Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem igazán szeretem a jelenleg...

Krómgyűrű kérdése:

Nem igazán szeretem a jelenlegi munkahelyem. Mire váltsak? Kétségbeesett vagyok.

Figyelt kérdés

Jelenleg irodai munkát végzek, heti 40 órában, Budapesten immár 2,5 éve.


Azonban egyre több stressz ér, gyakran iszok is munka után, azonban szakmámat tekintve nem sok helyre tudok elhelyezkedni (logisztikával foglalkozom).


Nem tudom, hogy meddig fogom még bírni.


A bér nagyjából átlagosnak mondható, viszont sokat utazok fel vidékről a munka miatt.


Sok helyen olvasom, hogy csináld azt amit szeretsz.

Szeretek motorokat, autókat bütykölni és a kerttel, földdel foglalkozni.


Azonban szinte semmilyen OKJ-s vagy egyéb tanfolyamot nem találok, ami a fentiekkel megegyező lenne.


Ti mit tennétek a helyemben?



2023. ápr. 23. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Kezdetnek alkohol helyett sporttal, avagy barátokkal való közös programon vezetném le a stresszt. Odafigyelnék, hogy legalább pár hétig meglegyen a munka-szabadidő egyensúly, hogy regenerálódni tudjak, akár szabadságot is kivennék. Ez idő alatt átgondolnám, milyen lehetôségeim vannak és annak megfelelően cselekednék, legyen az álláskeresés avagy képzés.
2023. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Stressz mindenhol érni fog, ezt nem nagyon tudod elkerülni. Természetesen ha azt gondolod hogy másik munkahelyen nyugisabb lenne akkor célszerű váltani.

Fontos hogy le tudd vezetni a stresszt konstruktív módon, legyen az sport(futás, edzés, boxolás stb) vagy valamilyen hobbi(említetted hogy miket szeretsz csinálni, mi lenne ha többet foglalkoznál ezekkel?). Egy jó baráti társaság is fontos akikre tudsz számítani, ha jelenleg nincs akkor próbálj a hobbid útján hasonló embereket találni.

Az ivás csak rosszabbá fogja a dolgokat tenni és csak lejjebb fogsz csúszni.


,,csináld azt amit szeretsz" Szerintem egy szar tanács, mert az élet nem ilyen egyszerű hogy csak úgy fogod magad és váltasz. Mindenképpen érdemes körülnézni és keresgélni a témában.

2023. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Én is hasonló szituban vagyok, de én már a felmondásom töltöm. Még nem tudom hol fogok kikötni.


Nekem nem is a stresszel volt bajom, hanem inkább a feladatokkal. Unalmas és megbonyolított minden. Kizárt, hogy ezt fogom csinálni 40 évig. A logisztikában csak kényszerből kötöttem ki, nem érzem életcélomnak... A céges kultúrával sem értek egyet, az utóbbi egy évben nagyon rossz irányba ment.


Most így 3 év után próbálok visszatérni abba az ágba, amit előtte csináltam.


Jelentkezz ezerrel helyekre és üss fel ismerősöket, hátha tudnak valami munkát. Én is ezt csinálom jelenleg. Ha van elég tartalékod belevágni abban az esetben is, ha nem tudsz rögtön váltani, akkor felesleges szenvedni a jelenlegi helyeden.

2023. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkitől!


Itt Pesten elég korlátozottak a lehetőségek (legalábbis nekem), sportolni itt nem tudnék, barátaim nincsenek. Akik voltak otthon, azokkal eltávolodtam, mikor felkerültem Pestre.


Általában mikor szerelek vagy kertészkedek, akkor ha a munkára gondolok, akkor kijön rajtam a stressz, és kapkodok, nem végzek jó munkát. Persze ez nem mindig van így.


Az a baj, hogy nem szeretnék semmilyen sablonos, képzettség nélküli munkahelyekre kerülni.


Szakmát szeretnék, de így, mint felnőttképzést nem találok.

2023. ápr. 23. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

"Pesten korlátozottak a lehetőségek"


Bocsi de ez kifogás.

Először is, miért ne tudnál sportolni? Ezernyi lehetőség van, ingyenes és fizetős opciókban is. Én is itt élek és kb bármilyen sportot lehet űzni.


"Barátaim nincsenek". Nekem is megvolt ez az időszakom, mivel én sem BPn éltem egyetem végéig. A barátok nem csak úgy jönnek, bizony azokat szerezni kell. Elmentem eseményekre, csatlakoztam különböző csoportokhoz és szép lassan kialakult az új társaságom.


Én megértem hogy nem akarsz visszalépni de jelenleg úgy tűnik hogy egyhelyben lépkedsz és kívülről nem úgy tűnik hogy próbálnál előre lépni, picit úgy érződik mintha kifogásokat keresnél

2023. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

“Szeretek motorokat, autókat bütykölni és a kerttel, földdel foglalkozni.”


Csináld meg az autószerelőit

2023. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdések, amiket föltennék magamnak, a te helyedben: biztos, hogy Budapesttel van a baj? Mi lenne, ha egy másik részén vagy az agglóban laknék? Vagy biztos, hogy egyáltalán a lakóhelyemmel van a baj? Mi lenne, ha olyan munkám lenne, amihez nem kell / kötetlenül lehet irodába járni? Hol laknék, ha nem a munkától függne?

Ugyanilyen, vagy ehhez hasonló kérdéseket föltennék a munkahelyemmel kapcsolatban is. A végén az is kiderülhet, hogy jó helyen vagy ott ahol vagy, esetleg elég albit/céget/részleget változtatni, életmódban változásokat eszközölni. Ne ragadj le túlságosan a "nekem szakképesítés kell" gondolatánál, nagyon félrevihet, ezt tapasztalatból mondom.

Amiket írsz, szerelés, kertészet, érdekes hobbik amik termőre is fordulhatnak, de ehhez tőke kell. Mi lenne, ha inkább megpróbálnál többet keresni és a pluszt máris ilyesmibe forgatni? Kerti eszközök, szerszámok, később telek, műhely... a munka is jobban menne szerintem.

2023. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Na azt ne várd senkitől, hogy megértse, Budapesten nincsenek lehetőségek sportolásra meg munkahelyre. Budapesten van a LEGTÖBB lehetőség MINDENRE, tanulásra is.


Barátok sem úgy lesznek, hogy mész az utcán és hopp lesz egy barátod. Tenni kell érte és igen, eljárni szórakozni és sportolni. Ha meg nem jön be Budapest, menj haza élj ott.


Keress tanfolyamot, mert tuti hogy van, és tanulj. Még egy kisvárosban is van lehetőség különböző képzésekre, nem hogy Budapesten. Székesfehérváron is nagyon sok képzés van, akkor nézz körül ott egy estin. De egyetemre is el lehet menni levelezőn. Egy tuti, GYIKen se barátokat nem szerzel, se munkát, se szakmát. Rajtad múlik mit csinálsz.

2023. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy rengeteg lehetőség van itt Pesten.

De a szó szoros értelmében írtam úgy, hogy nem tudnék, mivel gátlásos vagyok ilyen téren.


Odahaza vidéken párszor elmentem egyedül futni, ott szerettem. De ez nekem szokatlan, nem tudom megszokni.


Mondjuk ez is lehet csak kifogás. Valóban olyan, mintha egy helyben járnék.


Szeretném megcsinálni az autószerelőit, de nem találok rá iskolát, vagyis van egy, de oda körülményes odaérnem.


A munkahely stresszes, azonban a kollégák segítőkészek. Már beadtam lassan egy éve az áthelyezésem egy miskolci részleghez (a lakóhelyemhez sokkal közelebb lenne, így naponta be tudnék járni), de oda nagyon nagy mázli kell, hogy bekerüljek.


Szóval, ha úgy nézzük, akkor mégis csak Budapesttel van a baj.

2023. ápr. 24. 09:47
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, teljesen igazat adok neked.

Utólag visszaolvasva tiszta rinyának tűnik amit írtam.

2023. ápr. 24. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!