Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet ,hogy kb 10 év...

Hogyan lehet ,hogy kb 10 év alatt 3 szorosát keresi egy kereskedelmi dolgozó?

Figyelt kérdés

Amikor én középiskolás voltam, 10 éve, még egy árufeltöltő nettó 60-90 ezer közt keresett, hónap végén már nem volt mit enni-e. Akkoriban minket középiskolásokat fenyegettek, ha nem tanultam éhen fogtok halni, árufeltöltőként.


Ma egy árufeltöltő a net szerint 250-300 nettót vagy még többet keres, ami azért elég jó pénz. Mi lett, hogy ennyit emelkedett a kereskedelmi dolgozók bére az elmúlt években?



2023. jan. 25. 20:33
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi volt 10 évvel ezelőtt egy 55 m2 panel?

6-8 millió

Most 1 millió ft a m2 ára.

Az nem 3x emelkedés.

2023. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Versenyszféra.

Elmúlt 10 év alatt 700.000 magyar ment külföldre dolgozni.

A munkáltatók nem örömükben emelnek bért évről évre, egyszerűen kényszerhelyzetben vannak.

Ha nem emelnének, nyílván egy konkurens cég elvinné a jó munkaerőt.

Én is dolgoztam kereskedelemben, állandó jelleggel küzdöttünk a munkaerő hiánnyal.

A munkáltató évről évre nyereséget akar,minden évben az előző évi forgalmához mérten nagyobb nyereséget.

Ehhez azonban szüksége van a megfelelő munkaerőhöz.

A jó munkaerő pedig pénzbe kerül.

És igen kereskedelemben dolgoztam,a léhűtő eladókkal, pénztárosokkal dunát lehetne rekeszteni.

A tapasztalt,szaktudással rendelkező eladók pedig teljesen jogosan megkérik az árát a munkájuknak.

2023. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 everlight ***** válasza:
100%
Az árak meg 5 szeresére nőttek. 250-300 ezer Ft nem sok,10 éve 20 Ft volt egy zsemle most 70Ft.200Ft volt egy kiló hagyma ,most 530Ft,
2023. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!