Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A páromnak 2 diplomája, 2...

A páromnak 2 diplomája, 2 szakmája és nyelvvizsgái vannak, mégsincs sose állandó munkája?

Figyelt kérdés
Mindig csak addig csinál valamit, amíg érdekli, vagy amíg össze nem rúgja valakivel a port a munkahelyén (ehhez elég nála 2 hónap, és az is már rekordidőnek számít nála mostanság), vagy kirúgják, mert pl b.szik bemenni dolgozni, mert annyira utálja/leszarja. Az elmúlt egy évben, amióta együtt vagyunk, már 5 munkahelye volt, és az előző pár évben is ugyanezt csinálta. Korábban volt olyan, hogy egybefüggő 2-3, sőt még 6 évet is dolgozott az egyik szakmájában, de mintha erre már képtelen lenne. Mit csináljak vele? Hogy tervezzek vele hosszú távon, ha el ugyan nem tartatja magát velem, de épp semmit sem lehet vele tervezni és a pénztelensége miatt nekem is folyamatosan kompromisszumokat kell hozni (tehát nem elmenni ide vagy oda, mert épp spórolni kell stb?).

2023. febr. 15. 17:32
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Egyrészt onnan tudod, hogy nő vagyok? Írtam ilyet?


Amúgy igazi agyhalott közhely a "miért nem vele beszéled meg". Mert miután megbeszélem mással, utána ha vele is megbeszélném, bizonyára spirális pályán a Napba zuhanna a Föld, esetleg megsemmisülne az univerzum is. Másrészt ezek az oldalak erre valók, te két lábon járó közhelyhalmaz.


Végzettségei: Egy egészségügyi főiskolai diploma, vegyészmérnök BSc, vegyész MSc, autószerelő OKJ, általános ápoló OKJ. Mindegyikkel dolgozott már. MIndhárom diplomáját munka mellett szerezte meg, színkitűnő eredménnyel. Vagyis nem tróger, lusta vagy munkakerülő. Más baja van. Csak nem tudom, mi. És hogy hogy lehetne ezen változtatni.

2023. febr. 15. 21:12
 22/31 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, valószínűleg te vagy ilyen hatással rá. Engedd el, hadd élje a saját életét úgy, ahogy előtted élte.
2023. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy kiégett? Nem feltétlen csak akkor lehet kiégni ha sok évet lehúzol egy stresszes munkakörnyezetben, hanem ha szimplán csak dolgozol már 16-18 éve és eleged van az egészből. Lehet, hogy életközepi válsága van vagy lehet, hogy rájött, hogy az eddigi munkáiban boldogtalan, viszont letenni egy újabb diplomát nagyon megterhelő lenne közel a 40-hez. Ennyi évnyi munka után, az ember már nem annyira lelkes, nem akar annyira teperni. De ezzel nincs is semmi baj. Viszont az meg a ló erősen másik oldala, hogy ilyen sűrűn váltogat. Beszélj vele arról, hogy mi lenne számára a vágyott munkakör, munkahely, hátha tudsz neki abban segíteni.
2023. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
86%
Sima depresszió. Vagy borderline.
2023. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Lilluci27 ***** válasza:
97%
Szerintem kiégett, depressziós. Érdemes lenne felkeresnie egy erre szakosodott pszichológust. A lélek ugyanúgy tud beteg lenni mint a test, ítélkezni még könnyű... Remélem sikerül megoldanotok!
2023. febr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
95%

Nekem úgy tűnik valami van vele.

Küldd el pszichológushoz.

2023. febr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Hintalow ***** válasza:
93%

Ijjj baze, igazi èlet császára.

Gondolom az emberisèg törtènelmèben valaha lètezett összes panteon összes istene hibás ebben csak ő nem 😀

Szerintem se remèlj egy ilyen embertől sokat, vagy megelègszel, vagy keresel jobbat.

Esetleg jöhet a naiv világmegváltó üzemmód, hogy majd megváltoztatod, de akkor ennèl a tìpusnáljellemzően goto 1. pont, te leszel a hibás.

2023. febr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
46%
rendesen lehuztad az embered az eletrol, nem csodalom hogy ide jutott. ne huzd az idejet, ha nem elegendo neked a nettoja, akkor keresni kell mast, aki megugorja az ele tamasztott felteteleket (+ anyagilag is meg tud neked felelni)
2023. febr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
76%

Az élet nem egy habostorta! Napjainkban sajnos már egyre kevesebb a biztos, elfogadható bérezést kínáló hosszútávú munkalehetőségek. A vegyészmérnöki munkák visszaszorulóban vannak, a meglévőek pedig jól meghatározott sablonok mentén történő unalmas monoton munkák, pl. az olajipar területén. A bérezés a mérnöki pályát megszégyenítően szar, multiknál megy a kizsákmányolás... Egy vegyészmérnök ismerősöm 20évi munka után jött hogy Ő átképzi magát gépészmérnökre, mert már nem bírja ami ott megy. Mondtam neki, gépész ugyanolyan szar, egyszerűen szégyen-gyalázat ami folyik, mérnöki elhivatottságot megszégyenítő.

Autószerelő maszekba jó csak, ha ez nincs akkor szintén szar a fizetés, egyre többen mennek is külföldre. Egészségügy meg olyan amilyen, tudjuk...

Szóval meg van bolondulva itt már minden, bizonytalanság van, ki vagyunk szolgáltatva külföldnek. Már semmi sem hazai, semmi sem önálló, fejlesztés nulla. Kiszolgáltatottság van és kizsákmányolás, a helyzet lesújtó. A nemzetközi helyzet fokozódik.

Nem is csodálkozom hogy ebbe az egészbe belefásulnak az emberek.

És ez még csak a kezdet, ki tudja mi lesz itt még.

Annyi bizonyos hogy nemzetközi, gazdasági szinten valami átrendeződik, átalakul, sejtünk ezt-azt, de a bizonytalanság egyre nagyobb.

2023. febr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
34%

Az élet nem egy habostorta! Napjainkban sajnos már egyre kevesebb a biztos, elfogadható bérezést kínáló hosszútávú munkalehetőségek. A vegyészmérnöki munkák visszaszorulóban vannak, a meglévőek pedig jól meghatározott sablonok mentén történő unalmas monoton munkák, pl. az olajipar területén. A bérezés a mérnöki pályát megszégyenítően szar, multiknál megy a kizsákmányolás... Egy vegyészmérnök ismerősöm 20évi munka után jött hogy Ő átképzi magát gépészmérnökre, mert már nem bírja ami ott megy. Mondtam neki, gépész ugyanolyan szar, egyszerűen szégyen-gyalázat ami folyik, mérnöki elhivatottságot megszégyenítő.


Autószerelő maszekba jó csak, ha ez nincs akkor szintén szar a fizetés, egyre többen mennek is külföldre. Egészségügy meg olyan amilyen, tudjuk...


Szóval meg van bolondulva itt már minden, bizonytalanság van, ki vagyunk szolgáltatva külföldnek. Már semmi sem hazai, semmi sem önálló, fejlesztés nulla. Kiszolgáltatottság van és kizsákmányolás, a helyzet lesújtó. A nemzetközi helyzet fokozódik.


Nem is csodálkozom hogy ebbe az egészbe belefásulnak az emberek.


És ez még csak a kezdet, ki tudja mi lesz itt még.


Annyi bizonyos hogy nemzetközi, gazdasági szinten valami átrendeződik, átalakul, sejtünk ezt-azt, de a bizonytalanság egyre nagyobb.

2023. febr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!