Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HR szakemberek szerint nem...

HR szakemberek szerint nem hátrányos futár (Wolt,Foodpanda) munkából visszatérni eredeti szakmába?

Figyelt kérdés

Wolt,Foodpanda futárok közt nagyon sok olyan ember van akinek igazából van normális szakmája, diplomája is soknak, korábban szellemi munkákat végeztek.


Pár év ilyen utcai meló után nem néz ki nagyon rosszul az önéletrajzban hogy futárkodott?



2023. ápr. 6. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Nem az önéletrajz a probléma, hanem hogy az adott munkavállaló hogy fogja feladni a szabadságát és bent ülni minden nap 8-17ig, sokkal kevesebb fizetésért, mint amennyit futárként megkeresett.
2023. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet nézni ezt a melót és a futárokat, csak szerintem nem érdemes.

Az meg ha egy munkáltató ez miatt ne venne fel, egy amúgy a szakmájához nagyon jól értő embert, az csak őt minősítené.


Futárok között pedig nagyon nagy intellektuális különbségek vannak, én azt tapasztalom.

Egy kis éttermet üzemeltetek, egy kisvárosban, elég sok futárt ismerek, ha épp várni kell az ételre szoktam velük beszélgetni.

Nagyjából 3 fajta futárt tudnék megkülönböztetni.

Az egyik csoport a 8 általánost(talán) végzett, kicsit butus, értelmileg nem toppon lévő futárok. Úgy gondolom az ő önéletrajzukba a futárkodás egy fényes pont.


A másik a fiatal húszon éves srácok, lányok, kik egyetem mellett egy jó pénzkereseti lehetőséget látnak a fukarkodásban.

Vagy például van egy huszon x év körüli fiu, elég sokat szoktam látni dolgozni, ő már végzett a sulival, de elmondása szerint a végzettségével netto 300 körüli ajánlatokat kapott pályakezdőként, és mivel a beszédéből az jön le hogy eléggé szabad szellemű, így megértem hogy a futárkodás mellett döntött, nem hiszem hogy szeretne elmenni alkalmazottnak bármikor is bárhová. Főleg hogy a futárkodás mellett még több kisebb vállalkozást próbálgat építeni, fejleszteni.


A harmadik pedig akikről te is beszélsz, 30, 40 vagy afeletti emberkék, szakmával, diplomával.

kb 3 ilyent ismerek, egytől egyig mindegyik azt mondta hogy elegük lett a "bezártságból", a stresszből, és egy szabad, gondtalan, jól fizető munkára vágytak, ezért döntöttek a futárkodás mellett. Mégha társadalmilag ez egy lejjebb lévő munka is mint amit előtte csináltak, nem nagyon foglalkoznak vele.

Az egyik pedig nemrégiben egy webshopot is elkezdett üzemeltetni, tehát ebből is azt gondolom, hogy aki egyszer megtapasztalja ezt a szabadságot, az már nem szeretne vissza menni alkalmazottnak soha. Hanem ha esetleg a futárkodást be is fejezik, akkor is inkább valami saját vállalkozást, üzletet próbálnak meg csinálni.

2023. ápr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

Minek akarsz váltani? A futár megkeres napi 100ezret. Itt a cikk:

[link]

2023. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!