Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor megéri már pedagógu...

Most akkor megéri már pedagógusnak tanulni?

Figyelt kérdés
[link]

2023. febr. 3. 21:55
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
30. a 29. válasz a 26os valaki nevünek ment.
2023. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 valaki : ***** válasza:
48%

Na itt vagyok.

De, vannak problémák az oktatási rendszerben, persze. Ezeken kéne változtatni. Viszont hogy változtatunk? Úgy érzem mióta tanár vagyok, de még hallgató koromban is úgy éreztem, nincs kiforrott elképzelés. Követelnek a tanárok, modern oktatást követelnek, de ez mit takar? Én csak a finn módszerre tudok gondolni, azzal meg nem tudok egyszerűen egyetérteni, mert annyira sem készít életre, mint a mi jelenlegi oktatási rendszerünk. De lehet, hogy nem is erről van szó, nem mondják sosem konkrétan. Azt mondják legyen a tanárnak több szabadsága a tananyagban. Nem kivitelezhető így egyszerűen, mert én is mást tartok fontosnak, a felsőtárkányi tanár is mást tart fontosnak és a végén ott az érettségi... Ez ki sincs dolgozva, hogy mégis mi lenne az a bizonyos modern oktatás. Ott volt a sztrájk tavaly, a 2 órás. Lehet, hogy ezt külső szemlélők nem is tudják, de tudjátok ti mi volt ez a sztrájk? Kötelező volt a sztrájkolóknak a tanáriban ülni, ha elment volna valahova a tanár, az akkor nem volt sztrájk. Tilos volt dolgozatokat javítani ez idő alatt. Ez mondjuk, hogy érthető, viszont 3 kollégának kötelező volt a sztrájk alatt felügyelnie a gyerekekre. Mert volt, aki felügyeletet kért. Tehát összefoglalom: sztrájkolunk, de a munkahelyünket nem hagyhatjuk el, tilos dolgozni, de azért dolgozni kell, és mindez SENKIT nem érdekelt. Ilyenekhez ne haragudjatok, de nincsen kedvem, ez nevetséges. Inkább megvagyok a fizetésemmel, meg a jelenlegi oktatással, mint hogy bohóckodjak.

Jaj és akkor még nem említettem az oltásokat. Annak idején a szakszervezet kicsapta a balhét, hogy mi az, hogy a tanárokat nem oltják be soron kívül, mint az orvosokat. Mikor meg a tanároknak elő lett írva az oltás, akkor meg azért csapták ki a balhét, mi az, hogy oltás kell. Én akkor is tanár voltam, nem kérdeztek meg, nem mérték fel az én véleményemet.

Akkor még ugyan nem voltam tanár, de volt a kockás inges tüntetés. Nevetséges az is. Az volt a nagy tüntetés, hogy valami idióta beszólt, hogy a tanárok igénytelnül öltöznek, kockás ingben vannak és csak azért is felvették. Hűűűűűűha....

Szóval vagy megértitek, vagy nem. De sem kiforrott jövőkép és cél, sem megfelelő terv vagy eszköz. Én és több kollégám sem szeretnénk égetni magunkat. Vannak nekünk is elveink, de nincs hozzá eszközünk és bohócot nem akarunk csinálni magunkból. Mit lehetne tenni? Az ember teszi inkább a dolgát.

2023. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 valaki : ***** válasza:
Ó, és hadd tegyem hozzá. Modern oktatás... A módszereimet több idősebb tanár is kineveti. Mert alkalmazom a modernebb dolgokat.
2023. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
32-esnek: aki megteheti az mondjon fel, csak így lehet nyomást gyakorolni a kormányra, a tüntetésnek semmi értelme ebben igazad van. Lehet, hogy most okés a rendszer, meg visszajönnek a 90 éves pedagógusok, tök fasza, de mi lesz 10-20 év múlva, ha kevesen jönnek? XD esetleg a temetőből visszahívjuk a pedagógusokat vagy mi? Persze aki tanár, annak ez nehéz, otthagyni a diákokat, a szenvedélyét, elég nehéz döntés, de más megoldás nincs......
2023. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
32, igazad van ezekben, de én meg mindig igy vagyok vele, hogy kis pénz, kis foci 🤷‍♀️ amíg éhbérért küzdenek a tanárok, estig órát terveznek meg dogakat javítanak, mellette külön órák, addig senki nem fogja még azt a keveske szabadidejét is arra használni ennyiért, hogy az oktatás gyökeres átformálásárol gondolkozzon.
2023. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 valaki : ***** válasza:

Én szoktam gondolkozni. Rengeteg ötletem lenne, persze elsősorban a saját szaktantárgyaim esetében.

Meg amennyire lehet, innovációkat alkalmazok. Mi a következménye, mint pl ma? A 30 éve tanító kolléga kinevet, beszól, feleslegesnek tartja az ötletemet. De azért teljesen mellszélességgel sztrájkolt.

Másiknak mondom szintén, hogy mit tervezek. Ugyanez, két perc múlva elkezd arról beszélgetni az igazgatónővel, hogy a Viktor nem ad több pénzt.

Nem mindenki hiszi ezt el nekem, de a reform nemcsak a pénz terén esedékes ám...

Ezért nem foglalkoztat a téma, tüntessek, sztrájkoljak, mikor igazán azt sem tudom, miért?

2023. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 xp ali ***** válasza:
Ha van hozzá 1 jól kereső párod, és szereted csinálni, akkor igen. Vagy ha olyat választasz, ahol lehet magántanítványod akkor is. Mindenesetre munkanélküli sose leszel és ez is valami.
2023. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
#37, Magántanítványokkal max jószerencsével 0-ra kijössz, az egyik legbizonytalanabb munka...
2023. jún. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!