Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan grillezhetem szénné...

Hogyan grillezhetem szénné egy állásinterjún a váltott műszakot elváró munkáltatót? Frappáns beszólásokat keresek.

Figyelt kérdés

A váltott műszak bizonyítottan maradandó károsodást okoz az agyban, évekkel rövidíti meg az életet és negatívan befolyásolja az életszínvonalat.

Bár legális, sokszor elkerülhető lenne. Főleg a munkáltatóknak kényelmes megoldás. Sokkal jobban érdekel az igazam, mint egy egy ilyen munkáltató/interjúztató ajánlata. Szerintem felvethető a közvetett vagy közvetlen felelősségük mások korai haláláért. Ennek fényében a fizetési különbözet és az igazságosság szelleme inkább vállalati maszlagnak tűnik. Gyenge ellenérv. A legitimitás jogalapját nem vitatnám. Nem ide tartozik. Elvinné a témát.

Nagyon szeretnék olyan megsemmisítő erejű beszólást találni, ami nem mutat túl a jó ízlés határán. Lehetőleg esélye se legyen a másik félnek mentegetőzni vagy tagadni. "Én nem tudok mit tenni", "de sokan így dolgoznak" "ilyen az élet", "enni muszáj" stb. Égesse csak a bűntudata! Megérdemli. Próbáltam, az egyszerű tények közlése nem elég.

Ötletek?


A váltott műszak ártalmai.:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2023. márc. 29. 20:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
47%
Ha ennyire gyötör a világmegváltó hoppáré, akkor darálj bérpapírt, vagy nem tom, sose voltam még magyarisztánban
2023. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy...


A munkáltató csak él a törvény adta lehetőségekkel..

A törvényalkotót (munka törvénye) kellene mágján meggrillezni!

2023. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:

Tény, a jogalkotók a probléma gyökere. Velük viszont ritkábban találkozok. A munkáltatónak joga de nem kötelessége alkalmazni a törvény adta lehetőséget. Ők szabad préda.

Tényleg nem szeretnék bele menni a téma jogi oldalába.

2023. márc. 29. 21:38
 4/70 anonim ***** válasza:
87%
:)) de miert nem tanulsz inkabb es vegzel normalis munkat?
2023. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
77%
Léteznek jó cégkultúrájú munkaadók tróger kategóriákban is, csak ritkák, mert a félbites alkesz proller rögtön gyanakodni kezd, ha csak hírét is hallja, hogy a szomszéd genyó jobban fizet.
2023. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
82%
6: Amikor az olcsóbb a drágább, ugye.:)
2023. márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
36%

Ha egy ilyen helyre beadod az önéletrajzodat, akkor elvileg érdekelne a munka. A munkakör alapvető leírása benne van a hirdetésben.

Alkotmányos jogod szabadon megválasztani a munkahelyedet!

A normális cégek betartják a munkajogi előírásokat, mert ellenkező esetben igen költségessé tud válni a dolog.


Tehát keress magadnak valami értelmes hobbit, és ne rabold feleslegesen mások idejét!


Ha pedig az lenne a problémád, hogy a végzettséged és/vagy tapasztalatod miatt, csak több műszakos munkára vesznek fel, akkor képezd magadat... Lehet szidni a politikát, de ami tény, Magyarországon a kormány biztosítja a feltételeket a tanuláshoz. Sőt az elmúlt 20 év alatt államilag finanszírozva MSc diplomát lehetet, és most is lehet szerezni. Persze ehhez tenni is kell vagy kellett volna...


Persze, ha nem szereted a kötöttségeket, senki sem gátol meg abban, hogy vállalkozó legyél. A saját jól menő vállalkozás szintén csak rajtad múlik...

2023. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltal mar, hogy ahelyett, hogy ilyen faszsagokat irkalsz ki ide, inkabb kepezd magad es normalis munkakra jelentkezz?
2023. márc. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 A kérdező kommentje:

Nincsen ok okozati összefüggés képzettség szintje és a váltott műszak között. A biztonsági őröktől a mérnök informatikuson át, orvosokig számos munkakörben előfordul. Nem, nem féletlenül írják bele az álláshírdetésekbe a váltott műszakot.

Én csak a Szegedi egyetemre jártam, de azért köszönöm a kéretlen jótanácsokat. A keresetemet illetően, önmagamat látom el és nem kell aggódnom a bevételeim miatt. Bőven van tartalékom.

Természetesen élek a jogommal és nem megyek ilyen munkahelyre. Egyúttal fontosnak tartom a lehetőségeim keretein belül aktívan tiltakozni. Nem bánom ha rossz szemmel néznek rám. Talán Magyarországon csupán pusztába kiáltott szó. Hiszen egy fecske nem csinál nyarat. Nem érdekel. Látom mit tesz a hallgatás és a folyamatos nyelés az emberekkel. Láttam máshol mennyire sokat jelent amiért az emberek kiállnak magukért és egymásért. Nekem az utóbbi a szimpatikusabb.


Szóval akadékoskodások helyett, hogyan lehet visszavágni egy állásinterjún?

2023. márc. 29. 23:00
 10/70 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor van értelme, ha az interjún derül ki.

"Ez nagyon egészségtelen, ezért nem szeretném elvállalni."

Felállsz és kimész.


Egyébként ezt műszakpótlékkal szokták kompenzálni, sőt törvény is előírja, mikor kell +30, +50%-ot fizetni, milyen napszakban.

2023. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!