Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban feltüntetni,...

Önéletrajzban feltüntetni, hogy 100%os lett az emelt infó érettségim?

Figyelt kérdés

Ez előny vagy hátrány?

Szüleim szerint írjam be mert előny, de én nem vagyok benne biztos, hogy ez érdekele akárkit is.

Természetesen IT állás, diákmunka egyetem alatt.



2023. jan. 31. 16:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%

Írd bele, plusz az elejére egy kis bemutatkozás magadról, hogy szenvedélyed az informatika, már régóta erre a pályára készülsz, stb. :)

Ha egyetem alatt csináltatok bármilyen érdekes projektmunkát, azt is érdemes lenne beleírni (vagy ha fogtok, akkor írd majd bele a jövőben :)).


Nem garantált semmi mert sokszor a kezdőknek nehéz dolga van, de ezzel megteszel kb minden tőled telhetőt az önpromózás oltárán.

(10+ éve vagyok it közeli pályán vezetőként, és a párom is itban dolgozik :))

2023. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
A dombon ülő tacsikutyát nem érdekli.
2023. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1 rendben, köszönöm

#2 ezt sok féleképp tudom értelmezni

2023. jan. 31. 17:09
 4/26 anonim ***** válasza:
41%
Irreleváns az állás szempontból. HR osztályon dolgozom egy nagy cégnél. Én nem írnám bele.
2023. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
Senkit nem érdekel.
2023. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%

Nem érdekes és releváns információ.


Az emelt érettségi anyagának semmi köze az adott pozícióhoz. Az, hogy arra a 2 órára megtudtad tanulni az Excel, Word, Access használatát. Alap programozási feladatot eltudták végezni stb... Nem számít.


Ennyi erővel azt is oda írhatnád, hogy teljesítetted a Programozás Alapjai 1 tantárgyat egyetemen max potos eredménnyel.


Egyetemen például én voltam évfolyamelső egy tantárgyban, ami pont a munkámmal volt kapcsolatos, így talán releváns információ lett volna, de még ezt sem írtam be az önéletrajzomba.


Egyedül 1x hoztam fel, amikor rákérdeztek, hogy az egyetemen mik voltak a kedvenc tantárgyaim.

2023. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%
Én beleírnám
2023. jan. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 NTBS ***** válasza:
30%
Felesleges.
2023. jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%

100% az nagyon sok, komoly teljesítmény… Az egész országban 1-2 ember szokott 100%-os érettségit írni bármiből is.


Persze egy emelt infó érettségi nem olyan nehéz mint egy emelt fizika vagy kémia, de akkor is valamit megcsináltál TÖKÉLETESRE, ami ha mást nem is, de legalább a perfektcionizmusodat és a koncentrációs képességeidet jelzi.

2023. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Akkor inkább nem írom bele, lehet ez is oka volt, hogy eddig nem hívtak be sehova. Munkatapsztalatom sincs még, csak projektjeim.
2023. jan. 31. 18:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!