Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki viszi valamire körülöttem csak én látom így?

Figyelt kérdés
úgy érzem magam,hogy én örökre átlag ember maradok 2 éve végeztem sulival,kereskedő vagyok,de örülök,ha találok munkát pedig fiatal vagyok!és vannak olyan emberek akik meg folyamatosan törnek fel egyre magasabbra,nem irigykedek vagy ilyesmi,csak már unom,hogy velem semmi jó nem történik,van egy srác jó haverom 8 általánosa van ott hagyta középsulit mert leszarta,de jobban boldogul,mint én kiment Angliába dolgozni fél év múlva kocsit vett,most meg biztonsági őr egy szállodában,de hogy hogy csinálta gőzöm sincs,van egy másik haverom ő meg nem nagyon szeret dolgozni,amúgy jó gyerek,valamelyik héten írtam neki iwiwre,hogy nem megyünk el körülnézni valamerre?erre visszaír,hogy kinn van New Yorkba köpni nyelni nem tudtam,a volt barátnőm fodrászként dolgozott itthon,erre látom iwiwen Angliában van,a felsorolt emberkék közül senki sem pénzes vagy befolyásos ember szóval ezért em értem,hogy csináljál mások.
2010. okt. 5. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Van bátorságuk. Te is kimehetsz külföldre, nem kell olyan óriási tőke hozzá.

Mondjuk nekem a szállodai biztonsági őr nem egy karrier :-)

2010. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek szeretnek dicsekedni, és sokszor mélyen hallgatnak a kellemetlenebb részletekről. Én is ismerek olyanokat, akik alacsony képesítéssel Angliában dolgoznak, és valóban vettek egy autót (na azért nem újat) fél év után, de azért az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy felnőtt létükre ötödmagukkal bérelnek egy lepukkant lakást, alig költenek, szinte minden pénzt félreraknak, ha a munkahelyen túlórázni kell, vagy hétvégén is be kell menni, akkor a külföldi lesz az, akit dolgoztatnak, nem az ottani stb... Szó ami szó, Magyarországon sem lenne rosszabb dolguk, csak az olyan jól hangzik, hogy külföldön dolgoznak. Annyi a különbség, hogy többet keresnek, a hiteleiket fizetni tudják. De nem örömmámor az életük.
2010. okt. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne másokhoz hasonlítgasd magad. Azt nézd, hogy amit te el akarsz érni, azt meg tudod-e annyiból valósítani, amennyit te keresel. Ha meg tudod, akkor jó, és kit érdekel, hogy más mennyit keres, a jegybank elnök pl. eddig 8 millát keresett havonta, most már csak 2 millát, de ez érdekel téged? Ugye nem, mert te így se, úgy se keresel többet.

Ha meg nem tudod megvalósítani a céljaidat, akkor azon agyalj, hogy hogy tudnál többet keresni. A külföldi munka az egy megoldás, de többnyire csak képzetlen, gyökértelen embereknek, és azoknak se olyan húdemilyen szinten. Mert az igaz, hogy kint a segédmunkával is sokszorosát lehet keresni, mint itthon, de viszont a szállás meg a kaja is sokkal többe kerül, mint itthon, szóval azt levonva már annyira nem is olyan jó. Ráadásul csupa idegen között van.

Persze vannak munkakörök, amik nagyon jól tejelnek, de azokhoz nem egy általánost kell elvégezni, és olyannak kell lennie, ahol a nyelv nem annyira fontos. Például orvosokat, mérnököket, vagy IT-szakembereket szívesen várnak külföldön, de például tanároknak, jogászoknak, meg egyéb ilyeneknek sokkal nehezebb külföldön érvényesülni.

Nem azért, mert hülyébbek, hanem mert ilyen ez a világ, tudod.

2010. okt. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
itt nem a végzettségről van szó,hanem hogy a leghülyébb leglustább emberek érvényesülnek a környezetemben,egyik nem sem magasabb a végzettsége mint az enyém a magas végzettség dumát meg hagyjuk már akik a pénzüggyel meg hasonló dolgokkal foglalkoznak inkább nézzenek tükörbe mielőtt kioktatják a másikat,hogy miért nem tanultál stb elveszik a kis emberek pénzét ilyen kamat olyan hitel törlesztés a pénzügyekben úgy akaszzák le az embereket ahogy akarják ezért tanuljak sokáig?én nem ilyen vagyok sajnálom.
2010. okt. 5. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

De Kérdező, te két embert említettél, az egyik New Yorkban van, a másik Angliában... és erre utaltál úgy, hogy "viszi valamire" De attól, hogy kint van angol területen vagy egy amerikai városban, attól ő miért vitte valamire? Valószínűleg valami nyomi munkát végez, vagy többedmagával bérel valami nyomi lakást (mivel magyar anyanyelvűek és nincs nemzetközi végzettségük, ezért gondolom)

A harmadik meg biztonsági őr... most ez a nagy karrier? Te is kimehetnél angol városba meg amerikai városba, attól ők nincsenek előrébb nálad. Valszeg ugyanúgy élnek mint itthon te, csak megpróbálták külföldön... de ettől még nem vitték semmire ami több lenne nálad. Ugyanúgy élnek mint te, csak másik városban, és menőn hangzik, hogy "Londonban", meg "New Yorkban vagyok"... amikor ott is rengeteg a putri és nyomor.


Érted?


Mondjuk megérteném, ha nagy karrier alatt arra hivatkoznál, hogy ismerősödnek van egy szakmája és kiváló szakember lett és milliókat keres és háza, családja van... vagy ha mondjuk vállalkozó lenne, szellemi területen és egyre többet keresne, egyre terjeszkedne... vagy ha mondjuk ápolóként az itthoni nyomor után Angliában százezreket keresne, lenne háza stb.... ezt nevezném úgy, hogy karriere van, egyre előrébb van az életben, és viszi valamire! De hogy kint van külföldön, és ott csinálja a nyomi munkáit valami bevándorló főnök alatt kinti minimálbérért? Azt te is tudnád, ha akarnád, attól még nem vitte semmire.

2010. okt. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A haverjaid nem azért vannak kint külföldön, mert "viszik valamire", hanem mert itthon akkor a nyomor, hogy az ember már kénytelen mindenféle országban vergődni a minimálbérért, mindenféle bevándorló alja emberekkel versengve alja munkákért.


Attól, hogy kint vergődnek külföldön, attól ők nem vitték semmire, csak azt hiszik, kint majd jobb lesz.

2010. okt. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!