Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azt hallom innen onnan hogy...

Azt hallom innen onnan hogy rengeteg IT munka van, csak nincs aki elvégezze. Lehet úgy hozzáállni ehhez hogy nem vagyok hozzáértő de atkepzem magam eziranyba de úgy hogy lehetőleg szinte rögtön dolgozzak is pénzt is keressék tanulás közben,?

Figyelt kérdés
Menetközben tanulva meg? Ha igen akkor merre kell elindulni?
2023. febr. 23. 05:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen hardver FW tesztelésénél jól jön az adott hardverrel hozott tapasztalat. És kevésbé monoton, főleg ha műszeres méréssel is jár. De ezek mind villamosmérnöki pozik.
2023. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hardveres teszelést nagyon ne hozzuk ide.


Amíg egy IT tesztelés (főleg manuális, vagy ha automatizált is, akkor is valami egyszerű teszt eszközzel alap forgatókönyveket írni) teljesen más hozzáadott értékű munka, mint egy HW/FW tesztelés, ami azért sokkal komolyabb __mérnöki__ feladat.



Sima IT tesztelő bárkiből lehet akinek van egyfajta világos gondolkodásmódja, HW tesztelő nem lesz valakiből egy pár hónapos bootcamp után.

2023. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Rengeteg szoftverfejlesztő munkakört "mérnöki" munkának titulálnak. Nyugodtan bele lehet rakni a képletbe egy fw tesztelést (ami még mindig nem hardver teszetlés).
2023. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
De gondolom egy hardver tesztelő vagy ha nem hardver de az illető mérnök már nem havi 500-at kap...
2023. febr. 23. 10:45
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

14: a fizetést elvégzett munka alapján állapítjuk meg, nem pedig címek alapján.


Ha egy BME-t végzett mérnök elmegy manuális tesztelőnek, akkor manuális tesztelő fizut fog kapni a cégnél (az egy másik kérdés, hogy miért tenne így, de ettől még láttunk már ilyen embert)

2023. febr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"hogy miért tenne így"

Nem szeret, nem tud, nem akar programozni. Nem mindenki bolondul a programozásért. :)

2023. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

16: egyrészt persze, én is tudom a válaszokat, másrészt egy BME-t végzett mérnöknek a manuális tesztelés akkor is elég sovány, ha a programozás nem megy (elmehet egy csomó olyan IT területre, amit jobban megfizetnek, pl rendszerszervezőnek, az agilis tele van mindenféle hangzatos címekkel, a nagyvállalatok meg hangzatos pozíciókkal - pl: configuration manager, mit jobban megfizetnek, mint a man. tesztelést).



De én is ezt mondtam, hogy ettől még van, aki a végén ott köt ki.

2023. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ja én úgy értettem hogy ő tesztelő lesz ugyan de nem manuális tesztelő. Vagy nem tudom van e olyan manuális tesztelés ami mérnöki tudást igényel és ezért többet fizetnek érte...
2023. febr. 23. 11:02
 19/20 A kérdező kommentje:
Amúgy az mennyire járható út hogy nulla tudással elmegyek manuális tesztelonek s közben kepzem magam de nem mérnök leszek hanem csak egy olyan tesztelo aki annyival többet tud hogy már többet fizetnek neki mint egy sima manuális tesztelőnek?
2023. febr. 23. 11:04
 20/20 Lilluci27 ***** válasza:
100%
level 1-es service desk, application support, infrastruktúra support is lehet egy járható út.
2023. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!