Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Potenciális szülni készülő...

Potenciális szülni készülő veszélyforrás vagyok a munkáltatóknak! Titkoljam el?

Figyelt kérdés

Úgy alakult hogy munkát keresek, 32 éves nő vagyok. Mivel idén ősszel lesz az esküvőnk, és nászútra is megyünk, ezt meg szoktam említeni az interjúkon, hiszen szükségem lesz egyben erre a 18 nap szabadságra (és már nincs ennyi szabim időarànyosan). Hát, nem túl pozitív a visszajelzès ezután, a majd értesítjükből soha nincs semmi. Sőt eddig 2 főnök rá is kérdezett hogy akkor "gondolom terveznek gyermeket mostanában, mert mi hosszú távra keresünk munkatársat stb"

Az igazság az, hogy az esküvő után persze hogy tervezünk, hiszen mikor máskor? Lassan 33 éves leszek, és még nincs gyerekünk. Az hogy a terveinkbe bele rondított ez a mostani munkanélküliség nem rajtam múlt.

Nyilván ha eltitkolom ezt az egész esküvősdit és felvesznek valahová, akkor szabadságot nem kapok, max felmondok az esküvő előtt hogy el tudjunk menni. Akkor viszont ott vagyok ahonnan indultam, újra munka nélkül, és ha az esküvő után valamikor sikerül teherbe esnem, akkor lehet még munkanélküli leszek, vagy épp próbaidős valahol, egyik sem túl szerencsés gyed szempontjából.

Mit tanácsolták? Engedjem el ezt az egészet, titkoljam el az esküvőt, és mondjak fel előtte? Párom jól keres, saját házban élünk, mégis felelőtlenségnek tartom hogy majd csed/gyed nélkül vállaljak gyereket, hiszen annyi váratlan dolog történhet. Az hogy a próbálkozást-babavállalást toljuk ki még évekkel (kitudja egyáltalán sikerül e annyi idősen addigra) szintén butaságnak érzem, amit lehet borzalmasan megbánnék.


2023. jún. 5. 13:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

Jaj mert te sose szegtél semmilyen szabályt te mintaember :D


Nekem volt, hogy májusban mondani kellett, mikor mész nyáron szabira, úgy intéztem a nyaralásomat is, mondjuk az csak két nap belföld volt. Erre két héttel előtte tök véletlenül tudtam meg, hogy akkor nem is vagyok szabin, rákérdeztem, azt mondták hát igen akkor nem mehetsz. Most bukjam el a nyaralásomat vagy jelentsek beteget? Na vajon melyiket választottam?


Ha nem engedik el 18 napra akkor addig ne legyen munkája és a gyerekvállalással is csússzon még egy két évet?


Utálom ezeket a nagy mintapolgárokat akik gyakorin osztják az észt és játsszák az agyukat hogy ők az istenek mert ők mindig keményen dolgoznak és a munka az első :D Hát nekem a munka csak egy eszköz a pénzkeresésre, inkább élek és nyaralok úgy ahogy akarok. Nem derült ki soha, azóta nem is vagyok ott mert felmondtam más ok miatt. Gyerünk jöhet a sok jó kívánság hogy "remélem kirúgnak" mint ahogy megszokhattuk itt gyakorin :D

2023. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de azért a táppénzcsalás pont nem egy olyan, amivel játszadozik az ember, hiába is akarod bemagyarázni..
2023. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja és járok én is nyaralni egy évben többször is, de sosem jutott eszembe táppénz alatt menni.. Szabadság, hosszú hétvége, ezekkel megoldjuk. Ha nagyon hosszú útra mennék akkor fizetetlent kérnék, de táppénz alatt főleg külföldre menni bocs, de ilyet még életemben nem hallottam...
2023. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
Én van hogy épp szomorú vagyok és nincs kedvem dolgozni vagyis inkább úgy mondom hogy kapacitásom nincs rá, én akkor is elmegyek egy hét táppénzre
2023. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

#21 Hát, ha téged nem engedtek el 2 nap szabira, akkor vacak helyen dolgozol. Normális helyen ha előtte egy héttel szólsz, simán el tudsz menni 2 nap szabira.

Nekem még nem volt olyan munkahelyem, ahol ne engedtek volna el szabira, amikor akartam. Nyilván a hosszabbakat előre jelezni kellett, de ha pl holnaputánra kellett egy nap szabi, mert valami volt, mindig megkaptam.

2023. jún. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
35%
Igen elég rossz hely volt, mert konkrétan két és fél hónappal előre szóltam, erre variáltak és full véletlenül tudtam meg. Ha nem derül ki, ott hívogatnak a Balatonon, hogy hol vagyok.
2023. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell "lepapírozni", hogy két és fél hónappal azelőtt engedélyezték a szabadságodat. Ugyanis azt csak nagyon alapos indokkal szakíthatja meg a munkáltató, és ha költséged keletkezett általa, akkor téríteni köteles.


A szó elszáll...

2023. jún. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!