Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kellene tanulnom, hogy...

Mit kellene tanulnom, hogy más pozíciókat is megpályázhassak?

Figyelt kérdés

Végzettségem társadalombiztosítási és bérszámfejtési szakember.

Évek óta dolgozom TB ügyintézőként, bérszámfejtőként, HR ügyintézőként.

Nagyon szeretek a munkavállalóknak segíteni, szeretem az ügyeiket intézni.

De egy bár megyeszékhelyű városban lakom és dolgozom Kelet-Magyarországon, nagyon kevés lehetőség van ebben a szakmában jelenleg elhelyezkedni. Három ilyen pozíció van a városban és vagy nem kellek vagy olyan fizetést ajánlanak ami nevetséges. Február óta keresgélek túl vagyok pár interjún, volt olyan, hogy 1-2 héten belül igérték a visszajelzést, 3 hét után én hívtam őket, persze elutasítottak. Volt sajnos nem egy olyan élményem is, ahol az ügyvezető kerek perec kimondta, hogy felvagyok véve, majd hetek múlva elutasítottak, aztán ismét meghirdették a pozíciót.

Bármi más területre be sem hívnak interjúra, jelentkeztem több félére is.

Rendelkezem excel tudással, magbiztosan képletezem a táblákat, pivotálok stb. Eddig a legtöbb munkahelyemen SAP-val dolgoztam, rutinosan mozgok benne, a legtöbb hibakódját ismerem. Angolul is beszélek valamilyen szinten.

Az önéletrajzom egyszerű, átlátható, letisztult.

És nem tudok egy reális fizetésű, normális munkahelyet kifogni.

Szerintetek mit kellene csinálnom?


2023. jún. 2. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Jól hangzik, van perspektíva abban amit csinálsz, viszont gondolkodj 3-5 éves távlatban, az adottságaiddal megérné mindenképp.


Én a helyedben elkezdenék egy levelezős pénzügy-számvitel képzést az ELTE-n vagy a BGE-n.

Sok időd el fog menni rá, de anyagilag nagyon (nagyon) megérné szerintem számodra.

2023. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, hogy a kérdező hány éves. Ha még el is végezné a fenti képzést, korántsem biztos, hogy jobb lesz neki anyagilag. Költözni kellene, pl. Nyugat-MO-ra. De a magyar kevésbé mobil.
2023. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
+1 a költözéshez.
2023. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Önmagában a költözésben nem látom a perspektívát, plusz amellett hogy nem tudjuk, hogy mennyi idős, a családi és más személyes kötöttségeit sem látjuk ami a költözéskor eléggé fontos szempont. Pest megyeiként könnyen jár a szám, de én nem vagyok néhány tíz vagy százezer forintért való költözés feltétlen híve. Hiába költözik Nyugat Mo-ra, akkor is csak hasonló melókra tud majd pályázni, ami számára már nem megfelelő, ráadásul szellemileg bőven többre lenne kapacitása.


Nem ördögtől való valami továbbképzés, a kollégáim 40-50 évesen is tanfolyamokat csinálnak, az egyik főnök most 50 körül elkezdett egy újabb BA-t ...

2023. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha február óta keresel állást akkor miből élsz?
2023. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
Valami felsőfokú végzettség.
2023. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!