Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fotózással érdemes lenne...

Fotózással érdemes lenne foglalkoznom hivatásszerűen?

Figyelt kérdés

Mindig szerettem fotózni, mindenki dícséri milyen szépek a képeim, elkérik őket, volt hogy munkatársam az én képemet tette ki a telefonjára háttérképnek (nem mondta, nem mutatta nekem, így valószínűleg tényleg nagyon tetszett neki)

Felszerelésem van, fotó stúdiót könnyen tudok csinálni az egyik garázsból (nagy helység, ablakai is vannak, eredetileg nem garázs, hanem tárolóhelység). Ezen gondolkodom. Családi fotózásokat vállalnék, portrékat, esküvőket. Szeretek fotózni és szeretem az embereken is látni az örömöt. Teljesen családi jellegű dolgokban gondolkodom, nem ilyen most divatos kihívó modellfotózásra gondoljatok, az ilyesmi nem az én stílusom.

Érdemes lenne emiatt egy 2 éves OKJ-t elvégezni? (hogy tudjak számlázni rendesen mondjuk KATA-san, ne kelljen céget alapítani. Úgy tudom egyéni vállalkozónak rendelkeznie kell papírral a szakmájáról, ezt be is kérhetik)


Mit gondoltok?


2023. máj. 31. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
OKJ nélkül is csinálhatod, próbáld ki
2023. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem
2023. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod de ne várj sokat. Manapság nagyon felkapott lett ez a “szakma” is. Kapásból 5 embert felsorolok neked az ismerősi körömből aki ugyan így volt ezzel mint most te. Mindnek befuccsolt a dolog mert van ismerős aki hobbi fotós (xy telefonnal) és ingyen megcsinálja nekik azt a képet olyan minőségben ami nekik megfelel nem pedig tizen ezrekért(facera/instára amúgy is minek egy új telefon kamerájától jobb minőségű kép?..)

A fényképészek eddigi nagy előnye a ps. magas szintű ismerete volt. Most meg.. már ps.-ban is van AI amibe, ha mamám is beír angolul egy mondatot akkor megcsinálja profi módon magától.

Szerintem engedd el.. maradjon meg hobbinak.

2023. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk 40 éve gyógyszer, kapszulázott gyógyszer marketing anyagának a fotózásával kerestem viszonylag jól, de azt nyilván KATÁsként egy gyógyszergyárnak nem tudod csinálni.
2023. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!