Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a mesterséges intelligencia...

Ha a mesterséges intelligencia így fejlődik, 1-2 év és nem lesz szükség informatikusokra, vagy legalábbis hatalmas leépítések jönnek. Hova lenne érdemes váltani, mi az, ami még megmarad?

Figyelt kérdés

2023. márc. 15. 12:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%
Már nagyon régóta tudnak Skeleton kódot generálni, amit jelenleg az AI tud sem sokkal több.
2023. márc. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Még ha 10-20 évet írtál volna talán fejlődne annyit de 1-2 év alatt nem fog felborulni a világ,nyugodj meg.
2023. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A napokban olvastam erről a MI témáról, 10-20 év múlva minden szakmát érinteni fog az MI, nem lesz kivétel.

Tényleg gyorsan fejlődik a MI, de 1-2 év múlva nem lesz itt komolyabb változás. Lenyűgöző és egyszerre félelmetes is.

Ha ennyire zavar a mesterséges intelligencia fejlődése, akkor menjél ki az erdő közepére lakni, és éljél meg abból amit a természet nyújtani tud.

Ja igen a legfontosabb, hetente 1 alaklommal nézd meg a terminátor összes részét.

2023. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%

Ha ez olyan, mint a szoftverfejlesztés többi ága, akkor 20% idő alatt kész vagy a kód 80%-val (talán még itt sem tartunk), és a maradék 20%-nyi teszteseted kiesik a végén és azzal eltöltesz még 4x annyi időt (kivéve TDD). Mondjuk talán valamivel gyorsabb lesz időben, mert több embert fognak ráállítani, de szerintem ez nem lesz ingyen és globálisan elérhető. A nagy cégek megveszik a jó minőségű AI-kat, a kicsik meg valami gagyibbakat, azokat kell majd toldozni-foldozni a saját munkahelyedre, hogy némi manuális belenyúlással működjenek.


Mondjuk, ha valakinek van rá tippje, hogy mit érdemes tanulni, hogy 20 év múlva is jó fizunk legyen, de mondjuk beleszakadni se kelljen addig (főleg fölöslegesen ne, ha mégsem terjedne el az AI), akkor az engem is érdekelne.


Addigra 50 leszek, de még jó lenne egy 20-25 évet dolgozni utána valamit és használni az agyamat.

2023. márc. 16. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok az ATV híve, de ezt a kis videót érdemes megnézni, hogy jelenleg hol tart az MI.


https://www.youtube.com/watch?v=_iowIiZcC0w


Amerikai egyetemeken, az ott tanuló diákoknak be is van tiltva, az MI használata.

Ezen az oldalon kell regisztrálni, és bárki használhatja ingyen. Mivel nagyon sokan használják, így szerverek levannak terhelve. Időbe telik néha, mire használni tudod. Magyarul is ért az MI, de sokszor nem pontosok válaszokat. Ezt folyamatosan fejlesztik. Még gyerekcipőben jár ez az egész MI, de már most is félelmetes és egyben lenyűgöző.

Én kipróbáltam, és a legtöbb kérdésre használható válaszokat kaptam, de voltak kérdések amiket nem nagyon tudott értelmezni az MI.


[link]

2023. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

Azt felejtik el sokan (ide értve bizonyos irányultságú közgazdászokat- nem írom le a K betűs varázsszót, ne ezért pontozzanak le :)), hogy minden fejlesztés egyben hatékonyságnövelés is.

Azaz, ha egy cég spórol akár azzal, hogy MI-vel programoztat, akár azzal hogy gmailben küldözgetett excelről áttér az SAP-re (van ilyen, gyártásban is... inkább itt tartunk), hatékonyabbá válik, gyorsabban tud egységnyi megbízást vállalni, sőt, komplexebb megbízásokat vállalni --> növekszik --> egyéb területen még nőhet is a munkaerő-igénye.

2023. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem sokat elmond, hogy pályakezdők, egyetemisták vagy nulla infós ismeretekkel rendelkező emberek mondanak főként ilyeneket:D

A chatgpt SOHA nem lesz egy valódi mesterséges intelligencia, mert csak egy "szimpla" modell ami pontosan generál szavakat (azaz inkább tokeneket, eezekre gondolj úgy, mint szótagokra kb). Persze rohadt hasznos lesz és már most is az nekünk, de nem fog senkit kiváltani, már csak azért sem, mert az informatika NEM csak programozókból áll:D szóval akár milyen jól is generálhat kódokat és lehet kevesebb programozóra lesz szükség, de van millió másik terület amire nem alkalmas egyszerűen, mert ő egy LANGUAGE MODEL, NEM EGY MI!!!!!!!!!


De amúgy már az exponenciális növekedés amit írtál is hatalmas hülyeség és látszik, hogy semmit nem tudsz erről. Elárulom, ez fizikailag lehetetlen. Jelenleg két módon tud "okosabb" lenni a modell.

1. combosabb hardvereket adsz nekik, azaz már azok így is erősek, szóval mégtöbbet kötsz rá:D

2. több (minőségi) adattal majd finomhangolással tanítod be.

Nos ebből az első a legegyszerűbb, mert csak pénz kérdése. Csak ugye mondanom sem kell, hogy véges mennyiségű hardvert tudsz felhasználni. A második opció nehéz, mert minőségi adatokat kinyerni és a modell számára megtanulható formára hozni nagyon nagyon fejfájós és hosszas folyamat, meg finomhangolni sem kellemesebb időtöltés.

Persze jöhet a kérdés, hogy na de ha még több hardvert használok és mégtöbb adatot adok, akkor előbb-utóbb brutál okos lesz nem? Nem. Az a baj, hogy ha hatszor ennyi hardvert is használnál, kellene több adat, mert nem fog már annyit javulni a minősége neki. Erre mondhatod, hogy de rengeteg adat van a világon és ez igaz, de mint írtam, minőségi adatok kellenel amit a modell használni tud tanulásra. Sajnos ilyet nehéz és időigényes gyártani, szóval már csak ez miatt elképzelhetetlen, hogy most pár éven belül túl okos legyen.

De ha lenne elég adat, akkor is lennének limitációk. Egyszerűen ez egy language model, szóval csak generálni tud tokeneket nagyon szép pontossággal. De ennek ugye megvannak a maga limitációi, mert csak tokeneket generálva nem tud valami intelligens lenni és lesz sok olyan dolog, amihez kellene valami plusz. Pl hülye példa, de sakkozni sosem fog tudni, mert arra más modellt kellene használni, hiszen ő szövegeket tud generálni, nem megfelelő lépésekről dönteni. De gondolom látható, ha nem tud egy ilyen egyszerűnek tünő dolgot elvégezni, akkor hogy tudna más szellemileg nehéz munkát elvégezni?

2023. márc. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
97%

Nem gondolod, hogy az informatika lesz a legutolsó mostani iparág amit a mesterséges intelligencia kiváltana?

A MI soha nem fog gondolkodni. A lehető legprecízebben fog választ adni az aktuális tudástárából, amit megint csak emberek fognak fejleszteni, tanítani.

2023. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18 Szerintem amúgy nem az lesz. Az IT feladatok 90%-a esetén nem probléma, ha van benne hiba (nem dől rád a ház, nem robban fel semmi stb.), kivéve az orvosi alkalmazásokat és az kritikus rendszereket. Tehát nagyon egyszerű tesztelni és újratanítani a modellt.


Pl. az építészeti feladatok egy jó része (ami nem új építkezés, hanem javítani kell valamit), sokkal később lesz valószínűleg teljesen kiváltva, mert nagyobb az anyagi és személyi kár kockázata, ha elrontja a mesterséges intelligencia.


Ráadásul az IT feladatokkal a programozók sokkal inkább képben vannak. Arra jobban fognak figyelni/optimalizálni.

2023. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Gyula1968 válasza:
Ahogy az autózás is lovaglással, kerék feltalálásával, biciklivel, autó mobillal, majd a ma ismert gépjárművekkel indult, úgy az elektromos autógyártás is egyelőre fiatal még, de az irány egyértelmű! Az AI esetében is az irány egyértelmű! A mikorra kell felkészülni azoknak akik szemfülesek és naprakészen követik a témát! Elkerülhetetlenül ebbe az irányba halad minden, mindegy hogy 2 vagy 5 év, vagy 10! Egyértelműen ebbe az irányba halad! Mit tudunk tenni? Felkészülni rá információval! (SZERINTEM)
2023. máj. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!