Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szellemi munka nem munka?

A szellemi munka nem munka?

Figyelt kérdés

Egy könyvkiadónál dolgozom, és kaptam már nem szellemi munkát végzőtől, hogy "az könnyű", vagy munka után este hazaérve a teraszunkon beszélgettem a barátnőmmel, és a szomszéd megjegyezte: "Dolgozni ki fog?". Mondtam neki, hogy most értünk haza, dolgoztunk egész nap. Az udvar és a kert rendben volt, nem volt indokolt, hogy nekiálljunk füvet nyírni, kapálni stb.


A szellemi munkában nem lehet elfáradni? Alantasabb, mint a fizikai munka, amitől láthatóan elfárad az ember? Értéktelenebb vagyok, mint mondjuk egy burkoló, akiről tudható, hogy mit csinált?



2023. máj. 13. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nem nehéz, csak más, mint egy fizikai. A folyamatos koncentrálás, több oldalra való figyelés 100%-ban, szerintem néha jobban fárasztó mint a fizikai. Csak az mondja ezt mint amit írtál akinek lila gőze nincs a dolgokról és csak monoton gondolkodást nem igénylő munkát végez, azt is unottan.
2023. máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Amíg tisztességes munkád van és valakinek megéri fizetni érte, addig értékes amit csinálsz. Nagyon sok olyan szellemi munkakör van, amiből ha feláll a gyakorlott dolgozó, azt megszenvedi a cég.
2023. máj. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyeneket el kell engedni. Sok ostoba ember. Tudjuk, csak akkor dolgozol, ha kemény fizikai munkát végzel több műszakban és gyűlölöd a munkádat. XD Amúgy én mindkettőt csináltam és szerintem a szellemi munka sokkal megterhelőbb.
2023. máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Vígasztaljon az a tudat, hogy sok szellemi területen tevékenykedő személy szerint a fizikai munkás nem ember. Így megvan az egyensúly a világban.

Hasonló ez ahhoz, mint a nemzedékek véleménye egymásról: olyan generáció még nem született, amelyik szerint az előző jól csinálta volna a dolgokat, a következő meg nem hülyék gyülekezete.

Sokan attól érzik magukat valakinek, hogy másokat megpróbálnak senkivé zülleszteni. Ilyen az ember.

2023. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A szellemi munka is rohadt fárasztó tud lenni.. nekem sokszor olyanokat kell olvasnom amit más évekig tanul és képzéseket csinál benne, nekem pedig bizonyos dolgokra meg kell találnom a választ, mert érintőlegesen van a projektben részem és.. hát ez csak így megy. Sokszor annyi dologra kel figyelni, hogy a szellemi munkában is le lehet fáradni. De mások vagyunk alapvetően. Másként fáradsz el attól, ha 8 órán át talpon vagy és másként attól, ha 8 órán át gondolkodsz, stresszelsz és esetleg 20 szor átnézel valamit, hogy nehogy hiba legyen benne.
2023. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy munka a szellemi munka, azért keresnek a 12 órában mosogatók vagy gyártósori betanított munkások milliókat a semmit nem érő szellemi munkás senior full-stack fejlesztőknek pedig kiszúrják a szemüket minimálbérrel ugye?
2023. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
2023. máj. 13. 16:08
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Én már volt, hogy egésznap pakoltam nehéz dolgokat családi vállalkozásban és olyan is, hogy komplex banki rendszert fejlesztettem programozóként 8 órában és utána hobbi projectel folytattam éjfélig.


Az utóbbi bonyolultabb, kevés ember tudja csinálni, stresszes, de a végére teljesen jól éreztem magam és csak picit mentálisan fáradtam el.


A kb 6 óra kemény fizikai munka után pedig úgy kidőltem, hogy másnap is alig tudtam mozogni.


A fizikai munka mindeképpen nehezebb, de végig járni egy mérnökinformatikus képzés, majd szakmailag fejeszteni magad munkán kívül szerintem több kitartást igényel.


Nem titok. Én is azért dolgozom, hogy +30 évesen már home officeban napi 4 óra munkával keressem a milliókat. Ez mindenképpen könnyebb munka, csak eljutni arra a pontra, hogy valakinek ilyen könnyű legyen a munka a nehéz.

2023. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Javaslom, hogy vegyél egy láncfűrészt és egy reflektort, este állj neki a kertben használni, ha kijön a szomszéd reklamálni, akkor mindd meg neki, hogy most van időd “dolgozni”
2023. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
De, biztosan sokaknak munka, de engem mondjuk sohasem elégített ki. Ezért másodállásban kőműves, vagy sírköves mellé jártam dolgozni. Férfiembernek szüksége van a napi szemmel látható, kézzelfogható alkotásra, az "ez jó mulatság, férfimunka volt" magasztos érzésére.
2023. máj. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!