Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha külföldre szeretnék menni...

Ha külföldre szeretnék menni dolgozni a nyárra szezonmunkára, akkor a munkaközvetítő cégnek milyen önéletrajzot írjak ?

Figyelt kérdés

Egyelőre érettségivel rendelkezem csak, de szeretném gyakorolni a nyelvet anyanyelvi környezetben, erre nekem egy szezonmunka tökéletes lenne.

Szeretnék jelentkezni valahova (hotel/panzió konyhai kisegítő, mosogató, végülis akárminek, amit éppen keresnek) de mivel szakmai képzettségem nincsen ezért oda mennék, ahova keresnek embert.

Viszont így ebben a formában hogyan írjam meg az önéletrajzomat ?

Tehát "mire jelentkezzek" ?

Munkaközvetítő cégekhez tudnám beküldeni az önéletrajzot, de ha valami mezőgazdasági munka akadna, nekem az is jó lenne, ha vendéglátásban az is, ha valami betanított munka, akkor az is, viszont így akkor hogyan nézzen ki az önéletrajzom ?

Eleve a nyári munkákat hogyan kell feltüntetni ?


2023. ápr. 7. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Bemész a közvetítőhöz és kész. .nem kell önéletrajzzal bohóckodni.
2023. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Itthon nem találtam olyan közvetítőt, akik oda küldenének embereket ahova én mennék.

Max csak ott van kint iroda ahova be lehetne menni.

Ezért tettem fel így a kérdést, mert ennyiben "bonyolultabb" a helyzet.

2023. ápr. 7. 12:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen nyári idénymunkák 99%-ban fizikai melók (leginkább mezőgazdaság, de gyárak, építőipar, turizmus, vendéglátás is akad).


Kb annyit kell az életrajzodba beírnod, amiből kiderül, hogy beszélsz két szót valami idegen nyelven, tudsz írni/olvasni, és nem fogsz a szoba közepére sz@rni... azaz ha egy 8 általánost tudsz igazolni, már jó vagy.



Mit kell egy ilyen életrajzon cifrázni?

2023. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az önéletrajzodban célszerű kiemelni azokat a képességeidet és tapasztalataidat, amelyek relevánsak lehetnek a szezonális munkához. Ha még nem dolgoztál korábban, akkor írd le, hogy milyen nyelvtudással rendelkezel, mennyire vagy rugalmas, mennyire szívesen tanulsz új dolgokat, stb.


Az önéletrajzban célszerű feltüntetni a neved, elérhetőséged (telefonszám, e-mail cím), a nyelvtudásodat (hány éves korod óta tanulod, mennyire vagy jártas), az iskolai végzettségedet, a hobbi, sporttevékenységeidet, valamint a korábbi tapasztalataidat (ha voltak).


Az önéletrajzodban érdemes kiemelni, hogy milyen munkára szeretnél jelentkezni (pl. konyhai kisegítő, mosogató), milyen időszakban érsz rá dolgozni, valamint hogy milyen típusú munkára vagy kíváncsi (vendéglátás, mezőgazdaság, betanított munka).


A nyári munkákat célszerű a jelentkezési űrlapban vagy az álláshirdetésben feltüntetett információk alapján feltüntetni, valamint megjelölni, hogy melyik időszakban érsz rá dolgozni. Fontos, hogy legyél őszinte önmagadhoz és a munkaadóhoz, és csak olyan munkára jelentkezz, amit valóban tudsz és szeretnél végezni.

2023. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!