Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A versenytilalmi ellentételezé...

A versenytilalmi ellentételezést havi részletekben a végtelenségig lehet fizetgetni, nem felesleges?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen eleinte csak beirták hogy 2 év versenytilalom van, de nyilván nem fizettek rá semmit. Két év múlva a meglévő béreket szétválasztották 33-77 arányban, hogy ténylegesen legyen ellentételezés, és azóta úgy fizetgetik a fizetéseket.


Én anno el tudtam érni, hogy a meglévő bérem mellé tegyék a versenytilalmi megállapodás ellenértékét (30%), arra hivatkozva, hogy egyébként munkabér csökkentés, mivel az ellentételezés nem munkabér.


Ettől függetlenül a bérlapon egyértelműen látszik, hogy a járulékaimat az ellentételezést is figyelembe vevő összegből fizetik.


A kérdésem az lenne, hogy milyen összeget kell figyelembe venni versenytilalmi ellentételezésnek?


Pl ha valaki a munkaviszonyának első két évében havi részletekben kapja meg az ellentételezést, és utána teszem azt 30 év múlva kilép, akkor a 30 éve kapott ellentételezés mennyit fog érni?


Az meg nyilván egy trükközés lenne, hogy a munkaviszony megszűnésekor érvényes maximum két éves bér legalább 30%-át veszik alapul, és megnézik, hogy a teljes munkaviszony alatt versenytilalmi ellentételezés cimszó alatt fizetgetett részletekből kijön-e az így számolt összeg?


Vagy egész egyszerűen rámondják, hogy a teljes munkaviszony alatt kifizetett összeg az ellentételezés, mivel ennek felső korlátja nincs.


Viszont igy effektive 33%-al kisebb bérért dolgoztam.


Ez nekem azért kritikus kérdés most, mert régebben még sokkal kevesebbet kerestem, és az abból számolt ellentételezést simán visszaadnám és mennék a konkurenciához.


Őszintén szólva SZERINTEM a tiszta dolog az lenne, ha normális fizetést adnának ALAPBÓL és arra menne rá a plusz ellentételezés, aztán amikor kifizették ELŐRE, akkor már csak bért fizetnének. Nyilván ekkor visszaesne a bér, de mivel eleve rendes szintű fizetést adnak, ez nem lenne probléma.


Így viszont kb azt is el lehet játszani, hogy fizetnek minimálbért hogy miminális legyen a járulék a többit meg versenytilalmiba adják.


Jelen pillanatban nekem kicsit problémásnak tünik a helyzet, mert BÁR fizetik a járulékot a versenytilalmi után is, amit nem kellene, de mi van ha ezen hiba miatt a végén még nekem kell visszadni pénzt az államkasszának?


2023. jan. 28. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Sztem valamit osszekeversz.


A versenytilalmi megállapodás arról szól hogy ha megszunik a munkaviszonyod, akkor nem dolgozhatsz x evig/hónapig adott szektorban, vagy kifejezetten bizonyos cégeknél. (attól függ mire kötitek)

Ez idő alatt, tehát a munkaviszony megszűnése után a kikötött időszak erejéig havonta a munkaviszonyban kapott fizetésed valamekkora hányadát köteles a volt mű kaltató havi rendszeresseggel fizetni neked.


Amíg ott dolgozol, addig semmit, hiszen még nem lép életbe ez a záradék...

2023. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

előre is ki lehet fizetni részletekben a munkabérrel egyidőben utalva


nekem az a fájdalmam, hogy 2 évig fizetgették a részleteket és persze azóta is. És új munkaszerződés változatokat irtam alá, ahol ezt az összeget is emelték a fizetéssel együtt, noha már megszünt a jogalapja amire fizetnék.

2023. jan. 28. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:
33+77=110???
2023. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen hiszen en is 110%ban teljesitek a cegnel
2023. jan. 30. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!