Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multicégeknél tényleg van...

Multicégeknél tényleg van hogy vezetőként már könnyen keresel pénzt?

Figyelt kérdés

A vezetői munkára azért azt mondják általában hogy az óriási felelősség, kemény stressz stb.


De vannak olyanok akik konkrétan megmondták hogy ők tényleg már csak válaszolgatnak pár email-re, beszélnek pár emberrel, letöltik az időt 9-5 ig, van aki megírt unalmában egy könyvet stb.


És a ezért a nettó 1-5 milliós fizetést megkapja.


Ez igaz?



2023. máj. 19. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Igaz csak annyi hogy le sem kell tölteni az időt 9-5-ig, főleg ha home officeban dolgozol vagy valahová mész üzleti útra. Sokkal rugalmasabb és ha jól teljesít a szekció amit vezetsz akkor teljesen nyugis.
2023. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Én a Holland tulajdonost vettem hülyére.


Bruttó 1.3 millióval vett fel, az alattam lévő munkatársaimmal mindent megcsináltattam.


8 hónapig tudtam ezt megcsinalni.

Addigra vették észre, hogy csak a szám járt.


Mivel egyéb dolgokba is beleláttam, végkielégítésnek kaptam még bruttó 8.1 millió forintot.


Én így csinálom...

2023. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Multiknál a pozíciók kb. így futnak:


- Junior pozik: Nagyot szór, van ahol napi 2 órával el lehet lébecolni, van, ahol rád szórják azt a melót amit senki sem akar megcsinálni

- "normál" pozik: Átlag 6 órában szinte mindig megcsinálható

- Belépő vezetői pozik: Ez általában úgy néz ki, hogy egy "normál" pozíció + egy vezetői workloadja. Ez az egyik legnagyobb xopás napi 10-12 órájával (vagy hamar elkaszálnak)

- Manager pozik: Itt a kulcs már nem az, hogy mennyit vagy mennyire jól dolgozol. Csak az számít, hogy az alattad lévő csapatból mennyire hozod ki a maximumot és mennyire jól politizálsz házon belül. Aki ezeket jól csinálja az simán ellébecol pár meetingel és pár e-maillel naponta. Aki viszont nem az nagyon hamar kihullik innen.

2023. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

# 1

# 2

# 3


Akik ebben jók és el tudják érni hogy így "munka nélkül" sikeresek legyenek ezekben a pozíciókban, azoknak általában milyenek a személyiségjegyeik?


Van egy olyan tipikus személyiségtípus aki ebben kifejezetten nagy előnnyel indul, és tudja csinálni?

2023. máj. 19. 17:26
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Van hát - a gátlástalan + nagydumás kombinációja. Van pár terület (pl. mérnök, nagyon technikai mint IT, stb..) ahol más is kell de legtöbb területen az előbbiek elegek.

Ja, és terémszetsen ha csak nem nagyon jó a háttér / ismerettség / család akkor valahogyan át kell verekedni az első három fokozaton magadat. Ebből az első kettőn még nem tudod a skillek nagyrészét hasznosítani, ott tényleg dolgozni kell.

2023. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk van egy vezető, aki egy magánéleti csőd, brutál alkoholista. Sokszor látszik is rajta a munkába, hogy előző este a sárga földig itta le magát. Még is be tudja tölteni a pozícióját a vállalatnál, és nem nagyon hallani, hogy panasz lenne rá. Szóval ki tudja.
2023. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon lutri a dolog, sok múlik azon, milyen a csapatod. Az én teamemet még az előző manager vette fel, tele is van alkalmatlan idiótával. Kettőt már kirúgtam, de hát az egész bandát csak nem rúghatom ki, szóval van vele szívás rendesen.
2023. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

# 7


mivel foglalkozik az a cég ahol vagy?

2023. máj. 19. 18:46
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon cége válogatja. Van, ahol vannak ilyen elfelejtett csapatok, akik vezetőtől lefele semmit nem csinálnak vagy annyira speciális területen működnek, hogy a jó isten sem tudja őket rendesen mérni, ezeken a helyeken sokszor el lehet működni alig dolgozva is. Máshol, általában minél közelebb a befolyó pénzhez vagy a termékfejlesztéshez, meg tényleg muszáj transzparensen és nagyon kompetensen dolgozni, plusz rohadt sok függ a felelős alelnöktől vagy igazgatótól. Én amióta menedzsmentben dolgozom, sokkal inkább hullámvasútszerűnek érzem mind a munkamennyiséget, mind a stresszt. Vannak laza időszakok, utána meg olyan 6x14 órás hetek, amikor 200-as a pulzusom. Ezeket kell jól lehozni, ha sikerül, akkor elég szépen lehet menetelni.
2023. máj. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem minden vezetőre igaz ez. Az ilyen semmittevős munkákhoz az kell, hogy a leányvállalat első dolgozói között légy. A vállalatépítés ideje alatt nem derül ki az ilyenekről, hogy hülyék, mire felszínre kerülne, hogy idióták, már olyan régóta ott vannak, hogy sokba kerülne kitenni őket és sok helyen vannak kapcsolataik, ezért elkezdik a menedzserkeringőt: az egyik részleget szétverik, áthelyezik őket máshová, ami még működik, ott is kárt okoznak, jön a harmadik, a negyedik - közben pedig mindenhová, ahol kárt okoztak, keresnek utánuk egy olyat, aki eltakarítja a sz*rt.

Úgyhogy mindig, mindenhová időben kell bekerülni. Például hogy az autóiparban maradjak: a győri Audihoz vagy az esztergomi Suzukihoz már nem éri meg menedzsernek pályázni, ha semmittevéssel akarsz sokat keresni, de a debreceni BMW-gyárba még érdemes befurakodni az elsők között, ott van lehetőség bőven ilyen jellegű munkákra.

2023. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!