Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A multicégeknél is "leosztják"...

A multicégeknél is "leosztják" a jobb szellemi munkaköröket az ismerősöknek?

Figyelt kérdés

Sajnos engem leépítettek , mert a COVID miatt nehézségei támadtak a cégnek (autóipar).

Viszont, kvalifikált vagyok, van gazdasági diplomám, németül tárgyalási szinten, angolul kommunikációs szinten beszélek.Rendelkezem több év beszerzői tapasztalattal, illetve egyéb logisztikai tapasztalattal is.


Itt, a környéken én azt látom,hogy megállás nélkül hirdetik az operátori, minőségellenőri munkákat.Viszont, ugyanannál a cégnél nem hirdetnek szellemi munkákat, csak kevés esetben.

Persze, amit még nyomnak, azok a területi képviselői munkakörök.



Ami, rendes szellemi munkakör, ami fizet is,ahol gondolkodni is kell, nem csak adatokat másolgatni az excelbe,ahol nem kell rátukmálni terméket valakire, nincs most a környéken.


Elképzelhető,hogy sok vállalat meg sem hirdeti a szellemi munkakört, hanem egy belsős ember ismerőse kerül be egyből, pályázás nélkül?


2021. febr. 5. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elő sem fordulhat hogy nincs álláshirdetés, a HR teszi ki automatikusan. Még akkor sem, ha van valakinek egy alkalmas(!!!!!) jelöltje.
2021. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3%
igen
2021. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Létezik belső ajánlás a legtöbb multi cégnél, amikor egy ismerősöd tudod javasolni a pozicióra. De ez nem jelenti, hogy nincs meghirdetve az állás, nem jelneti, hogy az ismerőst fel is veszik, hogy a HR nem szól bele az egész folyamatba, hogy az ismerősnek nem kell megfelelnie az elvárásoknál.


Még akkor sincs kikövezett útja az ajánlott embernek, ha egyébként más nem jelentkezett a pozícióra.


És az ajánlás is teljesen transzparens, hivatalos, nem csak valami sunnyogás a főnök fülébe. Láttam már olyan esetet, hogy a főnök által ajánlott embert nem vették fel, mert a HR stoppolta a dolgot.

2021. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
multinál sosem találkoztam ilyennel. Szemben a kkv-nál. Voltam helyen, ahol kisunoka is ott dolgozott sőt, olyan helyen is, ahol az alkalmazottak 75% a tulaj haverjai...
2021. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai munkaköröknél sokkal nagyobb a fluktuáció, mint a szellemieknél és fizikai dolgozóból többre is van szükség. Ezért látsz sokkal több ilyen hirdetést.


Az ajánlás működik, de ez nem azt jelenti, hogy biztosan felveszik az illetőt. Nálunk pl. a leendő felettesek nem is ajánlhatnak.

2021. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
65%
Szerintem egyszerűen az van, hogy a szellemi munkást sokkal inkább megfizetik, hogy meg tudják tartani, míg a pótolható biorobotból az egyik elmegy, 3 másik van helyette. Két óra alatt megtanulja a két csavar meghúzását, igazából nagyon ki sem esk a termelés. Egy komolyabb, felelősségteljesebb szellemi munkakör esetében sokkal hosszabb idő a betanulás.
2021. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan melyik régióban keresel munkát?
2021. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7#

Nyugat-Dunántúl.

2021. febr. 5. 13:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak meghirdetett pozícióra lehet ajánlani. Aztán megnézik, alkalmas-e a jelölt. Ahogy fentebb is írták, teljesen transzparens a multik eljárása. Szemben a kkvkkel. Én pl dolgoztam olyan kkvnél, ahol a fizetési listán olyanok is voltak, akiket sosem láttunk és a többi mutyi.


Azért látsz kevesebb hirdetést, amiért téged is elbocsátottak, mert egy csomó helyen létszámstop vagy leépítés van.

2021. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk üzemi dolgozóra mindig van van kint hirdetés,oda mindog van felvétel. Minőségellenörök is folyamatosan váltakoznak pl. volt hogy 3 hónapig dolgoztam vhol. Most jóval magasabb pozícióban vsgyok, nem volt meghirdetve, de senki ismerősöm sem volt, szimplán küldözgettem mindenhova az önéletrajzom és felhívtak
2021. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!