Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidő alatt nem vállalok...

Ha próbaidő alatt nem vállalok el egy adott munkarészt, amiről a felvételen szó sem esett, kirughatnak-e emiatt?

Figyelt kérdés

Csinálom a saját dolgomat, mellette pedig még elvállalok egy másikat is. Viszont a harmadikat már nem szererném!

Illetve ha a a kis főnök úgy véli, hogy ez a munka, amit jelenleg végzek plusz a második amit átvállalok, végezhető kevesebb óraszámban, akkor nekem van-e jogom kérvényezni, hogy 8 óra helyett akkor 6 órában végezhessem a munkát?

Illetve mivel 25 év alatti vagyok és jelenleg a bruttó bérem 331.000Ft, amihez hozzá kapom a 25 év alattiak kedvezményét, akkor ez 6 órás munkaidőben, hogyan alakulna?

Köszönöm a válaszokat!


2023. márc. 25. 14:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor ez új feladatkör, új szerződés, új bértárgyalás...


#9

2023. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"munka azon részéhez, ami a kérdésben állt szükséges végzettség is, jelen esetben valuta pénztárosi, ami nekem nincs is, kötelezhet-e arra a munkáltató, hogy mindenképp ezt elvégezzem?"

A munkáltató előírhat egyéb végzettség megszerzését is. Ha előírja, akkor a vele kapcsolatos minden költség őt terheli. Én is járok 3 évente továbbképzésre munkáltatói kötelezés által. Ha nem végzem el, vagy harmadszorra sem vizsgázok le belőle, akkor megszűnik a jogviszonyom. Mondjuk én ennek tudatában vállaltam el, tehát a szerződésemben változott a munkaköröm, tehát nem ideiglenesen végeztem ezt a munkát.


"Felvételkor erről a munkakörről szó sem esett, csak másról, amit jelen esetben is végeznem kell, és azért merült fel bennem a kérdés, hogy én kötelező vagyok-e ezt a munkakört is végezni, ha eleve a munkaszerződésemben ez fel sincs tüntetve?"


A munkáltató a munkaszerződéstől eltérő munkakörben, és munkavégzési helyen is kötelezhet munkára ideiglenes jelleggel. Ezt egy éven belül korlátozott időtartamra teheti meg és előre köteles értesíteni annak várható időtartamáról.

Tehát van rá lehetősége. Viszont ha valamely munkakör betöltéséhez kötelező valamilyen végzettség, vagy engedély (autót sem vezethetsz jogosítvány nélkül), de te azzal nem rendelkezel, akkor munkáltatói kötelezés esetén ezt jelzed, ha ennek ellenére erőlteti vagy következményt helyez kilátásba, akkor meg kell azt a munkát tagadnod.

2023. márc. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 NTBS ***** válasza:
Próbaidő alatt bármikor kirúghatnak.
2023. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!