Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon mekkora nézettségre...

Vajon mekkora nézettségre számíthatok youtube-on emelt kémia érettségis videókkal?

Figyelt kérdés
Amióta tanulom, nagyon érdekel a kémia, gimiben is kémia tagozatos voltam, most is csomó kémiát tanulok egyetemen. Arra gondoltam, hogy csinálnék olyan videókat, amiben emelt kémia érettségi feladatokat oldanék meg egy kis plusz bevétel reményében. Lenne elég néző ahhoz, hogy kapjak érte fizetést? Egy olyan csatornát sem láttam, ami ezzel foglalkozna. Ha valaki azzal érvelne, hogy magántanítványokkal jobban meg tudnám magam szedni, megjegyezném, hogy már vannak.

2023. máj. 1. 21:17
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Egy megjegyzés és egy frissítés: az érettségi feladatok megoldásával foglalkoznék és most látom, hogy van már ilyen jellegű csatorna, ettől függetlenül a kérdésem még aktuális.
2023. máj. 1. 21:23
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nehéz előre megmondani. Az a baj, hogy a magyar piac nagyon kicsi. Ha az USA-ban akarnád elindítani a csatornád, mondanám hogy biztos főnyeremény. Szerintem érdemes lenne legalább minimális piackutatást végezni. Például megnézni, hogy nagyjából hány tanulónak lehet szüksége emelt kémiára egy évben. Nem vagyok otthon a témában, de például a kémiából érettségizők, vagy az emelt szintű kémiát megkövetelő szakra felvételizők száma támpontot jelenthet.
2023. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én amit eltudnék képzelni az egy kémiai dolgokkal foglalkozó csatorna. Nem feltétlenül érettségi feladatsoros. Persze akar számolás is lehet benne, de anyag bemutatás, kísérlet stb még érdekesebb lenne. Hobbinak is ko ha szereted amit csinálsz. Persze ez csak egy ötlet, csináld azt amit szeretnél.
2023. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy a kisujjadból kirázod a dolgokat (nem igényel a részedről jelentős befektetést), akkor meg nincs sok veszteni valód.
2023. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki. Konkrét oktatóvideókkal szerintem Magyarországon nehéz mert limitált az embermennyiség. Asszem évente kb 50 ezer ember megy egyetemre, ebből kb 5-10 ezernek kellhet a kémia konkrétan. (Persze nem csak 12.-es készül kémiából szval 60-70 ezer ember ami kb elérhető)


Oktató jellegű videók amik érdekesek annak nagyobb az esélye hogy befut mert azt is érdekelhet akit alapból csak az érdekességek érdeklil. Pl NileRed csatornája

2023. máj. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

Inkább a tiktok.

Tiktok, insta és YouTube. Akár lehetnél magántanár is. Erre nem gondoltál?

2023. máj. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Egy párra reagálnék is:

4-es: a feladatok megoldása valóban nem nagy kihívás, viszont egy érettségi feladatsort nagyon hosszú idő megoldani és annak ellenére, hogy a videó vágása sem lenne sok idő, nem biztos, hogy belevágok, ha úgy gondolom nem éri meg. 6-os: ahogy azt a kérdésem alatt írtam már, vannak magántanítványaim és a tiktok+ insta a videók hossza miatt nem jöhet szóba.

2023. máj. 2. 02:14
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha úgy állsz hozzá, hogy megéri-e vagy sem, akkor felejtsd el.


Ha úgy gondolkodsz, hogy csinálod, mert szereted a témát, akkor van értelme.


Emellett nyisd ki az elmédet és legyél kreatív. Mert szimpla monoton, semmilyen tananyag nem ragadja meg se a diákot, se nézőt.


Nem vagyok kémia rajongó, ám simán látok ebben is lehetőséget, hogy mi mófon lehetne úgy tálalni, hogy a célközönséget megragadja.

(Itt képbe jön egy kis marketing, vevőpszichológia is.)


Merd bevezetni az alapoktól a kémiát - ezt akár külön lejátszási listákba is csoportosíthatnád.


Dobd fel a mondandódat hiteles illusztrációkkal vagy akár saját kísérletekkel, azok bemutatásával.


Felirat!

A youtube szerkesztőjében csatolt felirat hatalmas előny.


Minimum saját anyanyelveden írd meg, hogy pl akinek szüksége van rá, az tudja olvasni, mint mondjuk zajban nem ért tisztán vagy süket a néző.


A youtube-n van olyan, hogy automatikus fordítás és akár külföldihez is eljut a tartalom, nagyon sok nyelv van felsorolva, mint lehetőség. (telón korlátozott, de gépen csekkold mennyi nyelv áll rendelkezésre.)


Alapon meg nem árt angol, német felirat.


Az előadási módhoz csatolnám még a humort. Ugyanis nagyon feldobja az unalmas dolgokat is.


Lásd példának a "Zállatorvos" nevű youtube csatornát. Nem elírás, Z-vel kell írni.


Tudást, információt ad át viccesen tálalva és még engem is megfogott.


Legyél kreatív és élvezd a kémia szépségeit!


Patikában nemrég vettem pár dolgot, egyik kristályosításhoz kellett, másik tinktúrához, natur vazelin meg szobrászathoz, csak sok más anyaggal is dolgozok.


Nő néz rám, csak nem egyetemi kísérletezéshez kellenek? Mosolyogtam, hogy kísérletnek kísérlet, de otthonra. Aztán mutattam pár alkotást telón.


Felcsillanó szemekkel nézte.


Az emberek kíváncsiságát be kell izzítani és fogékonyabbak lesznek.


Idővel pedig kis marketinget, online-n hírdetést is dobhatsz fel. Vagy csoportokat megcélozhatsz.


Ha jól emlékszem "tanulom magam" youtube csatornánál van "tanuló szoba" discordon, de animés csoportokban is láttam.


Minden kezdet nehéz - ezt ne feledd! Nem csak a való életben, az online térben is igaz.


Legtöbb esetben lassú folyamat.

Ezért is érdemes élvezetből csinálni, mert ha csak a számokat és pénzt helyezed fókuszba, akkor ki fog vérezni a szíved kezdetekkor.


Az alkotás, tudás az első, az más kérdés, hogy idővel mellé csapódik a pénz, az csak mellékterméke a sikernek.


Pénz és nézettség beteges haszolása nem fog előre vinni.

A foglalkozásod, témád imádata viszont csak előre visz.


Próbálj eljátszadozni a gondolattal, vázolj le minden ötletet, tippet, amelyekből építkezhetsz és csinálj próbavideókat.


Pl short (tiktok, insta, youtube) videókba bedobsz egy képletet/megoldást stb, felteszed a kérdést:

Szerintetek mihez köthető? Unalmas? Bemutatom, neked, hogy nem az!


Aztán megfelelően összevágsz egy kísérletet.


"Tudni akarod a részleteket? Katt a linkre!" - ahol elmagyarázod bővebben.


Stb.


Nem értek nagyon kémiához, ezeket te tudnád jobban feldobni.


Külön lejátszási listát is csinálhatsz a kísérleteknek, k ülön a nyers anyagnak.


A kísérletekhez csatolod a hozzá való leckéket.

Meg fordítva. Hogy egymást promózzák a videók.

Több kattintás, nézettség, like, komment.


Jó szórakozást és kísérletezgetést!

2023. máj. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Youtube-ra max reklámvideókat rakj, fizess elő a zoom-ra és adj online órákat az érdeklődőknek!

Aki előfizetett csak annak küldesz meghívókódot! Ez ma már így megy, vagy te még a kattintásokba meg a nézettségi számokba gondolkodtál? :D Őskor...

2023. máj. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

6-os vagyok. Látod nem érted 😁

Egy pl 20 perces videót begyorsitasz tiktokon. És odairod hogy részletes magyarázat, hosszabb verzió a YouTube-n van.

Vagy csak 1 kicsi részletet teszel ki, és úgy írod oda a YouTube csatornád...110K követőm van, akkor csak tudok valamit...

2023. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!