Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi kell ahhoz hogy Magyarorszá...

Mi kell ahhoz hogy Magyarországon dolgozzak külföldiként?

Figyelt kérdés
A nyárra megyek az egyik barátomhoz lakni Magyarországba és még ott leszek szeretnék munkát találni. Milyen papírok kellenek ahhoz? (Szlovákiai vagyok 22 éves)

2023. jún. 12. 10:40
1 2
 1/13 anonim válasza:
14%
Személyi igazolvány,taj kártya, anyakönyvi kivonat,adókártya.
2023. jún. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oh, nekem tajkártyam meg adó kártyám nincs
2023. jún. 12. 11:27
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

1. Miért kellene anyakönyvi kivonat, adókártya és taj kártya? Mit kezdenek magyar anyakönyvi kivonattal, magyar TAJ kártyával és adókártyával Szlovákiában? És egyáltalán miért kellene?

Kérdező: csak személyi kell és mivel ott bejelentenek, ezért ott vonják a fizetésedből a TB-t, tehát Magyarországon ki kell jelentkezned, különben itt meg tartozásod lesz amiért nem fizted.

2023. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor tehát elég a szemelyim és kereshetek melót?
2023. jún. 12. 12:15
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2023. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2023. jún. 12. 12:35
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

7. te valami debil vagy? Tökmindegy, a magyar munkáltatót se érdekli a szlovák anyakönyvi kivonat meg szlovák TAJ- vagy adókártya. Személyi igazolvány kell és kész az EU-n belül.

Még a magyar munkavállalóktól se kérnek anyakönyvi kivonatot. Minek kellene ez munkavállaláshoz?? Ugyanúgy felesleges egy külföldi adókártyája meg TAJ kártyája egy másik országban ahol az nem érvényes.

2023. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Mit néztem be? Ugyanazok a dokumentumok kellenek egy magyarnak Szlvákiában munkavállaláshoz, mint egy szlováknak Magyarországon.

Ezt benézted :)

2023. jún. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%

10- Azzal nézted be hogy azt hitted a Kérdező Magyarországon élő állampolgár.

Ébredj már fel. :P

Ezennel végeztem veled. :D

2023. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%
Ha rendes főállást akarsz, és nem diákmelót, akkor szükséged lesz adó- és TAJ kártyára. Ezeknek az adatai kellenek a NAV bejelentéshez.
2023. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!