Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy napig dolgoztam egy...

Egy napig dolgoztam egy munkahelyen, egy borzasztó rosszullét miatt fel kellett mondanom. Egy hete volt. Bejelentettek. Meg is kaptam a NAV-tól a levelet. Meddig leszek bejelentve így? 45 nap? 90?

Figyelt kérdés
Korrektek voltak, még a munkaszerződés sem volt meg, de bejelentettek. Amikor rosszul lettem, még nem jelentettek be.

2023. jún. 10. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Egy napig.
2023. jún. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Komoly?
2023. jún. 10. 21:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A munkaviszony megszűnését követően annyi napig nem kell magad után fizetni egészségügyi szolgáltatási járulékot, ahány napig a megszűnt munkaviszonyod fennállt, de MAXIMUM 45 napig.


Tehát ha 1 napig állt fenn, akkor 1 napig. Ha 20 évig állt volna fenn, akkor 45 napig. Ha 46 napig állt volna fenn, akkor is 45 napig nem kellett volna fizetned. Neked kevesebb, mint 45 nap volt a munkaviszonyod, tehát a "kevesebb" napig nem kell fizetned. Nálad ez 1 nap.

Akkor lehet még más, ha ez előtt is volt biztosítással járó jogviszonyod, és az nem volt 30 napnál korábbi időszakban, mint ez. Ugyanis vannak "összeszámítási" szabályok. Volt előtte is munkaviszonyod? Ha igen, mettől meddig?

2023. jún. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!