Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet egyszerűen...

Hogyan lehet egyszerűen kijutni Németországba, jó munkát tanulni angol nyelvtudással?

Figyelt kérdés

Olyan munkákról beszélek, amiknél mindenki az angolt használja.

Van esetleg tapasztalatotok?

Még csak egyetemre járok, programtervezőnek tanulok, de szeretném előre megtervezni, hogy később egyszerűbb dolgom legyen, ezért következő félévben Erasmusra is megye

Ha például már van Magyarországon munkatapasztalatom, akkor lehet Németországba is kellenék, de kezdőként szinte biztos hogy elutasítanának. Meg hallottam, hogy a bevándorlókat nem igazán szeretik ott sem, de lehet ez a multikat nem érdekli, csak a profit.

Egy másik lehetőség amiről hallottam, hogy egy nemzetközi vállalat magyar telephelyén dolgozom és akkor lehet kérni hogy egy németországi részre tegyenek át például.

Hogyan érdemes nekikezdeni, ha biztosra akarok menni? :)



2023. jan. 30. 04:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Már bocs, de a német nem ennyire nehéz. Én csak 4 évet tanultam második nyelvként gimiben, aztán 21-22 éves koromban 1 év alatt leraktam belőle a középfokút, amikor eldöntöttem hogy na ezt most tényleg megtanulom, mert szükségem van rá.


Kicsit durva volt olvasni, hogy a világ összes lehetőségét felsorolod, kivéve azt az egyet, hogy megtanulj normálisan németül.

2023. jan. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
1: egy középfokú nyelvizsgat csináltam belőle én is, sőt sztem kommunikációban meg jobb is voltam belőle. De gondolom a kérdező is hasonlóan lehet mint en: rajottem, hogy egyszerűen még hallgatni sem szeretem azt a nyelvet, annyira tavol áll tőlem.
2023. jan. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az egy szerencséje, hogy ITben angol a munkanyelv, szóval vmi spéci tudással kezdeskeppen elnézhetik neki a német hiányát

. Habar a mindennapi élethez és beilleszledeshez kelleni fog akkor is...

2023. jan. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Az IT nyelve az angol, a legtöbb céghez felvesznek angol tudással.


2. Az IT cégek dolgozóinak legalább fele bevándorló itt Münchenbeb


3. Ha kint szeretnél élni szükséged lesz a német nyelv tudására, úgyhogy jobb ha nekiállsz.

2023. jan. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
#4: Tudjátok még fizetni a rezsit?
2023. jan. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

5. Ne az M1-ről informálódj… nincs rezsiválság Németországban, röhögve fizetik ki a lakásbérletet meg a rezsit, főleg az IT-sok.


Nálam a rezsi kemény 50 euróval emelkedett havonta most télen. Hú de nagy dolog. €5000 fölött van a havi nettóm. IT.

2023. jan. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Ja hát nem is az 5000 eurót keresők körében van rezsiválság, de attól még van.:)
2023. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
7. Infláció van, rezsi infláció is, ezért is utalt át a német kormány (helyett a munkaadó) €300 gyorssegélyt még szeptemberben, és további €3000 rendkívüli segélyről is tárgyalnak a szakszervezetiseink. De mondom, a válság nem olyan mértékben érinti őket, mint az orbánland nyomorgó népét. Az átlag pedagógus €2900-3200 között keres nettóban, tartománytól függően…
2023. jan. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

5,7: mi nem igazán éreztük meg a rezsiemelkedést. De hogy számszerű legyek:

Egy átlag német család rezsije olyan van 300-400 Euro körül alakul árammal, fűtéssel, mindennel. Ez az egy éve jellemzően 50-100 Euroval volt kevesebb. Nyilván van, akinek több, van akinek kevesebb, de a többség ebbe esik bele. A minimálbér nettója valahol 1300 Euro körül van, de a nagy többség 2000 körül keres. Meg persze van, aki ennek a többszörösét.



Ergo, ha valaki egy minimálbérből tartja el a családot, akkor neki megterhelő, a nagy többség ugyan megérzi, de nem kell miatta változtatni a szokásain.

2023. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

12 évig tanultam németet, valamennyit megértek belőle, de sosem voltam jó belőle, és 3 éve egy szót sem beszéltem.


De ha megtanulom a németet akkor is ugyanez lenne a kérdésem? Magyarországról elég macerás lenne fél napokat utazni egy interjú miatt, amin lehet nem is én leszek a befutó, ezért érdekelne.

2023. jan. 30. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!