Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor megéri már pedagógu...

Most akkor megéri már pedagógusnak tanulni?

Figyelt kérdés
[link]

2023. febr. 3. 21:55
1 2 3 4
 21/38 valaki : ***** válasza:

Amúgy még hozzáteszem, nem akarok túl sokat elárulni magamról, de van félretett pénzem, lakásra gyűjtök. Vagyis lakáshitelre. Na de a lényeg, hogy kicsivel 1 millió felett tudtam félretenni eddig. Igaz, hogy ezt 1,5 év alatt, biztos lesz, aki beszól emiatt, de mellette nekem csak a háziorvosom nem magán, meg azért vannak hirtelen kiadások. Tehát nem igaz, hogy nem lehet félretenni belőle. Párom van, de ha nem lenne, akkor lenne egy bérlőtársam, gondolom.

Ha az a kérdés, tudnék-e egyedül félretenni a tanári fizetésemből, akkor a válasz hogy igen, tudnék. Kiszámoltam kiváncsiságból. Nyilván nem ennyit, de még akkor is félre tudnék tenni pár tízezret

2023. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Egymillió... Szívem. Más több milliát tud félretenni diplomás bérből.

Amikor anno pultoztam egyetem mellett egy nyár alatt tettem el annyit.

2023. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

'egyetem mellett gyárban is dolgoztam. Nagyon szerettem '


Hát ilyen mentalitással aztán tényleg kutyát se érdekelné, hol élek, meg miből 6 év egyetem után... Ez mar egyenesen igénytelen

2023. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 valaki : ***** válasza:

Nem volt igénytelen. Diákmunka volt, egy csapat baráttal dolgozni egy olyan gyárban, ahol az ott dolgozók is haverok voltak... Bulik voltak azok a nyarak.

Hát nem vitatkozom, én szeretem. Elismerem, hogy lehetne több a pénz ennyi egyetem után. Viszont nekem jobb így, minthogy több pénzért gyűlölve keljek fel dolgozni menni. Nem csak a gyárban dolgoztam, volt olyan munkahelyem, ahol rendesen depressziós lettem, annyira utáltam ott lenni. És az fizetett a legjobban pedig. Ki is léptem, amint volt másik lehetőség.

Amúgy aki itt mondja nekem a magáét, mindenki szeret felkelni reggel hogy dolgozni menjen? Másnak is csettintésre telik el a nap?

Fogalmam sincs miért kell leszólni a másikat, mindenki mást szeret csinálni. Ha pl. valaki szívből szeret takarítani, akkor az is gáz, hogy ő takarító? Tényleg csak az ér valamit, ha valaki szívből gyűlöli a munkáját, de jól fizet?

Ja, és amúgy meg utána fogadok, hogy ha ugyanitt azt írtam volna, ne legyél tanár kedves kérdező, én két hónapja sztrájkolok, akkor meg az jött volna, hogy nekem semmi sem elég, mindig nyüszítünk több pénzért, ezt hivatásból kéne csinálni, különben is a nyári szünet.

Talán voltak rossz tanáraitok vagy mi? Attól még nem kell utálni az összeset. Mellesleg, a párom (mégegyszer mondom, külön kasszán vagyunk) nem tanár, diplomás, multinál van és 60 ezer forint különbség van a fizetéseink között. Huszonévesen milyen munkáért nem szólnátok le, ami 400 ezret fizet kezdőként? Vagy 500? Vagy 2 millió havonta? Mitől nem lennék igénytelen?

2023. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Nem azzal van a baj, hogy szereted. Egészségedre! Örülök neki, legalább valaki szereti a tanárságot.

A probléma az, hogy pont az ilyenek miatt nem lesz semmi változás, mert éhbérért is megcsinaljatok azt a munkát, amiért más 'ki se lépne a lakásból '.

2023. febr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 valaki : ***** válasza:
48%

ÓÓ, hogy így gondolod.

Oké, ez rendben is van. Csak éppenséggel, nekem nincs jó véleményem a tiltakozásnak erről a formájáról. Nem értek vele egyet, hogy így lehet elérni valamit, éppen ezért nem csinálom.

Ha máshogy állnának a dolgok, akkor tiltakoznék én is.

2023. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Milyen lenne az a módszer amivel te is kiállnál magadért?

Hogyan kéne állniuk a dolgoknak, hogy te is tiltakozz?


Egyébként szerinted a mostani oktatási rendszer nem rossz?

Szerinted nem lesz gond abból, hogy az alacsony fizeté... pótlékok miatt nem megy elég ember tanárnak és lassan bezárnak a sulik? Akkor nem fogod hiányolni a tanítást?

2023. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Ja arra én is kíváncsi lennék, hogy milyen más módja van... 😅

Vagy akkor inkább sztrajkolnal? Nem értem.


Én ezt már nem az oktatásért csinálom, azt már régen elengedtem. Maradni felesleges, mert úgy max sztrajkolni tudnék, de szerintem az még rosszabb, mintha elhagyom a pályát és olyan helyen dolgozom ahol megbecsülnek és gyarapodni is tudok.

2023. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

valaki


Az a baj, hogy ha még sztrájkolni sem sztrájkolnak akkor még ennyi esély sincs a változásra ( most sincs szinte semmi ). Azonban egyre kevesebb a pénze az iskoláknak (én ezt látom legalábbis) és a tanárok is csak fogynak. Már alapból az nem normális, hogy sokszor olyan tárgyakat kell tanítaniuk amikhez semmi közük.


Tehát ha nem csinálsz semmit csak még kevesebb pénze lesz a suliknak, csak még kevesebb tanár lesz és csak még többet kell majd dolgozni.

Addig kell egyre lejjebb süllyedni az emésztő gödörben míg mindenki megutálja a sok viszontagság miatt ezt a szakmát?

2023. febr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem az én felelősségem, amiket az előbb leírtal 29. Bp-n rengetegszer volt sztrájk, úgy mentem tanítani hogy közben a diákokat, embereket láttam ahogy kiabálnak, ott vannak kilométereken át húzódó szakaszokon. Én is elmentem egy pár tüntetésre. Érdekelt bárkit is?


Még mindig csak boltos Marika néni fröcsögését kapják a tanárok, hogy még ennyit se érdemelnek, meg hogy majd egyszer kapnak emelést.


Mégegyszer, nem az én felelősségem. Ilyen a kapitalizmus. Van jobb lehetőség, hát ki kell használni, mert nem a pedagógusokon múlik a szakma süllyedése innentől.

Hülye példa, de a jobbágyok is akkor kezdtek el jobban dolgozni a földeken, amikor kaptap érte pénzt 🤷‍♀️

2023. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!