Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Potenciális szülni készülő...

Potenciális szülni készülő veszélyforrás vagyok a munkáltatóknak! Titkoljam el?

Figyelt kérdés

Úgy alakult hogy munkát keresek, 32 éves nő vagyok. Mivel idén ősszel lesz az esküvőnk, és nászútra is megyünk, ezt meg szoktam említeni az interjúkon, hiszen szükségem lesz egyben erre a 18 nap szabadságra (és már nincs ennyi szabim időarànyosan). Hát, nem túl pozitív a visszajelzès ezután, a majd értesítjükből soha nincs semmi. Sőt eddig 2 főnök rá is kérdezett hogy akkor "gondolom terveznek gyermeket mostanában, mert mi hosszú távra keresünk munkatársat stb"

Az igazság az, hogy az esküvő után persze hogy tervezünk, hiszen mikor máskor? Lassan 33 éves leszek, és még nincs gyerekünk. Az hogy a terveinkbe bele rondított ez a mostani munkanélküliség nem rajtam múlt.

Nyilván ha eltitkolom ezt az egész esküvősdit és felvesznek valahová, akkor szabadságot nem kapok, max felmondok az esküvő előtt hogy el tudjunk menni. Akkor viszont ott vagyok ahonnan indultam, újra munka nélkül, és ha az esküvő után valamikor sikerül teherbe esnem, akkor lehet még munkanélküli leszek, vagy épp próbaidős valahol, egyik sem túl szerencsés gyed szempontjából.

Mit tanácsolták? Engedjem el ezt az egészet, titkoljam el az esküvőt, és mondjak fel előtte? Párom jól keres, saját házban élünk, mégis felelőtlenségnek tartom hogy majd csed/gyed nélkül vállaljak gyereket, hiszen annyi váratlan dolog történhet. Az hogy a próbálkozást-babavállalást toljuk ki még évekkel (kitudja egyáltalán sikerül e annyi idősen addigra) szintén butaságnak érzem, amit lehet borzalmasan megbánnék.


2023. jún. 5. 13:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
24%
Te vagy az, Nyúl Gizi? 🤔🐰🐇🐇🐇🐇🐇
2023. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Normális cégek (főleg nagy multik) esetében nem probléma, ha egy-két éven belül eljössz gyedre. Tipikusan a magyar kisvállalatok szokták húzni a szájukat, ha elmegy szülni valaki.

Azt viszont nem teljesen értem, miért kell 18 nap szabi, az több, mint 3 hét! Nekünk is ősszel volt az esküvőnk és utána mentünk is nászútra, de összesen 12 nap volt. Esküvő előtt 2 nap, aztán nászút és még utána két nap, hogy ne kelljen csütörtök-pénteken már melóznom.

2023. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Esküvő előtt nem vennék ki szabit, csak polgári szertartás és egy visszafogott vacsoránk lesz, nem hozunk ki a készülődésből sokat. 🙂 Viszont másnap este indul a repülő, az utazással oda és vissza elmegy majdnem 1-1 nap, az ott tartózkodás 14 nap lesz, majd ha hazaértünk szeretnénk 2 napot hogy kicsit helyre rázódjunk az időeltolódásból. Így jön ki a 18 nap, vagyis a hétvégekkel együtt, rosszul fogalmaztam meg, igaz. Mivel jellemzően hétvégi munkavégzéses helyekre jelentkezem, így nem tudom valóban hány szabadnapra lesz szükségem ebből a 18-ból.
2023. jún. 5. 14:36
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó messzire mentek. :)

Mi csak a Földközi-tengernél töltöttünk egy hetet...

2023. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%
Mi a Marson néztük meg a Kalocsa- krátert, fantasztikus út volt csak a főnököm nehezen akart elengedni 2 év szabadságra.
2023. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 krwkco ***** válasza:
68%

"Titkoljam el?"

Egy őszi szabadságot nem kell bejelentened az álláskeresésnél. Örüljenek, hogy nem nyáron akarsz menni, mint a többség.

A többihez semmi közük. Nem házasodtok, nem terveztek gyereket. A munkának akarod szánni az életed, mert apácának nem vettek fel. :-)

Ha beválsz, mint munkaerő, akkor jobb pozícióban leszel, hogy bejelents egy terhességet. Amiről sosem lehet tudni, hogy mennyi idő, amig valóban bekövetkezik.

2023. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

3 hét, ha nászút, ha más miatt nagyon sok egy munkahelyen, én életemben nem voltam ennyit egy huzamban szabin. Ráadásul, ha az ember új munkahelyre megy, akkor ott nem is igazán illik kivenni szabit a betanítás alatt. Aki betanít, meddig lesz ott? Nem a felmondását tölti? Az általában 30 nap, szóval magaddal is kitolsz, ha ezalatt nem vagy ott. Őszintén, én sem vennélek fel. Pár nap szabit nyilván ki lehet venni, ki is kell, hogy időarányos legyen. De 3 hetet? Eleve ki sem fizetném, mi van, ha utána meg próbaidő alatt meggondolod magad. Apámnak volt olyan alkalmazottja, aki két hét szabival kezdte, aztán dolgozott egy hetet, és felmondott. Aztán meg volt sértődve, hogy nem lett kifizetve, fel is jelentette, és jé, nem neki lett igaza. Az új munkaadó nem köteles neked egyből 3 hét szabit adni.

Amúgy meg nem mondanám, hogy férjhez megyek, meg esküvőt tervezek, meg babát, mert nyilván ezt sem szeretik. Én nem érzem ezt átverésnek, ki tudja mikor jön össze a gyerek, lehet, hogy még 2-3 évig is dolgozni fogsz. Pályakezdők sokkal előbb lelépnek, a feljebbjutás érdekében. Szóval emiatt szerintem ez nem kitolás a munkaadóval, na meg az embernek van saját élete, az a fontosabb. De ne mondd. A 3 hetet meg gondold át, ha tényleg ki kell annyit venni, akkor addig ne is keress állást.

2023. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
50%
Ki a f@szt érdekel mi illik a nászút az nászút! Én biztos addik keresnék valami átmeneti gyári munkát aztán mikor lement a nászút keresnék egy komolyabb munkahelyet.
2023. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy egy csomó helyen meg sem kérdezik, hogy van-e gyereked, vagy mikor akarsz. Elvileg nem szabad. De ha megkérdezik, minek kötnéd az orrukra. Amúgy is azt gondolnak, amit akarnak. A legtöbb látja, hogy 32 éves vagy, még nincs gyereked, úgyis a lesz az első gondolata, hogy hamarosan szülni fogsz.
2023. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%
Interjún mondhatod, hogy befizetett utad van ősszel, ezzel lehet tervezni a szabikat. Az okát nem kell említeni.
2023. jún. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!