Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogilag az mennyire visszás,...

Jogilag az mennyire visszás, hogy próbaidő alatt kirúgtak, majd alkalmi bejelentéssel visszahívtak dolgozni?

Figyelt kérdés

Tavaly munkaközvetítőn keresztül 2 hónapon át dolgoztam alkalmi bejelentéssel egy cégnek. Mivel megtetszett a munka ezért aláírtam a szerződést, hogy munkaközvetítőn keresztül főállásban dolgozok ott. Az év utolsó hetében, 3 nap próbaidő után indoklás nélkül kirúgtak. A munkaközvetítőnek írt a cég, hogy januártól nem mehetek.


Februárban a munkaközvetítőtől hívtak, hogy alkalmi bejelentéssel akarok-e menni vissza pár napra. Mivel a pénz mindig jól jön, ezért visszamentem alkalmi bejelentéssel 2 napra.


Ez jogi szempontból mennyire visszás? Elküldenek a főállásból próbaidő alatt, mert nem felelek meg a munkaadónak, azonban alkalmi bejelentéssel menjek vissza, mert mégis jó vagyok? Ez mi?


Az állásról érdemes tudni, hogy folyamatosan keresnek oda főállásba munkavállalókat. A munkaközvetítőn keresztül néha, míg a cég weboldalán folyamatosan.



2023. márc. 2. 19:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Munkavégzésedet dokumentáljad (videózzad), vagy naponta kérjél leigazolt (céges pecsétes) jelenléti ívet, ha dolgozol!

Igérgetéseknek ne higyj, mert utólag már cseszheted!

2023. máj. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Azért (is) vannak ott rengetegen közvetítő által ( Pensum, EuJobs stb.) úgy jóval magasabb a bér csak ugye akkor fizeted magad után a TB-t, ha beteg vagy"



TB van azt ne fizettesd már még magánba is csórival :D

Nyugdíjjárulék nincs, így nm számít szolgálati időnek nyugdíjnál!

2023. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#7 Ez sima közalkalmazotti fizikai munka, de mondok jobbat, ettől még a közmunka is jobb, csak ugye az minimálbéres, a posta meg garantált bérminimumos mivel szakmunka (logisztikai).


A plusz pótlék meg jár! MT szerint, és itt ugyebár meg is kapod, szóval a valóságba ez úgy 270 nettóba is a pótlékokkal, mert vasárnap vagy ünnepnap duplapénz!

2023. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
#10: Az az áruház ahol dolgoztam többször volt, hogy 1 nap letermelt 200-300 millió forint bevételt az ünnepek közeledtével. Pénz az van, csak nem a dolgozókra és a munkaeszközökre.
2023. máj. 5. 14:33
 15/21 A kérdező kommentje:

#4: Könnyű fizikai munka. Viszont olyan munkát végeztetnek az emberrel, amiről szó sincs a szerződésükben, köze sincs az adott ember pozíciójának ahhoz a munkához.


Én személy szerint beleszerettem abba a munkába és abba helybe, csak azért megyek mindig vissza oda dolgozni.


Mellesleg fluktuáció az tényleg nagy, legalábbis az egyik belsős mesélte. Nagyon sokan pár éve dolgoznak csak ott. Az üzlet az 1990-es években nyílt. Olyanról nem is hallottam, aki legalább 20 éve ott lenne fizikai dolgozóként. Az 5-10 éve ott dolgozó is nagyon ritka.

2023. máj. 5. 14:38
 16/21 anonim ***** válasza:

12


EFO esetén NINCS tb azt maga után kell fizetnie, miért írsz hülyeséget? Ezért van annyi elmaradás...

Nézzél már utána.

2023. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"#10: Az az áruház ahol dolgoztam többször volt, hogy 1 nap letermelt 200-300 millió forint bevételt az ünnepek közeledtével. Pénz az van, csak nem a dolgozókra és a munkaeszközökre."


Ne hidd...


Lefeji őket az önkormányzat is, a legtöbb ilyen "bérelt telekre" kap csak engedélyt.


Van a váci úti nagytesco angyalföldön kb 10 ezer nm 0-24-es, az is emiatt fog lassan teljesen tönkremenni a fele már igyis üres... Plusz nekem van egy olyan érzésem, hogy a britt vezetőségnek (vagy akár a magyarnak) nemigazán van arról fogalma, hogy a kis helyi vezetőség nagyrésze részmunkaidős önkormányzati / egyéb állami dolgozó.



Undoritó ez, ha valakinek kell a skalpja, mennek az ilyen kis "ügynökök" beépülni...

2023. máj. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
56%

"12


EFO esetén NINCS tb azt maga után kell fizetnie, miért írsz hülyeséget? Ezért van annyi elmaradás...


Nézzél már utána."



Minek nézzek utána? Benne van a tavalyi járulékadat kivonatomban az összes EFO-s napom!


Ha nem lenne utána TB akkor mégis mi a túrót keresne ott?

2023. máj. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
56%

EFO-ra TÁPPÉNZ nem jár csak, de ugyanúgy az alapellátást megkapja, mint akárki akinek még TB-je sincs.


Magyarul elmehet a dokihoz, és az fel fogja irni neki a gyógyszerét!


Sőt jobbat is mondok, EFO mellett elmehet álláskeresési járadékra is (plusz bevétel), és akkor már teljeskörűen TB-biztosított is lesz, szóval nem kell kifizetnie a kemoterápiát, ha esetleg arra szorulna.

2023. máj. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Én személy szerint beleszerettem abba a munkába és abba helybe, csak azért megyek mindig vissza oda dolgozni."



Kérdező, hallottál már a stresszfüggőségről?


Nézz utána, mert a vége egy bazinagy depresszió...

2023. máj. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!