja ezeket, nem is kell tudnia. Bár én néha utána járok, hogy tudjak valamit mondani a hőbörgő püffedt fejű proletároknak."

Nem látom hogy miről beszélsz. Az alapvető áruismeret, a termékek jellemzőinek ismerete, a raktárkészlet lekérdezésének ismerete alapfontosságú és elvárható tudásszint a kereskedelemben.

Itt nem az a probléma hogy ő maga nem tud az árubeszerzésről, hanem az hogy azt sem tudja hogy kit kéne erről megkérdezni, melyik az a kollega aki ezt meg tudja mondani. Mintha teljesen elkülönítetten végeznék a munkájukat, semmi összedolgozás, a kooperációnak és a csapatmunkának porszemnyi fénye sem látszik.


"Egyébként bírom az összes ilyen okostojást, mind jobban tudja, hogy minek milyennek kéne lennie egy áruházban, csak azt nem értem hogy akkor miért nem áruházigazgatók. Ja, lehet mert oda nem elég a "mindenhez is jobban értek" diploma."

Vagy épp egy más szakterületen találta meg a mozgásterét, ahol elhivatottságból tesz eleget a feladatainak és fejlődik szakmailag.

Vajon a bolti dolgozók hány százaléka érez elhivatottságot, és fejlődik?

2023. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

"Vajon a bolti dolgozók hány százaléka érez elhivatottságot, és fejlődik?"


Vajon van-e a mai bolti dolgozóknak ereje/kedve még az egész napos talpalás és egoista vevők után fejlődni?


Vajon nem-e azért ment a kereskedelembe, mert nem pl.a programozás iránt érzett elhivatottságot?


Vajon megteheti-e azt mindenki, hogy csupán a te szakterületeden mozogjon, hogy elismerd a munkáját és létjogosultságát?


Vajon egy kalap alá lehet-e venni a te negatív tapasztalataid alapján az összes bolti dolgozót ?

2023. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%

"Vajon van-e a mai bolti dolgozóknak ereje/kedve még az egész napos talpalás és egoista vevők után fejlődni?"

Nem erő és kedv kérdése. Elhatározottságtól, szorgalomtól és kitartástól füg. A való életben mindig vannak döntési pontok; legyen az munkahely, felelősség, tanulás, bármi. Lehet választani az egyszerűbb és a nehezebb utat. Ez csak az egyéntől és a hozzáállásától függ. Sokan dolgoznak másodállásban, sokan tanulnak estin vagy levelezőn stb. számos példát találhatunk ma is.

"Vajon nem-e azért ment a kereskedelembe, mert nem pl.a programozás iránt érzett elhivatottságot?"

Ezt nem is értem. Mi köze a programozásnak a kereskedelemhez?!

"Vajon megteheti-e azt mindenki, hogy csupán a te szakterületeden mozogjon, hogy elismerd a munkáját és létjogosultságát?"

Tegyük fel van egy kiváló kőműves, aki szeret jókat enni, de főzni nem tud. A szakács odateszi elé a kaját. Ha az büdös azt észreveszi a kőműves is, annak ellenére hogy ő maga nem tud főzni...

"Vajon egy kalap alá lehet-e venni a te negatív tapasztalataid alapján az összes bolti dolgozót ?"

Nem! De egyáltalán megengedhető -e a kereskedelemben az hogy valamely vásárlóknak negatív tapasztalatokat kelljen elszenvedniük?! Erre is a válasz hogy NEM! Nem egy üzlet vagy cég végezte már így, a rosszhír, a rossz tapasztalat futótűzként terjed ám!

2023. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%

"Lehet választani az egyszerűbb és a nehezebb utat."


Na, ők azt az utat választották, fogadd el!


"Mi köze a programozásnak a kereskedelemhez?!"


Hát ez az! :)


Ők boltban vannak és nem programoznak.

Ha programozni akarnának, akkor nem a boltban lennének!

Azért vannak ott, mert az ő útjuk nem az, amit te elképzelsz és ahogy azt elképzeled.


Ha büdös a hús, akkor onnan meg nem (v)eszel többet és kész!


"megengedhető -e a kereskedelemben az hogy valamely vásárlóknak negatív tapasztalatokat kelljen elszenvedniük?!"


És az megengedhető-e, hogy a kereskedelemben valamely vagy sok vevő csicskának nézze a bolti dolgozót, a főnökség meg rabszolgának?


Vajon érdekel-e manapság bárkit is, hogy XY-nak rossz tapasztalata volt velük?

2023. jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
77%

"megengedhető -e a kereskedelemben az hogy valamely vásárlóknak negatív tapasztalatokat kelljen elszenvedniük?!"


Figyelj, én mint dolgozó, nap mint nap látom hogy a vásárlók akik bejönnek, egy részük a leghitványabb alja söpredéke ennek a társadalomnak. Nem kifejezetten csak arra gondolok, akik oda jönnek és balhéznak nekem. Hanem egyáltalában amilyen nap mint nap marad utánuk a bolt.


pl. ha a vevő lát bármi üreges dolgot, vagy egy üres hézagot az áru között, arról azt hiszi hogy az szemetes. A múltkor pl egy üres xanaxos levelet találtam az áruk közé behajítva. Vagy mikor úgy van össze durva a polcban az áru, hogy az kizárt hogy attól lett ilyen hogy nézegették a termékeket. Egyszerűen nem lesz olyan a polc attól hogy sokan megnézik. Ott valaki szándékosan bumlizta szét. De még sorolhatnám napesti az ilyen baromságokat amiket az agyhalott aljanép vásárlók csinálnak.

2023. jan. 27. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
78%

Csatlakozom a 26-hoz! Én vásárlóként is meg vagyok döbbenve a látványtól, hogy a rágókra, ruhák közé, vegyi árukra stb simán rábsszák a hűtést igénylő árukat a t. vevőtársak, akik menet közben meggondolják magukat, de lusták visszavinni az árut a helyére, ha az mégsem kell nekik; a gyereküknek simán odaadják a még ki nem fizetett pékárut nyugodt falatozásra, puszta kézzel összefogdossák a pékárukat és még sorolhatnám!


Ha egyes vevőknek ilyen a hozzáállásuk, akkor mégis mit várnak el cserébe ?!


És az ilyenek otthon vagy vendégségben is így viselkednek ?!

2023. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
70%
amilyen kegyetlenül ki vannak zsigerelve és túlhajszolva már legalább 5x-ét kellene keresniük.
2023. jan. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
70%
Màsik kedvencem, mikor oda adjàk a porontynak a jàtèkot a jàtèk osztàlyról hogy bügyürgesse amíg vásárolnak. Mire vègeznek a gyerek persze szèt tèpte a csomagolást. A termèk selejt, eladhatatlan. Mind ennek tetejèbe mèg lebasszák oda, ahol vègeztek a vásàrlàssal, pl. a mirelitek közè. Ràadàsul ezek normàlis jól szituàlt külsejű csalàdok. csak prosztók.
2023. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
72%

29: na, ez az!


És olyankor nem lehetne bevetni a biztonsági őrt, hogy menjen oda és fizettesse ki a terméket a vevővel, mert akkor az a vevő többet nem menne oda vásárolni, tehát a vevőnek mindig igaza van, a multi simán be tudja nyelni, a dolgozó meg szpjon vele.


Szóval ezzel meg is lett válaszolva az egyik hozzászólás, mert látjátok, ilyen engedékeny ez a kereskedelem és nehogy már a szegény, prosztó vevőnek kelljen negatív tapasztalatokat elszenvednie, majd megteszi ezt helyette a "jól megfizetett" dolgozó...

2023. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!