Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munka könnyebb? Óvodape...

Melyik munka könnyebb? Óvodapedagógus vagy kisgyermeknevelő?

Figyelt kérdés

Pénzben a nevelő aki bölcsiben dolgozik jobb, de ő 8 órát van az óvodapedagógus 6 órát.


Az ovis már el tudja mondani mi baja van, meg szobatiszta, viszont egy csoportban sokan vannak. Bölcsisek vannak max 14-en, de sokkal több gondoskodást igényelnek.


Az hogy melyik korosztály a jobb... Szerintem egyformán jók.


Vélemény? Melyik könnyebb?


2023. ápr. 26. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Dolgoztam magan bolcsiben es allami oviban is.

Ovi porgosebb de sokat tudsz beszelgetni a kis csemetekkel,rajzokat adnak stb

A bolcsibe inkabb babusgatsz,enekelsz,stb jobb a fizuja is

Ovononek technikumba tudsz tanulni,vagy foiskolan ami 3 eves

Csecsemo es kisgyermeknevelonek okj-n ami 2 eves vagy egyetemen ami 3 eves(ugyanannyi a fizetesuk)

2023. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves 1-es! Biztos vagy ebben hogy a diplomával s az okj-vel rendelkező kisgyermeknevelő bére egyenlő?
2023. okt. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek meg elfelejtettem reagálni. Nekem csak óvodapedagógusi tapasztalatom van így még nem tudok az összehasonlításban segíteni, de remélem hamarosan ez változik. Annyit helyesbítenék ami szerintem fontos szempont, hogy a kisgyermeknevelők munkarendje napi 7 óra! Az óvped.is leosztva általában napi 6,5 órát úgyhogy itt nincsen jelentős különbség!


Amiről információt szereztem mostanában (s majd az első válaszoló ezt vagy megerősíti vagy megcáfolja):

Bölcsiben a kisgyermeknevelőnek kell és lehet csak tisztába tenni a gyereket, míg az óvodában pont ellenkezőleg az ott már csak "balesetként" előforduló dolgokat a dajkák végzik. De lehet, hogy csak ebben az egy bölcsiben ez a gyakorlat, amiről tudok?

2023. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 mivel a kisgyeremeknevelő bölcsödében dolgozik, ezért még jó hogy neki kell kicserélni a pelenkát:D

mivel ott alapvető dolog hogy a legtöbb gyerek pelenkás

az óvodában nem elfogadott hogy valaki pelenkás vagy bepisilt

ezért ott a dajkák vagy ped asszisztensek végzik el ezt a munkát de a bölcsibe hozzátenném hogy nem tudnak bepisilni mert pelenka van rajtuk:D

Most dolgozok mini bölcsödébe ahol van egy diplomás nevelő és ugyanannyi a fizetésünk

Lehet hogy az államiba nem ugyanaz lenne de magánba,napközibe és a mini bölcsődében ugyanannyi

2023. okt. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi!
2023. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!