Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor megéri már pedagógu...

Most akkor megéri már pedagógusnak tanulni?

Figyelt kérdés
[link]

2023. febr. 3. 21:55
1 2 3 4
 11/38 valaki : ***** válasza:
10%

Hát nekem megérte :D

De pályakezdő vagyok, még lelkes. Bár úgy érzem, az is maradok.

A pénz valóban 260 gyakornokként most, egy ped1esnek 270 körül. Ezt lehet tuningolni plusz melóval, pl munkaközösségvezető, osztályfőnök. Ezek viszont olyanok, hogy az igazgató adja ezeket a megbízásokat, tehát "közel kell lenni a tűzhöz". Erről pl. Senki nem beszél, ez egy komoly árnyoldala a szakmánknak, nagyon sok múlik a vezetőségen. Pénz is, mesterprogram is...

Na de visszatérve, ped1 után alig nő már.

Szóval ez az anyagi része.

Amúgy meg akiben van ilyen véna, az úgysem ezt fogja csak nézni. Tudom, tudom, hivatásért nem adnak kenyeret, de ennyi pénzért nem a vérben egyéb ilyesmiben turkálok, se nem éjszakázok, hanem tanítok, látok fejlődni gyerekeket, hozzátehetek az életükhöz. Nekem ez így tökéletes, de ha valaki nem ilyen annak tényleg nem éri meg ez a pénz. Gondold át

2023. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Hét éve még én is így éreztem, kedves előző 😀 majd elmúlik a lelkesedés. Habár az lenne a legjobb, ha nem múlna el, meg az enyém is visszatérne. Ha mondjuk 7 év tapasztalattal 400 nettó körül lennék, azt mondanám, hogy ez okés.
2023. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
13%
11, eltartanak, mi?
2023. febr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
88%

#11 Egy pár év és realizálni fogod hogy az, hogy szereted a munkádat csak egy ideig elég önmagában. A munka csak egy részét teszi ki az életednek, gondolnod kell a magánéletedre is.


260 nettó semmire se elég, kb épphogy megélsz belőle. Ilyen bérnél lemondhatsz a saját lakástól(hacsak nem örökölsz), utazásról(mert egy egyszerű horvát nyaralás is annyi mint egy teljes havi fizud), hobbikról(egy edzőtermi bérletet nem tudsz megfizetni) vagy akár egy potencionális gyerekről.

És idős korodra semmilyen megtakarításod nem lesz hogy gondoskodj magadról.

2023. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nő vagy és felszedsz egy gazdag pasit, abban az esetben megéri.Amennyiben ez nem áll fent még akkor is megéri, csak nem ebben az országban.Ha ezek után is tanárnak akarsz menni, mindenképpen olyan szakpárt válalsz amiből lehet különórákat adni(matek,fizika,biosz,kémia,angol,német), mivel az oktatás egyre szarabb helyzete miatt a különórák iránt is megnőtt az igény ezekből a tárgyakból.
2023. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy mennyi bért kapsz úgyis elégedetlen leszel. Ha most nettó 700 000 kapna egy teljesen pályakezdő akkor is menne a sírás és a sztrájk hogy miért csak ennyi. Ez kódolva van a pedagógusokba mert elvégeznek egy tök egyszerű egyetemi képzést hogy oktathassák az abc-t aztán máris azt hiszik magukról hogy egyetemi kutatóprofesszor szinten van a tudásuk.
2023. febr. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
16, 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ hogy lehet valaki ennyire buta ?
2023. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez annyira sokkonlóan alacsony szint, hogy nem is lehet mit mondani rá
2023. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
#16 Először tegyünk egy próbát, emeljék meg annyira a fizetést. Majd utána oszthatod az észt.
2023. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 valaki : ***** válasza:

Nem tartanak el. Igaz, nem egyedül élek, de felezünk albérletet is, meg rezsit is, kajapénzt, mindent.

Igazából annyi a "titok", hogy nem Budapesten élek (azt nem engedhetném meg magamnak, valóban). Nem is falunk, ott megkattannék. Megyeszékhely, de a kisebb fajtából. Az albérlet éppen két embernek elég kényelmes, szóval nem drága. Amúgy meg nemrég lettem ped1, így azért nem olyan vészes ám. Mellé van osztályom is, szóval nem 200-ból élek.

És remélem kitart a lelkesedés, én nagyon szeretem csinálni. Nem mindenki gondol jókat a tanárokról, ez néha bántó, de amúgy tudom kezelni. Ha orvos lennék vagy jogász, akkor is lenne, aki utál és szerinte semmit nem érdemlek, mert csak a gyár az igazi munka....(hozzáteszem, dolgoztam egyetem mellett gyárban is, nagyon szerettem).

2023. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!