Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogilag az mennyire visszás,...

Jogilag az mennyire visszás, hogy próbaidő alatt kirúgtak, majd alkalmi bejelentéssel visszahívtak dolgozni?

Figyelt kérdés

Tavaly munkaközvetítőn keresztül 2 hónapon át dolgoztam alkalmi bejelentéssel egy cégnek. Mivel megtetszett a munka ezért aláírtam a szerződést, hogy munkaközvetítőn keresztül főállásban dolgozok ott. Az év utolsó hetében, 3 nap próbaidő után indoklás nélkül kirúgtak. A munkaközvetítőnek írt a cég, hogy januártól nem mehetek.


Februárban a munkaközvetítőtől hívtak, hogy alkalmi bejelentéssel akarok-e menni vissza pár napra. Mivel a pénz mindig jól jön, ezért visszamentem alkalmi bejelentéssel 2 napra.


Ez jogi szempontból mennyire visszás? Elküldenek a főállásból próbaidő alatt, mert nem felelek meg a munkaadónak, azonban alkalmi bejelentéssel menjek vissza, mert mégis jó vagyok? Ez mi?


Az állásról érdemes tudni, hogy folyamatosan keresnek oda főállásba munkavállalókat. A munkaközvetítőn keresztül néha, míg a cég weboldalán folyamatosan.



2023. márc. 2. 19:11
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
+: A munkaközvetítőn keresztül vannak, akiket megtartottak a próbaidőn túl.
2023. márc. 2. 19:11
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.


Nagy cigánykodás, de illegálisnak nem mondanám.

2023. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%

Jogilag? Semennyire.

Viszont ha munkaközvetítőn keresztül dolgoztál ott akkor sosem voltál a cég alkalmazottja, tehát ki sem rúghattak...

2023. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem jogilag ez rendben van! Kirúgtak mert nyilván bevoltál jelentve tehát fizettek utánad adót mint tb meg nyugdij meg a többi kötelező! Most meg alkalmilag nem kell utánad fizetniük semmit tehát nincs se tb se semmi más! Gondold meg ezt azért mert igy fizetheted magad után a tb-t. Azt mondom ahol nehezen találnak munkaerőt meg munkaközvetitővel keresnek embereket ott annál a cégnél általában van valami komoly probléma! Vagy nehéz a munka és keveset fizetnek mint pl minimálbér. Vagy rossz vezetés bármi lehet! Az a véleményem hogy én nem szoktam visszamenni oda ahol már voltam egyszerűen nem jó visszamenni főleg ha kirúgnak aztán meg jajj mégis csak kellenél mert nem találtunk mást...köszi ebből nem kérek! Ha nincs pénzed azt mondom vállald alkalmilag illetve beszélj velük hogy vegyenek fel rendesen bejelentve és addig is tudsz nézelődni más munkák után!
2023. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%
4es vagyok! Azt még elfelejtettem leírni hogy alkalmilag elvileg azt jelenti hogy napi bejelentéses vagy ami asszem egy hónapban 15 napot lehet úgy dolgozni. De nézz utána googleban jogilag a napi bejelentésnek! Cégeknek ez nagy biznisz mert a napi béredre nagyon minimálisadót kell fizetniük az államnak cserébe neked sem tb sem más adod nincs benne!
2023. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez 100% MP logisztikai központ...

Menekülj! ;)

2023. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
6os! Decemberbe voltam a magyar posta logisztikai interjún azt mondta a hres hogy majdnem a hét mindennapján 12 óráni kellene este 6tól reggel 6ig 260bruttóért plusz műszakpotlék és esetleg ha sok a munka akkor némi bonuszt ad a posta! Mondom ezek nem normálisak hát kibibrja ezt fizikálisan??
2023. márc. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

#7


Azért (is) vannak ott rengetegen közvetítő által ( Pensum, EuJobs stb.) úgy jóval magasabb a bér csak ugye akkor fizeted magad után a TB-t, ha beteg vagy megy helyetted másik 3, akit kiközvetítenek aztán téged soha többet ( magyarul nincs semmi védelem, ami azért normál bejelentés esetén igen),arról nem is beszélve milyen alakokkal kell dolgozni nem hiába elég a 8 általános, alig találnak embert, ezért (is) megy az állandó "ügyeskedés".

2023. márc. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha lenne más lehetőségem én akkor nem vállalnám. Vagy max addig mìg nem találok mást. Az alkalmi bejelentést én nagyon hátrányosnak érezném, hogy ezen sporol rajtam akárki.
2023. máj. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Semennyire, ez arról árulkodik, hogy csóró a cég és ne nagyon tervezz hosszú távra velük, mert ők is csak evickélnek.


Előbb utóbb illegálisba mehet át a dolog ha kifújt a 90 nap...


Amennyiben nem kapod meg a pénzedet innentől NAPONTA (mert egyszerűsítettbe úgy járna) akkor nagyon legyél résen, mert ha nem fizetnek ki a hónap végén, akkor nem tehetsz kb semmit!

2023. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!