Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Potenciális szülni készülő...

Potenciális szülni készülő veszélyforrás vagyok a munkáltatóknak! Titkoljam el?

Figyelt kérdés

Úgy alakult hogy munkát keresek, 32 éves nő vagyok. Mivel idén ősszel lesz az esküvőnk, és nászútra is megyünk, ezt meg szoktam említeni az interjúkon, hiszen szükségem lesz egyben erre a 18 nap szabadságra (és már nincs ennyi szabim időarànyosan). Hát, nem túl pozitív a visszajelzès ezután, a majd értesítjükből soha nincs semmi. Sőt eddig 2 főnök rá is kérdezett hogy akkor "gondolom terveznek gyermeket mostanában, mert mi hosszú távra keresünk munkatársat stb"

Az igazság az, hogy az esküvő után persze hogy tervezünk, hiszen mikor máskor? Lassan 33 éves leszek, és még nincs gyerekünk. Az hogy a terveinkbe bele rondított ez a mostani munkanélküliség nem rajtam múlt.

Nyilván ha eltitkolom ezt az egész esküvősdit és felvesznek valahová, akkor szabadságot nem kapok, max felmondok az esküvő előtt hogy el tudjunk menni. Akkor viszont ott vagyok ahonnan indultam, újra munka nélkül, és ha az esküvő után valamikor sikerül teherbe esnem, akkor lehet még munkanélküli leszek, vagy épp próbaidős valahol, egyik sem túl szerencsés gyed szempontjából.

Mit tanácsolták? Engedjem el ezt az egészet, titkoljam el az esküvőt, és mondjak fel előtte? Párom jól keres, saját házban élünk, mégis felelőtlenségnek tartom hogy majd csed/gyed nélkül vállaljak gyereket, hiszen annyi váratlan dolog történhet. Az hogy a próbálkozást-babavállalást toljuk ki még évekkel (kitudja egyáltalán sikerül e annyi idősen addigra) szintén butaságnak érzem, amit lehet borzalmasan megbánnék.


2023. jún. 5. 13:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyat is felvettek, aki kerek perec megmondta, hogy gyereket akar, stresszes a munkája, jobbat keres. Azóta se szült, 2 éve, nem jön össze.
2023. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
77%

mondjuk azért a cégek is megérthetők valamennyire, mégis miért vegyenek fel, ha eleve egy kupac elvárással és igénnyel érkezel az interjúra, ha van nálad normálisabb és felnőttebb jelölt is?

nincs munkád, de a legfontosabb, hogy amint felvesznek, már mehess is szabadságra, mert fontos strandolni valód van, dolgozni meg dolgozzon helyetted mindenki más majd egy hónapot, végtérre is csak te vagy a legújabb ember, nehogymár esetleg megerőltesd magad vagy nyújts valami teljesítményfélét.

azt meg szintén nem értem, miért olyan nagy baj, hogy nem fognak előnyben részesíteni úgy, hogy tudják hogy éveken belül kiesel több évre, és ha találnak is mást a helyedre, akár jobb, tehetségesebb, rátermettebb kollégát, akkor is vissza kell majd fogadniuk, ha egyszer arra esz a fene.

2023. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"nincs munkád, de a legfontosabb, hogy amint felvesznek, már mehess is szabadságra, mert fontos strandolni valód van, dolgozni meg dolgozzon helyetted mindenki más"


A fontos "strandolni való" egy befizetett ázsiai körutazás amire sokat készültünk, gyűjtögettünk, megvett repülőjegyeink vannak, még anno akkor foglaltunk le mikor biztosnak gondolt munkám volt, és ott le volt egyeztetve a szabadság.

Az hogy amint felvesznek, elmegyek szabira egy kicsit erős túlzás, jelenleg bármikor munkába tudok állni, ha behivnak valahova, a nászút pedig november végén kezdődik majd. Ez minimum 5 hónap ledolgozott idő, próbaidős sem lennék már.

2023. jún. 5. 17:05
 14/27 anonim ***** válasza:
28%

"akkor is vissza kell majd fogadniuk, ha egyszer arra esz a fene."

A stílus maga az ember, persze itt névtelenül simán lehet bármit.

Egyébként meg nincs is igazad, már rég kivették a Munka törvénykönyvéből a kismamák védelmét. Nem kell visszavenni senkit szülés után.

2023. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
gyujtogettel, megvan a penz: menj el utazni es hazaerve keress allast. egyik HRes sem fogja elnezni hogy a ceg kitartottja akarsz lenni. ertik hogy kimagasloak az igenyeid de ahhoz teljesiteni is kellene, nem pedig hetekkel kesobb lelepni a vilag masik vegere. penzt persze felvesszuk.
2023. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben csak a nászút után keresnék munkát, vagy úgy időzíteném, hogy akkor tudjak kezdeni. Ha addig sok idő van még, és addig is dolgozni akarsz, akkor pedig menjetek kevesebb napra. Azt pedig én nem mondanám, hogy nászútra megyek, csak utazást mondanék.
2023. jún. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Én se vennélek fel
2023. jún. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erről tudod mi jutott eszembe kapásból?


El kell dönteni, hogy most mi a fontosabb és annak felelni meg.


Ha a nászút, akkor ne keress addig munkát. Ha a munka, akkor halaszd a nászutat. Nálam ez ilyen egyszerű. Nem gondolom, hogy a leendő munkáltatónak kellene az én igényemhez igazodnia, amikor nekem fontos az, hogy munkát találjak, nem pedig neki.


Én egy olyan esetnél röhögtem fel hangosan (nem szokásom), amikor mesélte egy ismerős, hogy felhalmozott tartozást a NAV-nál, lenne munkahelye is, ami által rendezhetné, de nem szeret reggel 6-kor felkelni, amikor el kellene indulni dolgozni. Így inkább nem dolgozik, helyette csak sír, hogy neki mennyire szar az élete.

Ezek azok az esetek, amikor az emberek értékrendjével vannak gondok. Nem is kicsi gondok...

2023. jún. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Ne mondd el ezeket. Menj betegszabira a nászút alatt. Ha posztolni is akarsz, ne jelöld ismerősnek a munkatársakat, vagy állítsd be úgy, hogy ne láthassák. Az esküvőt se mondd el, ha kérdezik, szeretnél e gyereket, mondd, hogy nem. Ha dolgozol egy évet már jár a gyed :)
2023. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
73%
Betegszabi alatt külföldre menni???? Te alapból vagy ilyen h*lye előző?
2023. jún. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!