Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyire ciki férfiként...

Tényleg ennyire ciki férfiként óvodapedagógia szakra jelentkezni? Unokabátyám meg is tette, de amit kap folyamatosan a férfiaktól azóta... Vége lent.

Figyelt kérdés

Tényleg ennyire ciki férfiként óvodapedagógia szakra jelentkezni? Unokabátyám meg is tette, ami szerintem nagyon aranyos volt tőle, mivel úgy látom többnyire kedvelik őt a gyerekek, de a rokonság (ugyanezen gyerekek szüleinek/családtaginak) szinte összes férfi tagja minimum megmosolyogja, vagy egyenesen selyemfiúcskának nézi... "Egy szinten vannak" és társai hangzottak már el. Nem tudom hogyan képes ezeket tűrni.


Mondván miért nem inkább a jóval nagyobb megbecsültségű és sokkal nehezebb (egyenesen "vértizzadós", mindegy, hagyjuk...) tanítói pályára kívánkozott inkább? Vagy ment volna legalább valamilyen hasznos építőipari szakembernek, idővel saját brigádja lehetne, de fejére ejtették.



2023. márc. 31. 19:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon szokatlan, számomra is furcsa. Ettől persze nem gúnyolnám, mert én kultúrember vagyok.
2023. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De itt a kérdés az, hogy valóban férfiatlan/ciki ez a hivatás? Hiszen magad is azt írod ugyan ezért nem gúnyolnád (most az mindegy miért nem), de ez - is - azt sejteti, hogy azért neked sincs teljesen a helyén ez a pálya, nem igazán nyerő egy férfi esetén.
2023. márc. 31. 19:55
 3/22 anonim válasza:
94%

A mi ovinkban is 1 férfi van.

Kár hogy nincs több, mert a családban is van férfi, mért ne lehetne ovibsn is.

2023. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
19%

Öcsémnek (13éves) óvóbácsija volt. Hát mi a 4 év alatt nem tudtuk megszokni.

Aranyos, kedves volt, meg minden, de mégsem tudtuk őt úgy "szeretni" mint az óvónénit.


De mi is kultúrlények vagyunk, nem hangoztattuk.

(Én amúgy 30 vagyok)

2023. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem ciki. Mindenki foglalkozzon azzal, amivel szeretne, amihez kedve és lehetősége van. Ebbe senkinek nincs joga belepofázni, sem ítélkezni.

A baj az, hogy Magyarországon még elég gyakori az a bigott felfogás, hogy itt csak kétkezi, kemény munkával lehetsz férfi. Ez a gondolkodás a szocializmusból maradt itt velünk és máig foggal-körömmel ragaszkodnak hozzá sokan.

Én személy szerint megszakítanám azzal a kapcsolatot aki képtelen alapvető toleranciára.

2023. márc. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Mert azon apukák hármas, akik gyerekeivel ő, többnyire, egészen jól kijön, ők maguk nézik le választása miatt őt. Legjobb esetben is megmosolyogják, hogy felnőtt férfi ilyen szakra jelentkezik - persze jó magyar szokás szerint a háta mögött.

És akkor a kibeszélésekről még nem is esett szó.

Szinte már sajnálom, nem hiszem, hogy ezt érdemelné, pedig ezt "kapja".

2023. márc. 31. 20:00
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem menő.
2023. márc. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy ciki, csak Magyarirszágon a többség igen korlátolt felfogású,és risszindulatú,nem beszélve arról aki mást csinál,minta birkanyáj azt kiröhögik,kritizálják stb
2023. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Ismerve az átlag magyar mentalitást, még jó, hogy nem pedofilozták le.


Egyszer egy rendezvényen én is láttam egy óvóbácsit. Az egész lényéből áradt a gyermekközpontúság. Látszott rajta, hogy ő abszolút a helyén van ezzel a hivatással.

Ahogyan ritkán, de vannak női állatorvosok, úgy semmi gond nincs azzal, ha ritkán, de vannak óvóbácsik is.

Talán még a munkahelyi légkörnek is jót tesz, ha nemcsak nők vannak összezárva ott. :-)))

2023. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"Magyarországon a többség igen korlátolt felfogású - és rosszindulatú."


Igen ezt én is - sajnos - gyakran látom és saját bőrömön tapasztalom is (főleg az utóbbit). Itt sokaknak az a célja, hogy saját lenéző, esetleg gyűlölködő véleménye legyen, még ha az sokszor messze áll a valóságtól.

Elhiszik az egyedül saját maguk által kitalált (vagy téveszmékből hibásan összeállt) hazugságaikat!

Néha azért elborzaszt, hogy itt kell egyeseknek tartaniuk. Csak másokat mérgeznek ezzel.

2023. márc. 31. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!