Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem vagyok bejelentve a fő...

Ha nem vagyok bejelentve a fő állásomon, és kiakarom egészíteni a keresetemet futárkodással, akkor szimplán megszívtam?

Figyelt kérdés
Valamikor van munka, akkor jól keresek, valamikor nincs, akkor értelem szerűen semmit. Imádok biciklizni, gondolkodtam, hogy “másodállásban” csinálnám, de ha nem vagyok bejelentve, akkor értelmes határok között ez kivitelezhető? Tegyük fel megcéloznám a havi 150-200.000-et futárkodással, mennyire érné meg?

2023. jan. 29. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy bejentve a jelenlegi munkahelyemen, akkor ugye járulékok sincsenek utánad fizetve, magyarul ha beteg vagy megszívod, mert táppénz se jár, se álláskeresési ha elküldenek. Szóval a futárkodás lesz a főállásod hivatalosan és azután kell adózni.
2023. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2023. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Van vállalkozói engedélyed? Foodpandánál és Woltnál kell hozzá.
2023. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engedély nem kell hozzá, csak vállalkozás. Egyszerűen bejelented ügyfélkapun és már van is vállalkozásod, nem egy nagy varázslat.


Viszont az adózást, járulékokat és mindenképp érdemes könyvelővel átbeszélni, hogy mennyire vagy hogyan érné meg neked.

2023. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!