Külföldi munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, jövőre érettségizek, de halasztani szeretnék egy évet egyetem előtt. Arra gondoltam erre az időre külföldön szeretnék szerencsét próbálni, de eléggé félek.

Nem igazán tudom mik kellenek hozzá, valamint semmi szakmám nincs, csak érettségim lesz. Angolom szerintem egész jó felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem. Igazából nekem nem a pénz lenne a lényeg, hanem hogy kicsit szétnézzek máshol is, tapasztalatot szerezzek.

Ilyenkor hogyan kell csinálni? Hol tudok biztos állást nézni. Egyedül mennék és lány vagyok szóval kicsit félek, hogy rossz helyre megyek (túl sokat nézették velem a szüleim az elrabolva című filmet), de ugyanakkor motoszkál bennem, hogy kipróbáljam.

Egy évről lenne szó és angol nyelvű helyre mennék. Gondolom kellenek angol nyelvű papírok, önéletrajz. A papírokat hol kell csináltatni? Okmányirodában? Elnézést, ha buta kérdések, de semmi tippem nincs a családomból senki nem járt külföldön és idősek is.

Bármiféle ötletet, tapasztalatot szívesen fogadok.



2023. márc. 26. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Mindenképp valami neves szövetkezeten keresztül. USA-ba szoktak szervezni táboroztatásokat, esetleg próbáld meg azt.
2023. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Én anno a ccusa nevű szervezettel dolgoztam diák vízummal az Egyesült államokban


Ők mindent leszerveztek, ráadásul több magyarral együtt helyezett el minket


Nem biztos hogy egy teljes évet lehet velük dolgozni ( én két nyáron voltam velük)


Amúgy Írországban is próbálkozhatsz, albérletet most nehéz ott találni, de nem kell bonyolult procedúra munka vállalási engedély stb


Egy helyi adó számra lesz szükséged (pps number)

Ezt majd személyesen tudod itt elintézni


Amúgy semmi okmányt nem kell lefordítani.


Önéletrajzot persze angolul kell megírni, de másra nem lesz szükséged

2023. márc. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából nem kéne halasztanod egyetem előtt, hanem ahogy #2 mondja, egyetem első éve után menj ki nyárra USA táboroztatásra.

Ezenkívül egyetem alatt diákszervezetek (Studium Generale, AIESEC, stb.) rengeteg programot, ösztöndíjlehetőséget szerveznek.

2023. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
London lenne a neked való hely, van is kint ismerősöm vendéglátóhelyen, el tudom képzelni, hogy ott dolgozhatnál is, egy nagy étteremben, konyhai munkán, vagy pultban, vagy felszolgálóként, amelyik közelebb áll hozzád.
2023. ápr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!